Kierowca białego BMW złapany przez policję – film

"Nie mam dokumentów swoich, ani od samochodu", "zrobi sobie Pan ze mną zdjęcie?", "mam tylko kat. A" - takie stwierdzenia wyrażał kierowca białego BMW M3 podczas zatrzymania przez Policję. Co z tego wynikło?

Całość zdarzenia miała miejsce już jakiś czas temu i – jak wiadomo – nie wpłynęło to specjalnie na kierowcę BMW M3 (zwanego również Boguś / Frog / Robert). Wczoraj został zatrzymany przez Policję ponownie, w nadmorskiej miejscowości, jednak nie ze względu na zajścia, które miały miejsce kilka dni temu w Warszawie, a z powodu podejrzenia innych wykroczeń.

Film pokazuje z jakiego rodzaju kierowcą Policja ma doczynienia. Czym jego wykręty i drwiny z organów ścigania się skończą? Czas pokaże.

A oto jak Frog ucieka przed Policją…

Najnowsze

Triumf w Le Mans! Audi pokonało Porsche i Toyotę

Na oczach prawie 300 tysięcy widzów, Audi odniosło kolejne zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans. W osiemdziesiątej drugiej edycji najważniejszego na świecie wyścigu długodystansowego, załogi: Marcel Fässler/André Lotterer/Benoît Tréluyer i Lucas di Grassi/Marc Gené/Tom Kristensen, wywalczyły dla Audi dwa najwyższe miejsca na podium.

To trzynasty już – na szesnaście startów – triumf marki Audi w Le Mans. Być może jak dotąd najcenniejszy, a zarazem najtrudniejszy. Audi Sport Team Joest musiał bowiem stoczyć ostry pojedynek z powracającą do Le Mans marką Porsche oraz z Toyotą, a wynik tego pojedynku pozostawał długo nierozstrzygnięty. Dopiero w końcowej fazie wyścigu szala zwycięstwa przeważyła się na korzyść obu egzemplarzy Audi R18 e-tron quattro.

„W Le Mans przeżyliśmy już wiele emocjonujących wyścigów i wielkie wygrane, ale ten sukces ma wyjątkową wartość” – tak podsumował zmagania prof. Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG, po tryumfalnym przejechaniu przez linię mety obu Audi R18 e-tron quattro. „Nie rozpoczynaliśmy jako faworyci, a w Porsche i w Toyocie mieliśmy dwóch bardzo silnych przeciwników. To, że mimo mocnej konkurencji i tym razem udało nam się wygrać wyścig w Le Mans, jest zasługą całej ekipy Audi. Ogromnie się cieszymy. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do wygranej.”

Audi w Le Mans 2014
fot. Audi

„W nowym regulaminie Le Mans, jeszcze bardziej niż dotychczas, podkreślono kwestię efektywności pojazdów” – wyjaśnił prof. dr Ulrich Hackenberg, który jako członek zarządu ds. rozwoju technicznego odpowiada w koncernie Audi także za program sportów motorowych. „Wraz z TDI, w Le Mans po raz kolejny zwyciężyła najbardziej efektywna technika napędu na świecie. Zastosowanie świateł laserowych to również ogromny sukces, potwierdzający prawidłowy kierunek rozwoju naszych pionierskich osiągnięć. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pracowali na tą wygraną. Przede wszystkim całej drużynie Audi Sport.”

Wyścig 24 h Le Mans przebiegał dla Audi pod hasłem „Welcome Challenges”. I wyzwań właśnie podczas 82. edycji słynnej, klasycznej już imprezy, było dla Audi wystarczająco dużo. Po ciężkim wypadku Loïca Duvala podczas środowego treningu, Audi Sport Team Joest musiał w rekordowo krótkim czasie odbudować Audi R18 e-tron quattro z numerem startowym „1” i zastąpić Loïca Markiem Gené. Fakt, że zarówno samochód, jak i jego kierowcy już w niedzielny poranek byli prawie zwycięzcami, mówi wszystko o doskonałości mechaników. Niestety, zjazd do alei serwisowej, wymiana zaworu wtryskowego i turbiny na krótko przed końcem zmagań, nie pozwoliły na ziszczenie się tego niemal bajkowego scenariusza o tryumfie mimo ogromu przeciwności. Z trzema okrążeniami straty Lucas di Grassi, Marc Gené i Tom Kristensen zajęli ostatecznie drugie miejsce.

W niedzielę, około godz. 5.00 rano, Marcel Fässler, André Lotterer i Benoît Tréluyer przejęli po raz pierwszy prowadzenie. Poprzedzone to było ogromnym, całonocnym wysiłkiem, kiedy to nieprzerwanie wywierali olbrzymią presję na prowadzącą przez długi czas Toyotę. Ponieważ także w ich Audi R18 konieczna była wymiana turbiny, bolid z numerem startowym „2” spadł w tym czasie na trzecią pozycję. Jednak kierowcy nie dali za wygraną. Ponownie wysunęli „dwójkę” na prowadzenie w widowiskowym pościgu, podczas którego André Lotterer pobił rekord najszybszego w tej edycji okrążenia toru: 3 minuty, 22 sekundy i 567 setnych.

Audi w Le Mans 2014
fot. Audi

Ogromy pech prześladował trzecie Audi R18 e-tron quattro, którym jechali Filipe Albuquerque, Marco Bonanomi i Oliver Jarvis. Po dobrym etapie początkowym, w tył pojazdu z numerem startowym „3”, podczas jazdy za samochodem bezpieczeństwa w strugach deszczu na Prostej Hunaudières, z dużą prędkością uderzyło GT Ferrari. Napęd R18 został tak bardzo uszkodzony, że Marco Bonanomi po półtorej godzinie musiał wycofać się z wyścigu.

Od początku, od pierwszych gorączkowych godzin, widzowie mogli podziwiać w Le Mans zapierające dech w piersi pojedynki Audi, Porsche i Toyoty. Mało kto jednak zdawał sobie wtedy sprawę, że do niedzieli fani przeżyją jeden z bardziej fascynujących wyścigów w całej historii imprezy i że szala zwycięstwa przeważy się na stronę Audi dopiero w finałowej fazie rywalizacji.

„To były zmagania, jakich świadkiem można być tylko w Le Mans” – powiedział dr Wolfgang Ullrich, szef Audi-Motorsport. „Było wiele incydentów, które dotknęły każdy z bolidów. Decydującym czynnikiem wygranej było jednak to, że nasze Audi R18 e-tron quattro mogły przez całe 24 godziny zachować dużą prędkość, nasi kierowcy nie popełnili żadnych błędów, a zespół techniczny szybko i właściwie reagował na zaistniałe problemy. W Porsche i Toyocie mieliśmy dwóch naprawdę poważnych przeciwników, którzy zgodnie z oczekiwaniami nie ułatwiali nam zadania. Zawsze wierzyłem, że mimo szczególnie trudnych dla nas tegorocznych zasad, podołamy wyzwaniu i w to, że nasze samochody są najbardziej efektywne. Fakt, że znowu odnieśliśmy sukces napawa mnie dumą. Także ja mówię całej drużynie „dziękuję”, ale nie tylko jej – również naszemu zarządowi i całemu koncernowi, bo dzięki nim, co roku w Le Mans możemy prezentować kolejne odsłony ‚przewagi dzięki technice’. Jestem też pełen podziwu dla wyników Porsche, które powróciło do Le Mans.”

Dla Audi to już trzynaste zwycięstwo w „24 Heures”, ósme z napędem TDI i trzecie z wyścigową hybrydą. Team Reinholda Joesta świętował swój piętnasty sukces w najznamienitszym długodystansowym wyścigu na świecie. To również trzecia wygrana – po tryumfach w latach 2011 i 2012 – zespołu kierowców w składzie Marcel Fässler, André Lotterer i Benoît Tréluyer.

Najnowsze

Automaster Show 2014, czyli motoryzacyjny początek lata!

Widowiskowe pokazy driftu, motocyklowe akrobacje, wyścigi na legendarnym dystansie ¼ mili, najlepsze samochody, a także… kurs makijażu w lusterku samochodowym. To tylko część atrakcji jaka będzie czekać na wszystkich fanów motoryzacji podczas Automaster Show 2014. Patronatem medialnym imprezę objęła Motocaina.pl

Tegoroczny piknik odbędzie się 21 i 22 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim. Imprezę poprowadzi prezenter TVN Turbo – Adam Kornacki.

Automaster Show to dwa pełne emocji dni, dla wszystkich, którzy kochają szybką jazdę, zapach smaru silnikowego i palonej gumy. To przestrzeń, gdzie zawodowcy dzielą się swoimi pasjami z szeroką publiką, prezentując swoje wspaniałe pojazdy i sportowe umiejętności. Tu nikt nie będzie się nudził, a każdy miłośnik motoryzacji znajdzie coś dla siebie.

Automaster Show
fot. Automaster Show

Dla fanów pisków opon na asfalcie wystąpi grupa STW w niecodziennym pokazie driftu ciężarówką. Emocji dostarczą również akrobacje na motocyklu w wykonaniu Mistrza Świata w stuncie motocyklowym – Rafała Pasierbka, znanego publice jako Stunter13.

Będzie również okazja przejażdżki tzw. drift taxi, podczas której na fotelu pasażera można doświadczyć emocji towarzyszących jeździe bokiem.

Dla tych, którym jeszcze będzie mało – totalna demolka na torze, czyli pełne emocji pokazy monster truck. Ponadto strefa Wrak Race, off-road, wozy wojskowe i przejażdżki pojazdami gąsienicowymi.

Na Automaster Show fani pięknych i szybkich samochodów będą mogli zaprezentować swoje wozy szerokiej publice w specjalnej strefie zlotu klubów samochodowych. Na klubowiczów czekają m.in. konkursy, hamownia, zawody car audio.

Nie mniej pasjonujący będzie konkurs makijażu w lusterku samochodowym.

Od pisku opon będzie można odpocząć w strefie pikniku i gastronomii. Na najmłodszych czeka wielkie wesołe miasteczko, wyścigi zdalnie sterowanych modeli RC, zabawy oraz wyzwania specjalne jak np. warsztaty WRAK DESIGN – malowanie prawdziwych samochodów bez ograniczeń, ale za to pod czujnym okiem artystów.

Automaster Show
fot. Automaster Show

Na pikniku będzie również strefa bezpieczeństwa, gdzie przed wyjazdem w wakacyjne trasy kierowcy będą mogli na trolejach przećwiczyć poślizg kontrolowany, a na symulatorach poczuć co się dzieje w trakcie dachowania czy zderzenia. Będą również pokazy ratownictwa drogowego, mobilny punkt poboru krwi, atrakcje przygotowane przez służby mundurowe.

Przekonajcie się, co jeszcze czeka na Was 21 i 22 czerwca na Automaster Show w Kamieniu Śląskim i już dziś zaplanujcie długi czerwcowy weekend z Automaster Show!

WYSTARTUJ NA LEGENDARNYM DYSTANSIE 1/4 MILI
Ile czasu potrzebuje twoje auto na pokonanie legendarnego dystansu ¼ mili? Ile stracisz do najszybszego auta w Polsce? Jesteś ciekaw? Możesz to sprawdzić w Kamieniu Śląskim. W sobotę tor będzie udostępniony dla amatorów i każdy chętny będzie mógł wypróbować swój samochód.

By wystartować na tym dystansie trzeba mieć samochód z ważnym przeglądem i OC, prawo jazdy oraz kask (do wypożyczenia na miejscu).

W niedzielę będzie można podziwiać wyścigi zawodowców. Wśród nich będzie Grzegorz Staszewski, który ma najszybszy samochód w Polsce. To Corvette VTG, który pod maską ma jedynie… 1650 KM. Jego rekord to 7,89 sek. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 1,4 sek., a od 0 do 300 km/h w 8,3 sek. Ostatnio wygrał wyścig “King of Germany”. W finale jechał bez maski samochodu, ponieważ we wcześniejszych wyścigach pęd powietrza po prostu mu ją zerwał. Mimo tego uzyskał czas 8,7 sek.

W sobotę zapisy na przejazdy będą odbywały się na miejscu.

Automaster Show
fot. Automaster Show

INFORMACJA O BILETACH

Wstęp jednodniowy: 15 zł przedsprzedaż (w dniu imprezy 20 zł)

Wstęp dwudniowy: 25 zł przedsprzedaż (w dniu imprezy 30 zł)

BEZPŁATNY PARKING

DZIECI DO LAT 12 ZA DARMO

Bilety można kupić w przedsprzedaży na www.automastershow.pl lub w wybranch punktach na terenie woj. opolskiego.

Zajrzyjcie też na profil wydarzenia na FB – kliknij tu.

Automaster Show
fot. Automaster Show

Najnowsze

Robert Kubica i Krzysztof Hołowczyc przed Rajdem Polski – wypowiedzi

Robert Kubica i Krzysztof Hołowczyc spotkali się w Warszawie z dziennikarzami podczas ostatniej przed LOTOS 71. Rajdem Polski konferencji prasowej.

Podczas konferencji zaprezentowano puchary od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego dla załogi, która zwycięży w rajdzie.

Więcej informacji o zawodnikach i atrakcjach Rajdu Polski tutaj.

Rajd Polski należy dzisiaj do elitarnego grona trzynastu rund Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Droga na rajdowy olimp nie była łatwa, ale dziś cieszymy się z tego wielkiego sportowego święta, w którym już za dwa tygodnie będziemy uczestniczyli w Mikołajkach. Rajd organizujemy wspólnie z naszymi partnerami z Litwy, ale jego przeprowadzenie nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki, władz samorządowych województwa warmińsko-mazurskiego oraz gminy Mikołajki. Naszym wypróbowanym partnerem jest także Grupa Lotos, dzięki której rajd zyskał sponsora generalnego. Na szutrowych oesach polskiego klasyka będziemy wkrótce podziwiali najlepszych kierowców świata. Nie zabraknie wśród nich licznej grupy reprezentantów naszego kraju. Mam nadzieję, że ten rajd będzie dla wszystkich kierowców oraz kibiców wyjątkowym wydarzeniem, dostarczy wspaniałych wrażeń i wielkich emocji – powiedział Andrzej Witkowski prezes Polskiego Związku Motorowego.

Krzysztof Hołowczyc i Robert Kubica

Swoimi odczuciami na temat zbliżającego się rajdu podzielił się także Robert Kubica, który w ubiegłym roku sięgnął po mistrzowski tytuł w WRC2, a w tym sezonie rywalizuje w pełnym cyklu mistrzostw świata w samochodzie klasy WRC.

Rajd Polski z pewnością jest dużym wydarzeniem nie tylko dla kibiców, nie tylko dla organizatorów, ale także dla mnie. Nie ukrywam, że kiedyś chciałem się doczekać Grand Prix Polski Formuły 1, ale niestety życie tak chciało, że Formuły 1 nie było i długo nie będzie w Polsce, chociaż szkoda, ale za to mamy Rajd Polski i to rajd w mistrzostwach świata, w których startuję po raz drugi. Także w Rajdzie Polski będę jechał po raz drugi. W ubiegłym roku to była eliminacja mistrzostw Europy, teraz poszliśmy do góry, to mistrzostwa świata. To będzie dla mnie zupełnie nowy rajd, znam tylko bodajże 10 kilometrów oesowych z ubiegłego roku, chociaż oby warunki też były inne, ponieważ w zeszłym roku pogoda nie dopisywała, nie tylko załogom, ale przede wszystkim kibicom. Miejmy nadzieję, że Rajd Polski będzie dużym sukcesem. To będzie na pewno bardzo duże wydarzenie nie tylko dla mnie i dla Maćka, mojego pilota, ale także dla wszystkich załóg z Polski startujących w tej eliminacji i również dla kibiców oraz wszystkich fanów sportów motorowych w Polsce i na świecie – stwierdził Kubica.

Krzysztof Hołowczyc startował w Rajdzie Polski wielokrotnie i ma na swoim koncie trzy zwycięstwa w tej imprezie. W 2009 roku, gdy rajd był również rundą mistrzostw świata zajął szóste, najlepsze spośród Polaków miejsce. W ostatni weekend czerwca zobaczymy go znów w jego ulubionej imprezie.

–  Rajd Polski jest dla mnie tak bardzo bliski, tak emocjonalny, że chęć wystartowania w nim może zakłóca pewną logikę moich startów. Od siedmiu czy ośmiu lat uprawiam inną dyscyplinę. Pomimo, że to nadal cztery koła, że mówi się na to rajdy, to cross-country to zupełnie inny styl jazdy, zupełnie inna filozofia i ja na chwilę muszę wskoczyć do pociągu, gdzie chłopaki naprawdę cisną. Dla mnie start w Rajdzie Polski to przede wszystkim fantastyczny kontakt z kibicami, bo raz do roku mogę spotkać się z polskimi kibicami. Może poza Baja Poland bo udało się sprowadzić także Puchar Świata w rajdach terenowych do Polski. Myślę, że Rajd Polski to jest fantastyczny moment, w którym mogę jeszcze raz wsiąść do WRC, próbować złapać taką prędkość jak najlepsi, jak Robert, ale to oczywiście bardzo trudne. Nie ukrywam, że to dla mnie ogromna przyjemność i sytuacja, w której mogę potrenować trochę szybszej dyscypliny, bo rajdy terenowe to wytrzymałość, to maraton. Ja jeżdżę maratony, a nagle muszę być sprinterem, który walczy o każdą sekundę, każdy zakręt, każdy centymetr drogi. Mam świadomość swojego miejsca w stawce. Wjechanie w pierwszą dziesiątkę, może trochę głębiej, byłoby satysfakcjonujące i myślę, że w tym kierunku będę jechał. Będę jechał swoim, szybkim jak na siebie tempem, może nie tak szybko, jak kierowcy, którzy będą walczyli o zwycięstwo, ale postaram się z doświadczeniem, które zdobywałem przez lata, zrobić przyzwoity wynik – mówił Hołowczyc.

LOTOS 71. Rajd Polski ma w znacznej części nowa trasę w tym aż pięć zupełnie nowych odcinków specjalnych. Aby kibicom ułatwić wybór punktów widokowych organizatorzy przygotowali filmowa wersję Przewodnika Kibica. Podczas konferencji zaprezentowano fragment przewodnika pokazujący najciekawsze miejsca widokowe najdłuższego odcinka Gołdap. Pełna wersja Rally Fan Guide zostanie w tych dniach udostępniona na stronie internetowej LOTOS 71.Rajdu Polski

Najnowsze

Czesław Śpiewa w Stacji Mercedes

Już w najbliższą sobotę, 14 czerwca 2014 r. o godzinie 12:00 rozpocznie swoją działalność Stacja Mercedes. Gwiazdą wieczoru będzie Czesław Mozil, którego koncert  o 21:00 zainauguruje artystyczno-koncertowy program Stacji.

Każdego dnia przez całe lato na Powiślu odbywać się będą rozmaite wydarzenia, które wzbogacą ofertę kulturalną Warszawy. Nowością tegorocznej edycji będą niedzielne transmisje Formuły 1.

Już po raz drugi Stacja Mercedes pojawi się na mapie Warszawy. Od 14 czerwca do 7 września 2014 oferować będzie spotkania z wyjątkowymi osobami, koncerty, projekcje filmowe, spektakle, gry miejskie oraz atrakcje dla najmłodszych. Projekt Stacja Mercedes powstał rok temu i okazał się wielkim sukcesem – mówi Magdalena Szuleka-Kisielewska z Mercedes Benz-Polska. W tym roku program zapowiada się jeszcze ciekawiej. Przez trzy miesiące działalności postaramy się dostarczyć to, co latem najlepsze w mieście.

Stacja Mercedes na Powiślu.
fot. Mercedes

Tydzień w Stacji rozpoczynać się będzie od… relaksu. W każdy poniedziałek będzie można wziąć udział w zajęciach z jogi i aerobicu, prowadzonych przez profesjonalnych trenerów. Wtorki poświęcone będą spotkaniom z inspirującymi ludźmi, z którymi będzie można porozmawiać o podróżach, życiowych inspiracjach i motywacji do działania. Środy tradycyjnie pozostają filmowe – w tym roku w ramach cyklu Filmowa Mapa Świata zobaczyć będzie można najciekawsze filmy z festiwali z całego świata. Większość czwartków to Dni Mercedesa, podczas których fani marki będą mogli podziwiać swoje ulubione modele. Część czwartków jednak poświęcona będzie innym wydarzeniom, m.in. występom Klubu Komediowego Chłodna, czy ciekawym warsztatom. Najciekawsze zespoły alternatywnej sceny muzycznej urozmaicą program piątkowych koncertów. W soboty będzie można wziąć udział w aktywnościach miejskich, takich jak skimboard czy turnieje gier parkowych. Dodatkowo pojawi się też możliwość nauki tańca. Ostatni dzień tygodnia jest Dniem Parkowym. W tym roku organizatorzy przygotowali dwie absolutne nowości. Po pierwsze Breakfest Rave, czyli światowy trend po raz pierwszy w Polsce. Jest to propozycja dla wszystkich imprezowiczów, którzy od 6 rano w niedziele będą czuli niedosyt sobotniej nocy. Po drugie – niemała gratka dla fanów Formuły 1: tego lata w Stacji Mercedes transmitowane będą wyścigi F1.

 

W tym roku zdecydowanie większą rolę odgrywać będzie rozbudowana strefa gastronomiczna, w której dominować będzie kuchnia śródziemnomorska i bałkańska.

Przez cały czas działania Stacji będzie można umówić się za pośrednictwem pracowników Stacji Mercedes na jazdy testowe. W tym roku do dyspozycji gości będą m.in. klasy A, CLA i GLA.

W najbliższych dniach zapraszany na następujące wydarzenia:

14 czerwca, sobota  – otwarcie Stacji Mercedes, Koncert zespołu Czesław Śpiewa

Podczas otwarcia nie zabraknie również najważniejszych osób z Mercedes-Benz Polska, takich jak Niels Kowollik, Artur Konarski, Paweł Miszkowski, Małgorzata Dwornik i Ewa Łabno- Falęcka.

15 czerwca, niedziela –  Dzień Parkowy: gry i zabawy w parku, joga oraz spotkanie z Hooliruns.

16 czerwca, poniedziałek – Dzień Relaksu:

zajęcia z  jogi, trening aerobicu i fitnessu prowadzone przez   profesjonalnych instruktorów.

17 czerwca, wtorek – Dzień Spotkań:

Samotna podróż spotkanie, podczas którego znani podróżnicy odpowiedzą na pytania: czy jest się czego bać, jak się przygotować, co ze sobą zabrać  i jak się ubezpieczyć.

18 czerwca, środa – Filmowa Mapa Świata:

projekcja filmu Monsunowe wesele.

19 czerwca, czwartek – Dzień Rodzinny: rodzinne zabawy dla dorosłych i dla dzieci.

20 czerwca, piątek Koncert – Misia FF.

21 czerwca, sobota – Gra Miejska z motywami motoryzacji dla dzieci i dorosłych. Wieczorem impreza w stylu surferskim, podczas której nastąpi inauguracja działalności toru do Skimbordu.

***

STACJA MERCEDES, róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie.

Najnowsze