Jessica Hawkins wystartuje w Michelin Clio Cup Road Series

Jessica Hawkins, jedna z wschodzących gwiazd w sportach motorwoych w Wielkiej Brytanii walczy z czasem, aby zapewnić sobie wymagany budżet, niezbędny, aby zadebiutować w nadchodzącym Pucharze Jesieni Michelin Clio Cup Road Series w Rockingham 16 i 17 listopada.

Jessica Hawkins
fot. materiały zawodniczki

Zostało jej zaledwie kilka dni na zebranie funduszy i zgłoszenie, którego termin upływa w przyszłym tygodniu. Jessia Hawkins, bardzo utalentowana, ale wiecznie niedofinanoswna zawodniczka, szuka wszlekich możliwych dróg, aby móc wreszcie zrobić progres w swojej karierze.

Po imponującym debiucie w Monster Sport Europe Clio Motorsport 197 na torze Silverstone Stowe w zeszłym tygodniu Jessica zdobyła szansę na udział w kolejnych zawodach i czuje się gotowa na start.

– Jestem bardzo zdesperowana, aby przesiąść się z gokartów do samochodów – mówi Jessica, i dodaje – Test na Silverstone był naprawdę fantastyczny, świetnie się bawiłam i jestem zadowolona z tempa, jakie udało mi się osiągnąć. Jestem bardzo wdzięczna firmie Reneault, Michelin i BWRDC (British Women Racing Club Drivers) za danie mi tak wielkiej szansy. Dostałam propozycję, wprost fantastyczną, debiutu podczas Pucharu Jesieni w Rackingham, ale aby to się stało, muszę napierw zebrać fundusze. To wielka szansa dla sponsorów, aby mogli mnie poznać i zobaczyć korzyści, jakie płyną z angażowania się w wyścigi samochodowe. Mam nadzieję, że uda mi się zebrać pieniądze – teraz to jest właściwie wyścig z czasem.

W trakcie swojej kariery w wyścigach kartingowych, zarówno w kraju jak i za granicą, Jessica potrafiła walczyć – na torze i o środki finansowe, które zabezpieczały jej kolejne starty, dzięki czemu mogła piąć się w górę.

Po wygraniu Buckmore Park Club Honda Cadet Chamipionship w 2007 roku oraz po zakończeniu, jako finalistka, Super 1 Honda Cadet Chamipionship, Jessica chciała brać udział w większych wyścigach w kolejnych sezonach i wygrała prestiżowe ABkC 'O’ Plate w Honda Cadet, po czym została wybrana ambasadorką inicyjatwy 'Let’ Go Karting’, stworzinej przez Motor Sports Associacion.

Ograniczenia finansowe spowodowały, że Jessica nie mogła brać pełnego udziału w MSA Super 1 Karting Championshio KF3 w Wielkiej Brytanii. Rok później z powrotem była w akcji i imponowała swoimi kolejnymi sukcesami. W 2011 roku z tytułem wice-mistrzyni ukończyła MSA Kartmasters Grand Prix Wielkiej Brytanii. W 2012 roku ponowanie wystartowała w Kartmasters GP, zajmując trzecie miejsce.

Na zawodach Monster Sport Europe Clio Motorsport 197 na torze Silverstone Stowe w zeszłym tygodniu Jessica zdobyła szansę na udział w kolejnych zawodach.
fot. materiały zawodniczki

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze