Klaudia Podkalicka na podium ostatniej rundy RMPST 2017

Klaudia Podkalicka na podium ostatniej rundy RMPST 2017
W miniony weekend odbył się rajd Inter Cars Baja Żagań, który był ostatnią rundą całego cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Klaudia Podkalicka zakończyła zmagania w imprezie na 3. miejscu w swojej klasie T2, zajmując jednocześnie 10. lokatę w klasyfikacji generalnej.

Osiągnięty wynik dał Klaudii tytuł II V-ce Mistrza Polski w całym sezonie.

- Ten sezon był dla mnie bardzo trudny. Miałam różne przygody podczas startów, czasami gnębiły mnie drobne awarie, które skutecznie blokowały moją jazdę. Tym bardziej cieszę się z tak dobrego wyniku. Podium w Żaganiu pozwoliło mi ukończyć cały cykl zawodów jako II V-ce Mistrz, co nie jest łatwe, zwłaszcza w typowo męskim gronie. W rajdzie Baja Żagań zajęłam 10. pozycję w klasyfikacji generalnej, przy okazji jako jedyna kobieta za kierownicą, w TOP10. To mnie bardzo cieszy - podsumowuje Klaudia Podkalicka.

Klaudia Podkalicka na podium ostatniej rundy RMPST 2017

Klaudia Podkalicka startuje w rajdach terenowych od lat. Jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w tej dyscyplinie. Kilkukrotnie stawała na podium rund Pucharu Świata - Baja Poland. W sezonie 2017 startowała w klasie T2 (samochody produkcyjne) za kierownicą Mitsubishi Pajero.

- Cały czas się rozwijam i chcę być coraz szybsza na terenowych trasach. Myślę o zmianie samochodu i przejściu do wyższej klasy. Wiem, że śmiało mogę konkurować z kolegami z T1, koleżanek jak na razie tu nie ma. - dodaje z uśmiechem na mecie rajdu Klaudia. - Cały czas pracuję nad budżetem, bo o tego bardzo wiele zależy. Ale to domena każdego zawodnika.

Poza startami w rajdach terenowych Klaudia aktywnie udziela się jako ekspert motoryzacyjny, a także kierowca w rajdach płaskich i instruktor jazdy. W grudniu planuje kolejny start w legendarnej Barbórce w Warszawie.

Klaudia Podkalicka na podium ostatniej rundy RMPST 2017

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji komentarze [ 1 ]
Jakub 11 miesięcy temu
Nie ma co podawać dokładnych firm transportowych... jeśli chodzi o transport motocykla to najlepiej wrzucić to na giełdę transportową i poczekać na oferty. Moim zdaniem najszybszy i najtańszy sposób.. ja korzystam z furgonetki i jestem zadowolony
0
0
Odpowiedz
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.