Edyta Klim

Jessica Leyne – jedyna motocyklistka na trasie Ducati Globetrotter 90

Ducati Globetrotter 90 to światowa trasa po kultowych dla tej włoskiej marki miejscach, którą prowadzi siedmiu motocyklistów na jednym Ducati Multistrada Enduro 1200.

Do Ducati zgłosiło się ponad 3000 zainteresowanych motocyklistów, którzy musieli wykazać się ponadprzeciętną pasją motocyklową, płynnym językiem angielskim i talentem do relacjonowania z podróży. Do finału dotarło 14 osób, które poddano testom psychologicznym i sprawdzającym technikę jazdy.  Spośród nich wybrano tylko 7 osób, a w tym tylko 1 kobietę!

Trasa została między nich rozdzielona, a symbolem łączącym te osoby jest zaprojektowana przez Ducati Design Center tytanowa, symboliczna pochodnia z wbudowanym aparatem i kamerą. Dzięki temu powstanie niesamowity zapis – dziennik z całej podróży na część 90-lecia marki Ducati.

 

Motocykliści mają do pokonania 29.450 km w 145 dni, a projekt wystartował 4 lipca w Bolonii. Wyprawa prowadzi przez Europę Wschodnią, trasę transsyberyjską, Mongolię, Chiny i Japonię, a następnie do Stanów Zjednoczonych i po Europie Zachodniej.

Jessica Leyne z Belgii to 27-letnia nauczycielka matematyki i projektantka stron internetowych, a także pasjonatka podróży motocyklowych po Norwegii, Rumunii, Słowacji i Włoszech.

Ona, jako druga w kolejności poprowadziła motocykl z Tokio, po drodze odwiedzając „Ducati Design Centre”. Następnie w Islandii trafiła do Hiroaki Iwashita Muzeum, gdzie znajduje się jedyny na świecie prototyp Ducati Apollo z 1068r. Później zobaczyła dwa, ważne dla sukcesów Ducati tory wyścigowe: Twin Ring Moteli oraz Sportland i swoją przygodę zakończyła przekazaniem motocykla 5 października w San Francisco.

Dziennik z tej niezwykłej podróży znajdziecie na stronie: http://www.globetrotter90.ducati.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze