Klaudia Podkalicka na podium ostatniej rundy RMPST 2017

Klaudia Podkalicka na podium ostatniej rundy RMPST 2017

24 października 2017
1
W miniony weekend odbył się rajd Inter Cars Baja Żagań, który był ostatnią rundą całego cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Klaudia Podkalicka zakończyła zmagania w imprezie na 3. miejscu w swojej klasie T2, zajmując jednocześnie 10. lokatę w klasyfikacji generalnej.
Loading module...

Osiągnięty wynik dał Klaudii tytuł II V-ce Mistrza Polski w całym sezonie.

- Ten sezon był dla mnie bardzo trudny. Miałam różne przygody podczas startów, czasami gnębiły mnie drobne awarie, które skutecznie blokowały moją jazdę. Tym bardziej cieszę się z tak dobrego wyniku. Podium w Żaganiu pozwoliło mi ukończyć cały cykl zawodów jako II V-ce Mistrz, co nie jest łatwe, zwłaszcza w typowo męskim gronie. W rajdzie Baja Żagań zajęłam 10. pozycję w klasyfikacji generalnej, przy okazji jako jedyna kobieta za kierownicą, w TOP10. To mnie bardzo cieszy - podsumowuje Klaudia Podkalicka.

Klaudia Podkalicka startuje w rajdach terenowych od lat. Jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w tej dyscyplinie. Kilkukrotnie stawała na podium rund Pucharu Świata - Baja Poland. W sezonie 2017 startowała w klasie T2 (samochody produkcyjne) za kierownicą Mitsubishi Pajero.

- Cały czas się rozwijam i chcę być coraz szybsza na terenowych trasach. Myślę o zmianie samochodu i przejściu do wyższej klasy. Wiem, że śmiało mogę konkurować z kolegami z T1, koleżanek jak na razie tu nie ma. - dodaje z uśmiechem na mecie rajdu Klaudia. - Cały czas pracuję nad budżetem, bo o tego bardzo wiele zależy. Ale to domena każdego zawodnika.

Poza startami w rajdach terenowych Klaudia aktywnie udziela się jako ekspert motoryzacyjny, a także kierowca w rajdach płaskich i instruktor jazdy. W grudniu planuje kolejny start w legendarnej Barbórce w Warszawie.

    Komentarze

    Jakub
    24 października 2017 15:46
    Nie ma co podawać dokładnych firm transportowych... jeśli chodzi o transport motocykla to najlepiej wrzucić to na giełdę transportową i poczekać na oferty. Moim zdaniem najszybszy i najtańszy sposób.. ja korzystam z furgonetki i jestem zadowolony