Katarina Witt ambasadorem olimpijskim BMW

Katarina Witt jest ambasadorem BMW w kampanii na rzecz organizacji Olimpiady i Paraolimpiady zimowej w Niemczech. BMW, jako narodowy sponsor wspiera starania o organizację Igrzysk w 2018 roku w Monachium i Garmisch-Partenkirchen.

fot. BMW

Katarina Witt – dwukrotna mistrzyni olimpijska w łyżwiarstwie figurowym jest członkinią komitetu na rzecz organizacji Igrzysk w Monachium w 2018.

– Udział w olimpiadzie jest marzeniem i najważniejszym punktem w karierze każdego sportowca – mówi Katarina Witt, złota medalistka w jeździe figurowej na lodzie na olimpiadach w Sarajewie w 1984 i w Calgary w 1988 roku – Chciałabym przyczynić się to tego, aby to marzenie się spełniło – aby Olimpiada 2018 odbyła się w Monachium i Garmisch-Partenkirchen. Jestem całym sercem za tym, by Olimpiadzie przyświecała idea zrównoważonego rozwoju, dbałości o środowisko naturalne i wykorzystywanie istniejących obiektów sportowych. BMW i Igrzyska Olimpijskie łączy sport, tradycja, dynamika i przyszłościowe podejście. BMW i Olimpiada w Monachium 2018 to idealne połączenie – powiedziała Witt. 

Decyzja o miejscu organizacji igrzysk olimpijskich w 2018 r. zapadnie w czerwcu przyszłego roku.

– Wspieramy ideę Igrzysk Olimpijskich – będąc zarówno partnerem motoryzacyjnym Olimpiady w 2012 r. w Londynie, jak i sponsorem kampanii na rzecz „Monachium – gospodarzem Igrzysk 2018” – mówi Ian Robertson, członek zarządu BMW AG.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze