Jednodniowy wypad za miasto samochodem – gdzie się wybrać?

Za oknem coraz częściej gości słońce, pogoda zachęca do wyjazdów za miasto – z dala od turystycznego zgiełku, gdzie możemy trzymać bezpieczny dystans. Zobaczcie, gdzie możecie się wybrać do mniej oczywistych miejsc, położonych w okolicach polskich miast, które są idealnym celem wypadu.

Podwarszawska plaża
Nadwiślańska plaża Łomna, położona niecałe 30 kilometrów od Warszawy to nie lada gratka dla miłośników spacerów na łonie natury. Gęste lasy, bagienny teren, pozwalają zapomnieć, że jesteśmy tylko pół godziny drogi od stolicy. Plaża jest bardzo szeroka, a przylegające do niej zielone tereny naprawdę rozległe. Nawet jeśli napotkamy tu innych miłośników wypoczynku na łonie natury, bez problemu będziemy mogli zachować bezpieczną odległość. 

Zobacz na mapie: https://goo.gl/maps/qsJtdgMreQDMrFGF7 

Blisko 80km2 stawów pod Wrocławiem
Podwrocławskie Stawy Milickie to zespół 285 zbiorników o łącznej powierzchni blisko 80km2. To idealne miejsce na wspólne, rodzinne spacery. Szczególnie wytrwałym polecamy obserwowanie ptaków. Obszar stawów, który jest częścią Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy to dom dla 276 gatunków, w tym orła bielika. Stawy znajdują się około 60 kilometrów od centrum Wrocławia, są zatem idealnym celem jednodniowej wycieczki dla mieszkańców tego miasta. 

Zobacz na mapie: https://goo.gl/maps/zKD4486s9qGaNaKA8 

Jezioro na Lubelszczyźnie
Jeziora Firlej nie trzeba przedstawiać mieszkańcom Lubelszczyzny. Akwen o powierzchni około 90 hektarów latem przyciąga tłumy plażowiczów, jednak poza sezonem to świetne miejsce, aby odpocząć od miejskiego zgiełku. Szczególnie jeśli wybierzemy się w okolice z dala od kąpielisk – do okolicznych lasów, czy po prostu na przejażdżkę rowerową po nowej ścieżce wzdłuż brzegu. Jeśli zamierzasz zabrać swoje rowery, warto wyposażyć auto w relingi dachowe. Na jednodniowy wypad nad Firlej zachęca również łatwa, przyjemna podróż trasą, która prowadzi tu z Lublina.

Zobacz na mapie: https://goo.gl/maps/FdGBu3uAZjYCUvDS7 

Górski trekking pod Krakowem
Miłośnicy gór z Krakowa mogą przemierzyć samochodem zaledwie 60 kilometrów, by dotrzeć do podnóża góry Mogielicy w Beskidzie Wyspowym. Wiodą na nią trzy szlaki – najmniej uczęszczanym jest ten, który swój początek ma na obrzeżach Tymbarku. Wędrówka zajmie nam około pięciu godzin, więc jednodniowy wyjazd, którego celem jest wejście na Mogielicę warto rozpocząć wcześnie rano. Po drodze będziemy mijać piękne lasy i sielskie łąki. Krajobraz sprawia wrażenie wręcz dzikiego. 

Zobacz na mapie: https://goo.gl/maps/UQeAeupsXCfRze4u8 

Rozległe stawy blisko Katowic
Nieco ponad 50 kilometrów od stolicy Śląska znajdują się Stawy Szkarotkowe. Zbiorniki położone wśród lasów i łąk to idealne miejsce, żeby odpocząć od miejskiego zgiełku. Stawy znajdują się przy wsi Połomia. Auto zostawiamy na leśnym parkingu. Stamtąd od stawów dzieli nas jeszcze tylko pół godziny pieszej wędrówki. 

Zobacz na mapie: https://goo.gl/maps/upbGqFwnRBKqZg6M6 

Źródło: Avis Polska

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze