Jenifer Cobb ustanawia rekord NASCAR – film

Jennifer Jo Cobb zapisała się na kolejnej stronie książki rekordów NASCAR. Obecnie jest pierwszą kobietą, której udało się zająć szóste miejsce w rywalizacji podczas wyścigu Era Energy Resources 250 na legendarnym torze wyścigowym Daytona na Florydzie.

Szczęśliwa Jenifer Cobb po wyścigu.
fot. materiały prasowe zawodniczki

To już drugi sezon, kiedy Amerykanka jadąca w barwach Lilly’s Cosmetics, postawiła na Forda 150. Od samego początku Jenifer wierzyła, że to auto jest w stanie zaprowadzić ją do czołówki. Cobb rozpoczęła wyścig z 31 miejsca. W początkowej fazie zawodów, postanowiła się trzymać z dala od kłopotów, pilnując tym samym 30 pozycji. 

– Podczas wyścigu pojawiało się wiele możliwości do ataku – powiedziała Cobb po zakończeniu imprezy. -Jednak szef teamu, Steve Kuykendall, powiedział mi, żeby uzbroić się w cierpliwość. Opłaciło się. Wyczekałam moment, w którym najwięcej mogłam uzyskać. 

Ta strategia uchroniła ją przed uczestnictwem w wypadkach i doprowadziła na 5 pozycję na 97 okrążeniu. Cobb walczyła dzielnie, ale ostatecznie została wyprzedzona przez jedno auto na ostatnim wirażu, kończąc na szóstej pozycji. Mimo, to radość w teamie była ogromna (patrz film poniżej).

Za kierownicą Forda – Jenifer Cobb.
fot. materiały prasowe zawodniczki

– Jestem niezwykle podekscytowana tym, co osiągnęliśmy dzisiaj – powiedziała Cobb. – Ten wynik jest świadectwem ciężkiej pracy i poświęcenia całego mojego zespołu. Jest to dla nas tym bardziej istotne, że w przeciwieństwie do innych teamów, nasz budżet jest znacznie niższy. Ale nie poddajemy się. Z nami jest trochę tak jak powiedział Walt Disney: Bawimy się w osiąganie tego, co niemożliwe. 

Wyścigi samochodowe NASCAR są w Stanach Zjednoczonych drugą pod względem popularności dyscypliną sportu. Nie dziwi więc fakt, że ogromne emocje wywołało zajęcie szóstego miejsca przez kobietę – kierowcę wyścigowego. Jenifer Jo Cobb udało się osiągnąć nie tylko najlepszy do tej pory wynik w swojej karierze, ale także najlepszy wynik osiągnięty kiedykolwiek przez kobietę we wszystkich seriach wyścigowych NASCAR. 

– Mając w pamięci, jak śledziłam kariery moich idolek Janet Guthrie (więcej o niej tutaj) i Erin Croker, które przetrały szlaki w mistrzostwach NASCAR dla pozostałych kobiet, jest to dla mnie niesamowite, że udało mi się osiągnąć lepszy wynik na torze Daytona, niż którejkolwiek z nich.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze