Jeep Renegade - włosko-amerykański ”renegat”

23 maja 2014
Premierę miał w tym roku w Genewie, chwilę później zaprezentował się na New York Auto Show. Łączy w sobie pierwiastek europejski (wyjątkowe miejsce produkcji) i amerykański (pochodzenie marki). Czy będzie to dobry miks?

To na pewno niezwykły okaz w ofercie Jeep'a, który stylizacją nadwozia nawiązuje do Wranglera. Produkowany we włoskim Melfi  (miasteczko kojarzone dotychczas z Fiatem) Renegade jest pierwszym modelem tej marki w historii wytwarzanym poza granicami USA. Ma trafić do salonów w ponad 100 krajach na świecie.

Reklamowany jako SUV miejski, przy owej miejskości nie traci podobno terenowych właściwości.

Napęd na 4 koła? Oczywiście! Jeśli chcemy oszczędzić nieco paliwa, można odłączyć tylną oś, a auto wróci do opcji 4x4 w momencie gdy zacznie tracić przyczepność.

Jeep Renegade

fot. Jeep

Układ napędowy oferowany w Renegade, czyli Jeep Active Drive i Jeep Active Drive Low wyposażone są w system zarządzania trakcją Selec-Terrain, który daje możliwość wyboru najbardziej optymalnych ustawień do jazdy szosowej i terenowej. W zanadrzu nasz bohater ma 5 trybów pracy:  Auto, Snow, Sport, Sand/Mud i Rock (ten ostatni nie we wszystkich wersjach).

Do wyboru będzie 16 kombinacji silnik / napęd.

Wnętrze to eklektyczne połączenie miękkich i przyjemnych w dotyku detali z formami bardziej surowymi (projektanci nadali mu nazwę Tek-Tonic).

Gadżeciarzom nie zabraknie powodów do radości, takich jak wejście USB i AUX, radio HD, Bluetooth, etc. A fanów składanego dachu na pewno skusi opcja ”My sky”.

Jeep Renegade

fot. Jeep

Komentarze

28 stycznia 2015 21:37
Drogie panie ten temat jest na prawdę hot, tak jak telefony w salonach z zapytaniami. Bądźcie na czasie.