Jeśli jesteś posiadaczem BMW i Iphone, to teraz otworzysz samochód za pomocą kluczyka cyfrowego

Na tegorocznej Światowej Konferencji Deweloperów Apple ogłoszono, że BMW jako pierwszy producent samochodów oferuje swoim klientom możliwość korzystania z iPhone’a jako pełnowartościowego cyfrowego kluczyka samochodowego.

BMW jako pierwsza firma w branży w pełni zintegrowała iPoda ze swoimi samochodami, zaoferowała całkowicie bezprzewodową obsługę Apple CarPlay, a teraz jako pierwszy producent zapowiedziała obsługę kluczyka cyfrowego BMW, który można bezpiecznie zapisać w aplikacji Apple Wallet na iPhonie.

Za pomocą nowego kluczyka cyfrowego BMW na iPhone’y klienci mogą otwierać i zamykać swoje BMW, przykładając telefon do klamki, a także uruchamiać silnik, umieszczając iPhone’a w schowku na smartfon i naciskając przycisk start.

Jeśli jesteś posiadaczem BMW i Iphone, to teraz otworzysz samochód za pomocą kluczyka cyfrowego

Kluczyk cyfrowy można skonfigurować za pomocą aplikacji BMW na smartfony. Właściciel samochodu może również udostępnić go maksymalnie pięciu znajomym, w tym również w konfiguracji dla początkujących kierowców, która ogranicza m.in. maksymalną prędkość i moc silnika, a także maksymalną głośność radia.

Inne funkcje nowego kluczyka cyfrowego:

  • przechowywanie w mikroukładzie Secure Element na iPhonie i dostęp za pośrednictwem aplikacji Apple Wallet
  • tryb awaryjny baterii, w którym kluczyk cyfrowy działa jeszcze do pięciu godzin nawet po wyłączeniu iPhone’a
  • możliwość udostępniania kluczyka znajomym poprzez iMessage
  • kompatybilny z Apple Watch

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze