Karolina Lampel-Czapka zwycięża na Nürburgringu!

27 czerwca 2011
Karolina Lampel-Czapka drugi raz z rzędu wygrała Renault Race Festival - wyścig towarzyszący 24-godzinnym zawodom na torze Nürburgringu. Ustronianka wywalczyła pole position i prowadziła od startu do mety na 25-kilometrowym torze, będącym połączeniem słynnej Pętli Północnej z obiektem Grand Prix.


Start do wyścigu - Karolina rozpoczyna z pole position!
fot. Karolina Autosport
W górach Eifel padał deszcz i warunki były coraz trudniejsze. Karolina stopniowo zwiększała przewagę nad Clio Horsta Baumanna z miejscowego zespołu Ring Racing.

- W ostatniej chwili założyliśmy deszczówki, które w ogóle nie trzymały - powiedziała Karolina. - Ustawiliśmy samochód na sucho i nie był to trafiony setup. Pojechałam bardzo asekuracyjnie. Łatwo można było popełnić błąd, wypaść z toru. Dużo samochodów ucierpiało w wyścigu.

Przed startem była nerwówka, bo okazało się, że nie działają wycieraczki, a padało coraz mocniej. Starałam się wybierać taką linię, żeby przejeżdżać między kroplami deszczu! Wyścig był bardzo ciężki. Od pewnego czasu zmagam się z kontuzją łokcia, chodzę na rehabilitację. Przy tego typu pogodzie dużo było zrywanych ruchów za kierownicą i chyba jeszcze bardziej nadwerężyłam sobie łokieć. Wyścig raczej przypominał zmaganie drifterskie. Na każdym zakręcie stawiało samochód bokiem.

Cudowny widok - Polka na najwyższym stopniu podium!
fot. Karolina Autosport
Strasznie się cieszę, że po przerwie wreszcie mogłam uczestniczyć w zawodach. Bardzo mi już brakowało wyścigów. To wyjątkowo przyjemny weekend, inny od pozostałych - święto wyścigów nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich zawodników i kibiców. Na Nürburgringu jeżdżą Renault, Porsche, Mini, Seaty, no a po południu rozpoczyna się główna impreza, 24-godzinny wyścig w którym mam nadzieję, kiedyś wystartuję.

3. RENAULT RACE FESTIVAL
1. Karolina Lampel-Czapka (PL) Renault Megane Trophy 47.15,442
2. Horst Baumann (D) Renault Clio III +14,971
3. Peter Utsch (D) Renault Clio III +1.29,355
4. Jens Schäfer (D) Renault Alpine A110 +1.38,599
5. Helmut Baumann (D) Renault Clio III +43,203
6. Michael Schulze (D) Renault Clio III +1.43,956
7. Reinhard Sesterheim (D) Renault Clio II +2.40,980
8. Jana Meiswinkel (D) Renault Clio III +3.14,629
9. Marc Hurler (D) Renault Clio III +3.50,992
10. Stephan Ernst (D) Renault Clio III +4.32,441

 

Komentarze

Tomasz
28 czerwca 2011 00:03
Duże gratulacje, szczególnie ze objechanie wszystkich Niemców!
Można sądzić, że w Porsche Cayman będą dalsze sukcesy...