Justin Bieber wystartuje w wyścigu?

Młody wokalista Justin Bieber był ostatnio widziany w kombinezonie wyścigowym. Czy to nowy pomysł na życie bożyszcza nastolatek?

Danica Patrick & Justin Bieber
fot. ESPY

Nie, uspakajamy wszystkich!! Nastoletni idol skupia się na zdobywaniu kolejnych tysięcy fanek, a nie wykręcaniu dobrych czasów na torze.

W kombinezon wyścigowy ubrał się z okazji ESPY. Gali w Los Angeles, na której nagradzani są sportowy za wybitne osiągnięcia. Wraz z Danicą Patrick zawodniczką startującą niegdyś w IRL IndyCar, a teraz ścigającą się w jednej z najbardziej znanych serii NASCAR wręczyli nagrodę w kategorii „Najlepsza Drużyna”. Którą otrzymała drużyna Dallas Mavericks grająca, na co dzień w koszykówkę w lidze NBA.

 

 

 

Jeśli chcecie zobaczyć jak sobie dali radę Danica oraz Justin w roli prezenterów to obejrzyjcie film.

Najnowsze

Elektryczny karting – GK2G

Wygląda prawie jak bolid Formuły 1, waży niecałe 30 kilogramów i rozpędza się do 100 kilometrów, a napędzany jest dzięki lekkim bateriom litowo-jonowym. Czy elektkryczny Go-Kart 2 Go opanuje tory kartingowe?

Beau Reid z Beau Designs jest twórcą koncepcyjnego gokarta GK2G (Go-Kart 2 Go). Pojazd wyglądem nawiązuje do bolidów Formuły  1 i podobnie jak one jest zbudowany z lekkich kompozytów. Jego masa, na którą składa się nadwozie i podwozie w całości wykonane z włókna węglowego wynosi 30 kilogramów.

Dodatkową zaletą gokarta jest brak konieczności przewożenia go za pomocą lawety lub przyczepy, ponieważ po zdjęciu kierownicy i kół można go złożyć na pół i włożyć do bagażnika zwykłego samochodu, ponieważ jego wymiary nie przekraczają jednego metra długości i pół metra wysokości.

 

Trzeba przyznać, że wizualnie pojazd wygląda niezwykle atrakcyjnie.
fot.Beau Designs

Wygląda na to, że ładowany bateriami litowo- jonowymi pojazd może okazać się bardzo dobrą alternatywą. Ciekawe tylko jaka będzie jego cena jeśli wejdzie do produkcji seryjnej.

 

 

Najnowsze

Wyścigowa mamuśka na Laguna Seca – film

Ile mam kierowców wyścigowych i nie tylko marzy o przejażdżce po torze wyścigowym ze swoją pociechą Corvette Zo6? Mamy materiał świadczący o tym, że tak owe są, chociaż zastanawiamy się czy akurat ta wsiadła do auta z własnej woli.

Ciekawe czy ten uśmiech to z ulgi czy radości z jazdy?
fot.YT

Mazda Raceway Laguna Seca (znany wcześniej jako Laguna Seca Raceway) to tor wyścigowy położony w miejscowości Monterey w stanie Kalifornia (USA). Trasa o długości 3 602 metrów, opiera się na 11 zakrętach. Najważniejszą imprezą rozgrywaną na tym torze dotychczas były Motocyklowe Mistrzostwa Świata w klasie MotoGP (Grand Prix Stanów Zjednoczonych). Tor jest też jednym z najlepszych miejsc w Stanach Zjednoczonych do testowania możliwości najszybszych aut świata takich jak Bugatti Veyron Super Sport czy Corvette Zo6. I własnie posiadacz tego ostatniego wpadł na genialny pomysł, aby pokazać swojej mamie piękno sportu motorowego oraz możliwości samochodu. Czy mama była równie zachwycona jak on, zobaczcie sami:

 

 

 

Najnowsze

Zoe Wenham szaleje na torze!

Po dwu miesięcznej przerwie od startów Zoe Wenham powróciła w wielkim stylu do ścigania na Brands Hatch w Wielkiej Brytanii.

fot. Zoe Wenham

Po długiej przerwie zawodniczce sprawiało wielką przyjemność pokonywanie samochodem pierwszych metrów na torze Brands Hatch. I było to widać w kwalifikacjach. Zoe wykręciła 3 najlepszy czas sesji. Jak się okazało Wenham tym sukcesem przejdzie do historii wyścigów w Wielkiej Brytanii. Jest pierwszą kobietą, która w Volkswagen Racing Cup UK zaszła tak wysoko w kwalifikacjach. Choć sam wyścig tak dobrze je nie poszedł, gdyż zakończyła pierwszy start na 15, a drugi na 8 miejscu to jednak jak sama podsumowuje: „Udowodniłam dużo ludziom, że nie jestem tutaj tylko po to, aby być numerem startowym. Jestem po to, aby zostawić na torze serce i walczyć o cele, które chce osiągnąć.”

Zawodniczka ta jest najwyżej rozstawioną w klasyfikacji generalnej kobietą, do tego należą do niej tytuły najmłodszego kierowcy, który stanął na podium w Volkswagen Cup. Jak podsumowuje Zoe do tej puli chce dołożyć jeszcze pierwsze zwycięstwo w niedalekiej przyszłości.

Trzymamy kciuki, aby to marzenie wkrótce się spełniło!

Najnowsze

Monika Vega – samotnie objechała świat na motocyklu

Włoszka Monika Vega jest pierwszą kobietą, która objechała samotnie świat na motocyklu. Dzięki czemu trafiła do Księgi Rekordów Guinnesa.

Pierwsza kobieta, która objechała samotnie świat na motocyklu – Monika Vega
fot. Monika Vega

Jest 7 marca 1990 roku w Mediolanie we Włoszech na swój motocykl wsiada właśnie niepozorna kobieta. Nikt z otoczenia nie zdaje sobie sprawy, co ma w planach. Bo komu by przyszło do głowy, że na motocyklu o pojemności 125 ccm można okrążyć kulę ziemską? I to w sumie dwukrotnie, gdyż równik ma długość 40 076 km. A panna Vega w ciągu półtora roku zdoła przejechać 83 500 km!

Monika na swojej Hondzie MTX 125 ccm spędziła w sumie 444 dni odwiedzając wszystkie kontynenty. Podczas swoje podróży odwiedziła 53 kraje. A 24 maja 1991 roku zawitała z powrotem w domu.

Oczywiście podróż nie obyła się bez przygód. W Kanadzie cierpiała z zimna w Malezji, Ekwadorze i „Tierra del Fuego” miała wypadki, a w Libii nie wiele brakowało, a zostałaby zgwałcona. Jak sama przyznaje nic nie mogło przyćmić smaku samej podróży, gdyż jak kiedyś powiedziała: „Od smaku podboju, lepszy jest smak zwycięstwa”.

Po długiej wyprawie Monika postanowiła osiedlić się w Scansano miejscowości położonej w Toskanii, gdzie otworzyła winnice. Wino, które produkuje to Morellino di Scansano – Podere San Matteo, gdy kiedyś traficie na butelkę tego szlachetnego trunku pomyślcie o szalonej kobiecie, która odważyła się, jako pierwsza wskoczyć na swój motocykl i zawalczyć o własne marzenia.

Trasa, jaką pokonała Monika Vega:

fot. Monika Vega

Włochy (Mediolan) – Watykan – Tunezja – Libia – Egipt – Jordania – Irak – Kuwejt – Bahrajn – Zjednoczone Emiraty Arabskie – Indie – Tajlandia – Malezja – Singapur – Australia – Japonia – USA – Kanada – USA – Meksyk – Gwatemala – Honduras – Nikaragua – Kostaryka – Panam – Wenezuela – Kolumbia – Ekwador – Peru – Chile – Argentyna – Urugwaj – Brazylia – Paragwaj – Maroko – Hiszpania – Portugalia – Hiszpania – Francja – Luksemburg – Belgia – Anglia – Francja – Belgia – Holandia – Niemcy – Dania – Szwecja – Norwegia – Szwecja – Finlandia – Związek Radziecki – Polska – Czechosłowacja – – Związek Radziecki – Polska – Czechosłowacja – Węgry – Austria – Liechtenstein – Szwajcaria – Włochy.

Najnowsze