Edyta Wrucha
Redaktor

Kirsten Landman – najlepsza zawodniczka z RPA w motocyklowych rajdach terenowych i enduro (video)

05 sierpnia 2019
Obiecująca zawodniczka Kirsten Landman przygotowuje się do startu w Rajdzie Dakar 2020, jako pierwsza kobieta w tej rywalizacji, pochodząca z RPA.

Kirsten Landman to profesjonalna zawodniczka offroad i hard enduro z Kwa-Zulu Natal, prowincja Republiki Południowej Afryki. Już od 7 roku życia jeździła motocyklem, była to taka rodzinna pasja, a jej głównymi konkurentami byli chłopcy z okolicy.

Sportową karierę na poważnie rozpoczęła w wieku 22 lat i od razu stała się czołową zawodniczką i pierwszą kobietą, która ukończyła takie rajdy jak: Redbull Romaniacs, Redbull Sea to Sky, Redbull Megawatt 111, Redbull Braveman i the Roof of Africa. Zawodniczka ma za sobą jeden poważny wypadek na pustyni, skąd zabrał ją śmigłowiec, by ratować jej życie w szpitalu. Jednak to Kirsten nie zatrzymało, a wprost przeciwnie – nabrała apetytu na więcej!

 

Obecnie Kirsten przygotowuje się do startu w Rajdzie Dakar 2020, a także zbiera budżet na to przedsięwzięcie. Pomóc w realizacji tego marzenia może każdy poprzez dotację na jej stronie:

 

https://www.kirstenlandman.com/dakar-2020/

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje