Jesienno-zimowa kolekcja zainspirowana MiTo

To już kolejny raz, kiedy Alfa Romeo wspiera młodych brytyjskich projektantów, a przy okazji… robi sobie dobrą reklamę. Tym razem konkurs wygrała jesienno-zimowa kolekcja Janine Clark.

 

fot. Alfa Romeo

 

Wprawdzie zima już prawie za nami, a za oknem (tudzież na drogach) pojawiają się pierwsze symptomy wiosny, nie przeszkodziło to jednak w tym, by konkurs Alfy Romeo na najciekawsze stroje nawiązujące do samochodu włoskiego producenta wygrała jesienno-zimowa kolekcja ubrań.

W poprzednim roku konkurs wygrała Amy Molyneaux, która uszyła krótką czarną i seksowną sukienkę wzorowaną na modelu MiTo. W tym roku inspiracja się nie zmieniła. Pozostała Alfa Romeo i jej MiTo. Zmienił się natomiast zwycięzca. BA Fashion Design, bo tak nazywał się tegoroczny konkurs wygrała Janine Clark, której jesienno-zimowe stroje nawiązują do koloru z palety barw MiTo oraz mody z lat 40-tych. Oprócz nagrody pieniężnej i rozgłosu w mediach, 22-letnia dziewczyna miała okazję zaprezentować swoją kolekcję na wybiegu modelek w Edynburgu.

Przyjmując nagrodę, Janine powiedziała: „Prezentacja przed tyloma sędziami nie należała do najłatwiejszych. Jestem dumna z tego, że wygrałam i cieszę się, że mogłam zaprezentować swoją kolekcję. Podczas procesu tworzenia miałam te lepsze chwile, jak i te gorsze, ale kochałam każdą minutę z niego. Konkurencja była mocna, aż nie mogę uwierzyć, że to właśnie ja jestem zwycięzcą. Projektując stroje skupiłam się na subtelnych szczegółach wytwornego włoskiego stylu, jaki charakteryzuje samochody Alfy Romeo”.

fot. Alfa Romeo

Damien Dally, przedstawiciel Alfy Romeo stwierdził, że to właśnie Janine jako jedynej udało się tak trafnie uchwycić ducha Alfy Romeo, jednocześnie dodając coś od siebie. „Dzięki temu Janine stworzyła unikalną kolekcję.”

Warto przypomnieć, że oprócz konkursów na kolekcje ubraniowe, rok temu Alfa Romeo zorganizowała również konkurs na torebkę damską. Zapewne to nie przypadek, że włoski producent tak bardzo skupia się na modzie. Coś w tym chyba jest, że ubrania i samochody są jak dobry gadżet – pozwalają dobrze zaprezentować się w towarzystwie. Jednak czy nie najważniejsze jest to co w środku, tudzież pod maską?

fot. Alfa Romeo
Janine odbiera zasłużoną nagrodę – 1000 funtów.
fot. Alfa Romeo

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze