Keanu Reeves tworzy motocykle! Hollywodzki aktor opowiada o swojej pasji

16 maja 2019
1
Keanu Reeves to postać, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Hollywodzki aktor udzielił niedawno prawie 12-minutowego wywiadu dla kanału GQ, w którym opowiedział o swojej pasji i firmie Arch Motorcycle, której jest współzałożycielem.
Loading module...

„Kiedy stajesz się kolekcjonerem motocykli? Kiedy masz więcej niż dwa, czy więcej niż jeden motocykl? A może więcej niż trzy? Jeśli więcej niż trzy, to ledwo łapię się na kolekcjonera”. Aktor żartował. Chyba nie wziął pod uwagę faktu, że jest współzałożycielem firmy produkującej motocykle, a także tego, że ma unikatowy model Ducati 998 z planu „Matrix Reloaded”.

Keanu dorastał w Toronto, gdzie obserwował, jak każdego lata duże grupy motocyklistów pojawiały się w miejscu zwanym New York Ville. Miało to na niego ogromny wpływ, bo - jak sam przyznał - „(...) te motocykle, ci ludzie, to wszystko dotknęło w jakiś sposób tego 10-letniego chłopca”.

Aktor opowiada także o swoich początkach z motocyklami. „Nauczyłem się jeździć na motocyklu, podczas kręcenia filmu w Monachium. Pewna kobieta miała motocykl enduro i zapytałem ją, czy nauczy mnie jak jeździć. Kiedy wróciłem do Los Angeles, to było mniej więcej w roku 1986 lub 87, kupiłem swój pierwszy motocykl”.

Cały wywiad odbywa się w fabryce Arch Motorcycle. Znajduje się w niej mnóstwo motocykli, część z nich to motocykle klientów, a część to prywatne motocykle Keanu i jego kolegi Garda Hollingera, współzałożyciela firmy.

Keanu swój pierwszy motocykl kupił w 1987 roku, był to Norton Commando 850 MK2A z 1973 roku.

„Jeździłem na motocyklu w filmach "Reakcja łańcuchowa" i "Moje własne Idaho". W filmie "Moje własne Idaho" mężczyzna przyjechał na kanarkowo-żółtym Nortonie i zaczął: Znasz ten motocykl? Tu jest... A ja powiedziałem - Spokojnie, wiem wszystko. To był zabawny dzień”.

Film, w którym Keanu opowiada o swojej pasji:

W wywiadzie aktor pokazuje także wyjątkowe Ducati 998 z filmu „Matrix Reloaded” w spektakularnej, „matrixowej zieleni”, oznakowane napisem „Matrix Reloaded”.

„Kiedy pracuje na planie, często mam kontrakty, w których jest napisane, że nie mogę jeździć na motocyklu. Jesteś na planie i nie chcą żebyś doznał wypadku, czasami zwracałem na to uwagę, a czasami nie. Ups! Nic na to nie poradzę. Kiedy nie jeżdżę na motocyklu to cierpię, a to nie jest dobre dla mojego zdrowia”.

Z materiału dowiadujemy się, jak narodziła się współpraca Keanu z Gardem, współzałożycielem Arch Motorcycle.

„Miałem motocykl Harley-Davidson Dyna Wide Glide, który był niesamowitym motocyklem, ale chciałem go spersonalizować. Wtedy poznałem Garda Hollingera, właściciela firmy Choprods. Gard wziął silnik z Harleya i zbudował do niego resztę, tak właśnie powstał prototyp motocykla Arch Motorcycle”.

Firma stworzyła ponad 200 części do motocykli, sama produkuje wiele, ale dużo podzespołów pochodzi od renomowanych producentów. W motocyklach spod znaku Arch znajdziemy zawieszenie Öhlins, karbonowe koła od firmy BST, silnik od S&S, opony Michelin, czy dodatki firmy Rizoma.

Aktor jest odpowiedzialny za design i wizję firmy, i - jak sam przyznaje - „Jestem zaangażowany w firmę, jej wizje, image, ale nie chcielibyście żebym cokolwiek naprawiał czy montował, mogę się przejechać i powiedzieć, co wymaga poprawy, zrobić taki test jakości”. Całą resztą zajmuje się jego kolega Gard.

W siedzibie firmy znajdują się także szybsze maszyny, Keanu przyznaje, że lubi pojeździć na torze, więc w stajni znajdują się także odpowiednie kucyki. „Lubimy także pojeździć po torach, więc to odpowiednie maszyny, kiedy chcemy pojeździć szybko. Jeżdżę Kawasaki ZX-10R, Gard ma Yamahę R1, a Ross, który pracuje w firmie jeździ Aprilią RSV4. Wszystkie są niesamowite”.

Następnie, Keanu przedstawia nam motocykl 2019 METHOD 143, to prototyp wyposażony w nadwozie wykonane z włókna węglowego. W motocyklu zamontowany jest silnik firmy S&S V-twin. Wszystko wygląda trochę futurystycznie szczególnie, że różne materiały, z których został stworzony, łączą się ze sobą tworząc integralną część. Jednoślad wykonany z takich materiałów jak aluminium, karbon, skóra wygląda spektakularnie. „Ten model jest skandaliczny, ale skandal, to część zabawy”. 

Oglądając materiał, nie da się nie zauważyć, że Keanu to prawdziwy fan motocykli. O wszystkim opowiada z niesamowitym zaangażowaniem i pasją. Polecamy obejrzeć i zobaczyć na własne oczy, jakie motocykle wychodzą spod znaku Arch. To prawdziwe cuda i naprawdę warto je zobaczyć!

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!