Już w styczniu światowa premiera 4. generacji Seata Leona

Seat Leon, jeden z ikonicznych modeli hiszpańskiego producenta, doczekał się 4. generacji. Najnowsza wersja samochodu zostanie przedstawiona podczas specjalnego wydarzenia w siedzibie Seata w Martorell pod Barceloną.

Od premiery w 1999 roku Seat Leon pozostaje jednym z najpopularniejszych modeli marki, utrzymując stały wzrost sprzedaży przez kolejne generacje. Wszystkie trzy generacje kompaktowego samochodu zostały zaprojektowane, opracowane i wyprodukowane w zakładach Sea-a w Martorell pod Barceloną. Projekt pierwszej wersji Leona przygotował włoski projektant Giorgetto Giugiaro, drugiej wyszedł spod ręki Waltera da Silva, a za trzecią był odpowiedzialny Alejandro Mesonero-Romanos. Hiszpański projektant stoi również za najnowszą generacją modelu.
 
Każda odsłona Seat-a Leon wyznaczała nowe standardy dla segmentu poprzez m.in. łączenie komfortu rodzinnego kompaktu ze sportowym charakterem. Seat Leon zwyciężył w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) w 2008 i 2009 roku, po raz pierwszy zdobywając tytuł jako producent samochodów z silnikami Diesla. Według zapewnień producenta czwarta generacja modelu po raz kolejny zrewolucjonizuje rynek samochodów kompaktowych. 
 
Więcej szczegółów o pojeździe zostanie ujawnionych podczas premiery w Fabryce Seat w Martorell 28 stycznia o godzinie 19.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze