Kierowca „nie zauważył” zwężenia

Bardzo nietypowe zdarzenie, w którym ucierpiał na szczęście tylko samochód sprawcy.

Sytuacja miała miejsce na zakończeniu drogi S51 w kierunku Olsztyna. Kierowcy dojechali do zwężenia, za którym zaczyna się odcinek zwykłej drogi krajowej. Auto poruszające się lewym pasem trzyma się go do samego końca, uderzając w elementy infrastruktury drogowej informujące o końcu pasa ruchu.

Kierowca, który doprowadził do tego zdarzenia, miał tłumaczyć, że się zagapił. Musiało to być długie zagapienie, ponieważ już na 200 m przed zwężeniem minął pierwszy znak informujący o tym, że się do niego zbliża.

Najnowsze

Chciał uniknąć wypadku, ale zmienił zdanie?

Na początku wydawało się, że ten kierowca stara się za wszelką cenę uniknąć zderzenia. Po czym nagle zrobił coś bardzo dziwnego.

Bohater tego nagrania jechał zauważalnie szybciej od ciężarówek, które zamierzał wyprzedzić. Gdy zbliżał się do drugiej zauważył inny pojazd zbliżający się z naprzeciwka. Ostro zahamował i zamiast wrócić na swój pas, zaczął się dziwnie zachowywać.

Najpierw zjechał na lewe pobocze, co było manewrem nietypowym, ale przynajmniej pozwoliło uniknąć zderzenia. Tylko dlaczego nagle skręcił w prawo? Gdyby nie szybka reakcja drugiego kierowcy, doszłoby do kolizji.

Najnowsze

Wyjątkowo bezczelne i niebezpieczne wyprzedzanie

Każdy z nas był nie raz świadkiem ryzykownego wyprzedzania, kiedy z naprzeciwka nadjeżdżały inne samochody. Ten manewry tego kierowcy trudno jednak przebić.

Kierujący Seatem zdecydował się na wyprzedzanie, chociaż z naprzeciwka zbliżało się inne auto. Co gorsza, chociaż miał miejsce, aby na chwilę wrócić na swój pas, nie zrobił tego, bezczelnie spychając drugiego kierowcę na pobocze.

Pojechał dalej zamierzając wyprzedzić ciężarówkę i przez chwilę wydawało się, że tym razem na pobocze chce zepchnąć nadjeżdżającego tira! Ostatecznie zjechał jednak na swój pas i wrócił do wyprzedzania. Chwilowo nie na czołówkę.

https://www.youtube.com/watch?v=2HjvrFem1KU

Najnowsze

Jazda buspasem i interwencja policji

Od czasu do czasu zdarzają się kierowcy, którzy próbują ominąć korki korzystając z buspasów. Dlatego coraz częściej można spotkać patrol policji wyczulonej na takie manewry.

Kierowca Renault chciał zaoszczędzić trochę czasu i jechał buspasem. Po chwili wrócił jednak na właściwy pas, który zaraz zmienił na lewy. Co go do tego skłoniło?

Okazuje się, że nieopodal stał patroli policji, czekający na takich właśnie kierujących. Próba ukrycia się wśród innych samochodów spełzła na niczym i policjant z łatwością wyłuskał nieuczciwego kierowcę.

Najnowsze

Goodc

Motocyklistka, która rzuciła wyzwanie górom i męskiej dominacji!

Pallavi Fauzdar to inspirująca motocyklistka z Indii, która jako pierwsza kobieta została wpisana do Limca Book of Records za pokonanie motocyklem himalajskich przełęczy.

Pallavi Fauzdar – motocyklistka, żona i matka dwóch synów, wyruszyła w pierwszą motocyklową wyprawę 7 lipca 2015 roku. Trasa wiodła z Delhi do Ladakh. Przejechała wtedy wszystkie 16 górskich przełęczy w regionie oraz 8 na wysokości powyżej 5000 n.p.m.. Tym samym stała się pierwszą kobietą, której się to udało i jej wyczyn został wpisany do Limca Book of Records. Jej determinacja wynikała z gniewu na społeczeństwo, zdominowane męskim punktem widzenia:

– Chcę, żeby kobiety wychodziły ze swoich muszli, żyły swoimi marzeniami i udowodniały swoją odwagę. Kobieta nie może nic zrobić? Jeśli ja mogę to zrobić, Ty też możesz! – mówiła.

Po powrocie wiedziała, że to jeszcze za mało, by pokazać kobiecą siłę. Zabrała się za przejechanie przełęczy, na których w tym samym roku zginęło już 30 motocyklistów (z powodu złych warunków atmosferycznych). Pokonanie tej trasy zajęło jej 20 dni i wróciła cała. Następnie została pierwszą kobietą, która pokonała górską przełęcz Mana na wysokości 5638 n.p.m. i niedostępne tereny północno-wschodnie.

Pallavi Fauzdar  urodziła się i wychowała w mieście Agra. A w swoim garażu ma 4 modele motocykli: Royal Enfield Bullet, Triumph, Ducati Scrambler i Avenger. Jako aktywistka społeczna otrzymała tytuł Outstanding Global Woman w 2016 roku oraz została nagrodzona wyróżnieniem Nari Shakti Award z rąk prezydenta Indii w 2017 roku:

– Osobiście chcę prowadzić rozległą pracę społeczną w całym kraju, zwłaszcza na północnym wschodzie, który pilnie potrzebuje pomocy. Chcę zmotywować wszystkie kobiety, aby nie uległy sytuacjom, z którymi miałam do czynienia w przeszłości – mówi motocyklistka, która organizuje także przejażdżki „GOONJ” dla motocyklistek:

 

Najnowsze