Karbonowe sukienki na bazie BMW

Niemieckie bliźniaczki, Daniela i Annette Felder, stworzyły dość osobliwą kolekcję sukienek wykonanych z włókna węglowego pochodzącego od BMW i3 oraz i8.

Świat mody bardzo często sięga po niekonwencjonalne rozwiązania z przemysłu samochodowego. Efekty bywają różne, ale najnowsza kolekcja stworzona przez dwie Niemki pracujące w londyńskim studio Felder Felder robi wrażenie. Zaprojektowano ją z okazji 10-lecia istnienia, a wszystkie materiały pochodzą z przerobionych materiałów wykorzystywanych do budowy samochodu. 

Kolekcja o nazwie „Carbon Dress” została zainspirowana ekologiczną gamą modelową BMW Serii „i”. Srebrna sukienka powstawała ponad 100 godzin, a 97 procent materiałów, które użyto to włókno węglowe. Dzięki temu udało się uzyskać oryginalny wygląd nawiązujący do modelu i3 oraz i8.

Co ciekawe, sukienkę stworzono dokładnie w tym samym miejscu, gdzie jest produkowany karbon na potrzeby bawarskich samochodów. To już drugi rok współpracy pomiędzy włoskimi projektantkami, a niemiecką marką. Jubileuszowa kolekcja miała premierę podczas wieczoru dla VIP-ów w Londynie. Niestety, nie znamy ceny sukienek, ale zakładamy, że będą adekwatne do cen BMW z ekologicznej serii.

Najnowsze

Goodc

Actibump – inteligentne progi zwalniające

Pomysł aktywnego progu zwalniającego Actibump pochodzi ze Szwecji i świetnie się tam sprawdza. Jedziesz zbyt szybko? Wpadniesz w spowalniający dołek. Jedziesz przepisowo - drogę masz gładką jak stół!

 {{ tn(12812) left }}Aktywne systemy ograniczania prędkości działają, jakby na zasadzie „karania winnego”, bo gdy pojazd porusza się zbyt szybko, w jezdni powstaje nierówność, dzięki której kierowca otrzymuje dyskomfortowy sygnał, informujący go o przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Szwedzki Actibump kompletnie nie reaguje na pojazdy poruszające się z dozwoloną prędkością, a na piratów drogowych czeka pozioma przeszkoda, która opada kilka centymetrów w jezdnię tworząc zagłębienie.

System sterowany jest on-line. Administrator drogi może ustawić dozwoloną prędkość, ma też dostęp do statystyki czy zarządzania kalendarzem. Pojazdy uprzywilejowane nie aktywują progu, jeżeli zamontuje się w nich specjalne transpondery.

https://www.youtube.com/watch?v=KxpvwKiOpag

Tradycyjne, statyczne progi mają bardzo często niekorzystny wpływ na płynność ruchu drogowego, ruch pojazdów uprzywilejowanych oraz jakość warunków pracy zawodowych kierowców, a ponadto są przyczyną powstawania hałasu, wibracji podłoża itp. Actibump jest szeroko stosowany w Szwecji, a także testowany u naszych, czeskich sąsiadów. Czy aktywne systemy ograniczania prędkości przyjmą się na szeroką skalę?

Najnowsze

Kto wygrał gadżety Verva Street Racing?

Dwa kocyki i zestaw narzędziowy już niebawem wylądują u laureautów konkursu.

Wszystkiech biorących udział w konkursie już dziś zapraszamy do naszego przyszłotygodniowego konkursu, w którym do wygrania będą

książki Jeremiego Clarksona!

A tymczasem, zestaw narzędziowy bezapelacyjnie wygrywa Weronika Czerwińska!

Kocyki należą się: Michał Szwonek i Beata MG.

Nagrodę pocieszenia otrzyma od Motocaina.pl wyjątkowo Dagmara Piotrowska.

Dzisiejszych laureatów prosimy o przesłanie na mail konkurs@motocaina.pl swoich danych teleadresowych do wysyłki nagród oraz telefonów kontaktowych dla kuriera. Gratulacje!

Informujemy, że na maile z danymi teleadresowymi od zwycięzców czekamy do 22 września. Po tym terminie nagroda przechodzi do następnego konkursu.

 

Najnowsze

Lamborghini Diablo Donalda Trumpa na sprzedaż

Kandydat na prezydenta USA zamówił 20 lat temu specjalną wersję Lamborghini Diablo. Jest tylko jeden taki egzemplarz na świecie i właśnie trafił na licytację.

Czego by nie mówić o Donaldzie Trumpie, to z pewnością jest to człowiek bardzo wymagający. Dlatego pracownicy Lamborghini na pewno nie mieli łatwej pracy, gdy ten zechciał specjalny egzemplarz modelu Diablo.

Donald Trump zamówił w 1996 roku Lamborghini Diablo VT Roadster w kolorze Le Mans Blue. Jest to jedyny egzemplarz na świecie pomalowany tym lakierem. Auto wyposażono w elementy wykończeniowe z włókna węglowego, a całość stoi na 18-calowych felgach. Przód samochodu jest hydraulicznie unoszony.Za plecami kierowcy zamontowano silnik V12 o pojemności 5,7 litra. Potężny agregat serwuje 490 KM na tylną oś poprzez 5-biegową skrzynię manualną. 

Samochód, który należał niegdyś do Donalda Trumpa przetrwał do tej pory w stanie idealnym. Na liczniku jest zaledwie 23,5 tys. km przebiegu. Nie wiemy, kto był jego aktualnym właścicielem, ale pewnie nie jest to przypadek, że samochód trafia właśnie teraz na licytację. Cena wywoławcza za ten model określono na 460 tys. dolarów, co w przeliczeniu daje 1,8 mln zł.

Najnowsze

Jeep Grand Cherokee SRT kontra samolot

Pojedynki samochodów z samolotami widzieliśmy już kilka razy. Jednak po raz pierwszy w takiej konkurencji startuje SUV. Jednak nie jest to zwykła „bulwarówka” służąca do rodzinnych wycieczek poza miasto.

Kilka tygodni temu na obiekcie Blyton Park Driving Center w brytyjskim Lincolnshire zameldował się Jeep Gran Cherokee SRT oraz samolot Silence SA100 Twister. Organizatorzy tego wydarzenia jako pierwsi postanowili porównać SUV-a z napędem 4×4 z maszyną latającą.

Tor o długości 2,89 km jest zwykle wykorzystywany przez amatorów ścigania lub przez lokalny aeroklub. Tym razem pojawiła się tam maszyna z silnikiem V8 Hemi o pojemności 6,4 litra. Z takim agregatem dość duży samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w niecałe 5 sekund. Za kółkiem 461-konnego SUV-a usiadł Ed Morris, znany również jako najmłodszy brytyjski kierowca, który wystartował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. 

Obie maszyny miały wyznaczone porównywalne tory – jeden na ziemi, drugi w powietrzu. Obie maszyny rozpędziły się maksymalnie podczas przejazdu do 225 km/h. Wynik końcowy jest zaskakujący. Jeep Grand Cherokee SRT uzyskał czas 1:13,40 podczas gdy samolot był nieznacznie wolniejszy, meldując się na mecie z czasem 1:14.34.

https://www.youtube.com/watch?v=MBLxyu9B9Ws 

Najnowsze