Julia Louis-Dreyfus nabija się z auta elektrycznego

Samochody elektryczne przeżywają w ostatnim czasie wielki boom. Amerykańska aktorka postanowiła zrobić sobie żart z nowego trendu, prezentując elektrycznego Mercedesa Klasy AA.

Podczas programu „Saturday Night Live” emitowanego w amerykańskiej stacji NBC, Julia Louis-Dreyfus zaprezentowała w udawanej reklamie samochód elektryczny nowej generacji. Jest to Mercedes Klasy AA. Jego nazwa nie jest przypadkowa, ale nie nawiązuje ona do „anonimowych alkoholików” tylko popularnego rozmiaru baterii, czyli tzw. paluszków.

Nowy Mercedes może się rozpędzić do prawie 100 km/h. Jednak żeby było to możliwe, potrzebuje 10 tys. baterii, które nie są wliczone w cenę samochodu. Specjalnie zaprojektowany system dba o poziom energii każdej z nich. Oczywiście powoduje to wyświetlanie kilku tysięcy komunikatów na desce rozdzielczej. 

W bagażniku wygospodarowano dodatkowe miejsce na akumulatory, a system uwalniania baterii za pomocą gumki pozwala uwolnić w jednej chwili wszystkie baterie.

Zobaczcie, jak prezentuje się nowy Mercedes Klasy AA.

https://www.youtube.com/watch?v=arQ8_PW-RiA

Najnowsze

Edyta Klim

Zapraszamy na 7. Koci Rajd

Wrocławskie Stowarzyszenie Motocyklistów Wratislavia Bikers zaprasza na 7. Koci Rajd, który odbędzie się 20 maja. Czeka na Was ciekawa trasa, kilka zadań i liczne atrakcje.

Koci Rajd jest organizowany od 2010 roku, a jego nazwa wywodzi się z pierwszej edycji, która przebiegała po „Kocich Górach”. Rajd ma na celu propagowanie ruchu motocyklowego, szeroko rozumianej turystyki motocyklowej oraz regionu Dolnego Śląska.

Zabawa na rajdzie polega na odnalezieniu jak największej ilości obiektów w pobliżu wytyczonej przez organizatorów trasy. W tym celu zawodnicy otrzymują itinerer, czyli nawigacyjny opis trasy, na podstawie którego muszą dojechać do celu. O klasyfikacji końcowej decyduje suma punktów uzyskanych przez załogę.

Pokonanie trasy Kociego Rajdu pozwala poznać wiele ciekawych miejsc i nieco ich historii, a także świetnie się bawić podczas wykonywania zadań wyznaczonych po drodze, na punktach kontrolnych. A będzie to min. Gymkana, strzelanie z broni, gaszenie pożarów przez uczestników, czołgi i broń, pierwsza pomoc, sztolnie i tajemnice III Rzeszy, historia Dolnego Śląska i inne konkurencje.  Przyda się więc dobra orientacja w terenie, nieco sprytu, wiedzy i znajomości zagadnień motocyklowych.

Jednak główną atrakcją rajdu jest przede wszystkim jego trasa, bowiem 7. edycja jest nastawiona na zakręty i zapierające dech w piersiach widoki. Trasa liczy ponad 160 kilometrów i przebiega przez 5 najpiękniejszych przełęczy Dolnego Śląska!


Podczas tegorocznej edycji organizatorzy stawiają  także na atrakcje, mające na celu integrację środowiska. Na terenie bazy rajdu (w Ośrodku Wypoczynku Świątecznego w Sulistrowicach) znajdują się miejsca noclegowe w domkach, punkt gastronomiczny, węzeł sanitarny, a całość jest ogrodzona. Po powrocie na uczestników będzie czekać impreza do samego rana.

Koci Rajd jest imprezą dla całych rodzin, dlatego w bazie rajdu będzie działał punkt opieki nad dziećmi. Czekają tam atrakcje dostosowane do wieku dziecka: rowerkowy tor przeszkód, zabawy z zakresu ruchu drogowego i bezpieczeństwa,  profesjonalni instruktorzy MotoKenner, gymkhana dla dzieci, duży namiot z możliwością nocowania i bezpieczny plac zabaw.

Aktualności dotyczące rajdu, znajdziecie na jego profilu Facebook: http://www.facebook.com/kocirajd

Najnowsze

Edyta Klim

Shabnam Akram i jej 10 powodów, dlaczego kobiety w Indiach wybierają motocykl

W Indiach jazda motocyklem nie jest już wyłącznie domeną mężczyzn, gdyż coraz częściej kobiety wybierają motocykl na swój środek transportu. Dlaczego się na to decydują? Czy są to powody inne, niż w Europie?

Na indyjskich drogach motocyklistki budzą mieszane uczucia w przechodniach – od fali entuzjazmu, niedowierzanie, po krytykę i nienawistne komentarze. Jednak na poziomie osobistym motocykl daje kobietom w Indiach poczucie wolności i równouprawnienia.

 I właśnie o pozytywne postrzeganie motocyklistek dba 50-letnia Shabnam Akram, założycielka kobiecego klubu The Bierni i właścicielka motocykla marki Royal Enfield. Na co dzień Akram jest matką dwójki dzieci i pracuje jako konsultantka komunikacji projektowej w New Delhi. Ona sama przesiadła się na motocykl, gdyż w zbiorowej komunikacji miejskiej często była nękana seksualnie, a nie było ją stać na samochód. Ta sytuacja odmieniła jej życie:

– Mój motocykl zmienił to, jak myślałam o sobie. Dał mi pewność siebie i zmienił moje spojrzenie na to, co mogę w życiu robić, kim jestem i jak niewielkie ma znaczenie to, co pomyślą sobie inni – wspomina Akram.

Shabnam Akram wypisała 10 powodów, dlaczego została motocyklistką:

1. Robię to, czego większość kobiet nie robi. I gdy one starają się zadowolić wszystkie osoby w swoim życiu, ja mogę pojechać gdzieś daleko…

2. Motocykl to powód do zakupów i poszerzenia swojej garderoby o skórzaną kurtkę, buty, spodnie, rękawice.

3. Mężczyźni wolą kobiety z ekscytującą pasją, a pewna siebie kobieta zawsze jest bardziej atrakcyjna.

4. Można omijać mężczyzn niebezpiecznych i obracać się w środowisku, które wspiera i wzajemnie sobie pomaga, zamiast dołować.

5. Można być najfajniejszą mamą w mieście, z której dzieci są dumne!

6. Dźwięk motocykla porusza każdą komórkę w moim organizmie.

7. Motocykl jest tańszy od samochodu, mniej pali i łatwiej znaleźć miejsce parkingowe.

8. Należy jeździć motocyklem, nawet jak ludzie mówią, że to nie jest kobiece zajęcie. Trzeba być inspiracją dla innych kobiet.

9. Mam nową rodzinę – motocyklistów, na których mogę liczyć, a także dużo eventów i wyjazdów, w których mogę brać udział.

10. I wreszcie – robie to z tych samych powodów co mężczyźni – jazda motocyklem jest po prostu NIESAMOWITA!

Najnowsze

Otwarcie Rolls-Royce Motor Cars Warsaw – pierwszy salon w Polsce

Rolls-Royce Motor Cars Warsaw świętuje otwarcie nowego domu dla marki Rolls-Royce w Polsce. To prestiżowe wydarzenie, będące wspólnym przedsięwzięciem firmy Auto Fus oraz brytyjskiego producenta super-luksusowej marki samochodów, przyciągnęło śmietankę towarzyską Warszawy, w tym przedstawicieli świata biznesu.

Auto Fus jest autoryzowanym partnerem Rolls-Royce’a od roku 2010. Przez ostatnie dwa lata sprzedaż samochodów oraz obsługa posprzedażowa odbywały się w tymczasowym salonie stworzonym na terenie dealerstwa.

“Pierwszy egzemplarz Rolls-Royce’a wjechał na drogi w obecnych granicach Polski w 1913 roku, więc dzisiejsze otwarcie salonu stanowi kolejny prawdziwie historyczny krok. Chciałbym podziękować rodzinie Fusów za ich pasję oraz zaangażowanie w markę Rolls-Royce. Szczególne podziękowania należą się Tadeuszowi Fusowi za jego zaangażowanie w projektowanie salonu. Jako firma rodzinna, Fusowie świetnie rozumieją naszych klientów – znacząca większość z nich to także przedsiębiorcy”, powiedział James Crichton, Regional Director Rolls-Royce Motor Cars for Europe.

“Ta inwestycja to podstawa dla pomyślnej przyszłości marki Rolls-Royce w Polsce. Otwarcie salonu jest bardzo ważnym wydarzeniem w 72-letniej historii naszej firmy. To także ogromny impuls dla rozwoju polskiego rynku dóbr luksusowych”, skomentował Tadeusz Fus, założyciel firmy Auto Fus. I podkreślił: „Z dumą reprezentujemy w Polsce ikoniczną markę Rolls-Royce”.

Podczas otwarcia salonu goście mogli oglądać elementy tradycyjnego rękodzieła  drewnianych elementów wykorzystywanych we wnętrzu samochodów oraz poznać nieograniczone możliwości personalizacji Rolls-Royce zaprezentowane przez pochodzącego z Brzegu Pawła Sinkowskiego, który obecnie pracuje w fabryce Rolls-Royce w Goodwood. Dla uczestników wydarzenia wystąpił Buslav. Artysta zagrał na wyjątkowym fortepianie Arabesque z limitowanej serii Steinway & Sons.

Unikatowe usługi personalizacji Rolls-Royce Bespoke będą dostępne w nowym salonie. Program Bespoke pozwala klientom stworzyć samochód tak unikatowy, jak ich własne linie papilarne i jest kluczowym elementem biznesu na całym świecie. Program obejmuje możliwość wyboru jednego z 44 000 kolorów nadwozia czy stworzenie własnej konstelacji świetlnej na suficie, a także wiele więcej. Opcje Bespoke dostępne są w każdym modelu Phantom oraz w większości modeli Ghost i Wraith.

Nowy salon zaprezentuje całą gamę modelową Rolls-Royce i zapewni najbardziej wymagającej klienteli z Polski bezpośrednią obsługę sprzedażową i posprzedażową. Pierwsze egzemplarze Rolls-Royce’a Dawn, najnowszego modelu w portfolio marki i najbardziej uwodzicielskiego auta w jej historii, trafią do klientów już w tym miesiącu.

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w 2015 roku osiągnęła po raz pierwszy dwucyfrowy wynik. Rolls-Royce Motor Cars Warszawa został niedawno uhonorowany prestiżową nagrodą Global Aftersales Dealer of the Year, wyprzedzając 130 dealerów Rolls-Royce na całym świecie.

Najnowsze

Spotkanie Ladies of Harley – relacja

5 kwietnia dziewczyny z grupy Ladies of Harley wyszły późnym wieczorem z warszawskiego salonu LIBERATOR z ogromną dawką wiedzy na temat zasad działania motocykli.

W najstarszym w Polsce salonie Harley-Davidson odbyło się spotkanie dla harleyowych dam, podczas którego Marcin „Rasta” Brewiński opowiadał o cechach charakterystycznych poszczególnych modeli H-D, natomiast Nina Gruszka tłumaczyła zasady działania motocykla. Przy dobrym winie dziewczyny słuchały o tym jak działają tłoki, zawory, wał korbowy, rozrząd, do czego służą pierścienie, jakie są rodzaje silników motocyklowych… Wydaje się sporo? To nie wszystko! Nina wyjaśniła również jak działa sprzęgło wielotarczowe, skrzynia biegów oraz hamulce bębnowe i tarczowe. Przed wykładem o mechanice Rasta opowiadał o historii rodzin motocykli Harley-Davidson, specyfice jazdy i prowadzenia poszczególnych modeli oraz ich głównych zaletach, a także o tym, jak dobrać motocykl dla siebie.

Najbardziej dociekliwe pytania nie pozostały bez odpowiedzi. Dziewczyny były bardzo zadowolone ze spotkania, dlatego śledźcie co dzieje się w Liberatorze… zapowiada się kontynuacja tego typu imprez!

Najnowsze