Jesienne premiery Lexusa - modele: LFA i GS 350 AWD

01 października 2012
Lexus Warszawa Żerań zaprezentował w piątek dwa osiągnięcia projektantów marki Lexus - sportowy Lexus LFA oraz limuzynę Lexus GS 350 AWD. Na premierze nie zabrakło przedstawicielek redakcji Motocaina.pl. Przedstawiamy krótką relację z wydarzenia.
fot. Lexus

Pierwszy z przedstawionych modeli - Lexus LFA to samochód z limitowanej serii, w ramach której powstało zaledwie 500 sztuk. Jeden z egzemplarzy zagościł w salonie Lexus Warszawa Żerań. Drugi zaprezentowany model to limuzyna z napędem na cztery koła. Silnik tego modelu został zmodernizowany pod kątem obniżenia zużycia paliwa i poziomu emisji zanieczyszczeń. Auto przyspiesza w 6,3 sekundy do setki, a maksymalna prędkość jazdy wynosi 190 km/h. Napęd na cztery koła poprawia przyczepność samochodu w różnych warunkach drogowych, zapewniono mu także rozwiązania dbające o stabilność podczas jazdy.

fot. Lexus


Debiutom samochodów w warszawskim salonie towarzyszył pokaz mody, przygotowany przez młodą, utalentowaną projektantkę mody, laureatkę Lexus Fashion Night 6, której kolekcja została zainspirowana prezentowanym modelem Lexus CT 200h zachwyciła publiczność. Monika Sabat również i tym razem pokazała 23 kreacje ze swojej nowej, jesiennej kolekcji. Modelki do pokazu przygotowali styliści i fryzjerzy z firmy „Arte of beauty” oraz salonu fryzjerskiego Bagatela. Pokaz mody uświetnił swoim występem DJ Cai Caslavinieri, a odsłonięciu jednego z modeli towarzyszył autorski utwór "The Power Of The Heart" skomponowany i przygotowany przez Cai Caslavinieri feat. The Structure & MaggieV.

fot. Lexus

Połączenie premier samochodów i mody nie od dziś jest świetnym pomysłem. Zarówno jedno, jak i drugie wymaga należytej uwagi stylistów, czy designerów marki. Często udaje się łączyć zamysł na projekty, lub inspirować się sylwetką samochodu myśląc o modzie. Jednak myli się ten, kto chce zobaczyć akcenty samochodowe na bluzkach, w obuwiu, czy galanterii skórzanej. Ubiory są projektowane z pasją i zgodnie z obowiązującymi trendami i daleko im od kiczowatych, czy takich ozdóbek. Nam pokaz obu modeli Lexusa przypadł jednak zdecydowanie bardziej do gustu - mimo potknięć konferansjerki - niż ubrania. Cóż, w końcu jjesteśmy nieco spaczone motoryzacją...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!