Jutta Kleinschmidt i Ellen Lohr wystartują w Polsce!

Już za miesiąc, na największym w Polsce torze off-road w Olszynie, odbędzie się jedna z najbardziej ekstremalnych imprez w Europie - 24 godzinny wyścig Gorm 24h. Swój start w zawodach zapowiedziała jedyna kobieta, która zwyciężyła rajd Dakar - Jutta Kleinschmidt oraz Ellen Lohr - gwiazda Deutsche Tourenwagen Masters.

Na starcie pierwszej w historii trwającej całą dobę rywalizacji pojazdów off-roadowych staną zawodnicy ścigający się na quadach, buggy i ciężarówkach o masie do 7,5 tony. Liczba zawodników została ograniczona do 100 załóg. Na trasie wystartują gwiazdy światowego motorsportu, lecz nie zabraknie również wiodących zawodników z Polski. Do Olszyna przyjadą takie gwiazdy off-roadu jak Jutta Kleinschmidt i Ellen Lohr – uczestniczka Deutsche Tourenwagen Masters (obie zawodniczki przekroczyły już 50-tkę), a także załogi z najbardziej odległych zakątków świata, w tym zespołu buggy z Baja 1000 z USA.

Wyścig Gorm 24h Central Europe Race jest organizowany po raz pierwszy w Polsce. Gorm 24h jest edycją cyklu Deutsche Offroad Meisterschaft. To wydarzenie najważniejsze z całego cyklu pięciu zawodów. Pomysłodawcą i organizatorem cyklu imprez, odbywających się od 2007 roku jest Sand Medien, a współorganizatorem w Polsce jest Off-Road Adventure.

Start zawodów zaplanowany jest na 7 sierpnia na godzinę 20:00. Zawodnicy startują non stop przez 24 godziny. Do pokonania mają jak największą liczbę pętli o długości ok. 25 kilometrów, co po dobie wyścigu daje łącznie około 1600 kilometrów. Trasę wyścigu opracowują specjaliści off-roadu z Niemiec, przy współpracy z Pavlem Taśka, legendą czeskiego motocrossu!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze