Jechał pod prąd obwodnicą, a inni kierowcy… nic

Jechał pod prąd obwodnicą, a inni kierowcy… nic

09 stycznia 2020
1
1
Co byś zrobił, widząc potencjalnego zabójcę na drodze, którego udało ci się zatrzymać? Ci kierowcy woleli udawać, że go nie zauważyli.
Loading module...

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 94, której część jest obwodnicą Olkusza. Tam kilku kierowców, w tym jeden z kamerą, napotkali kierowcę Forda Focusa, który jechał pod prąd. Jechał przy lewej krawędzi jezdni (a więc przy swojej prawej) i z włączonymi światłami awaryjnymi. Zdecydowanie wiedział, że jedzie pod prąd i stwarza zagrożenie. A mimo to jechał dalej.

Inni kierowcy z lewego pasa zaczęli zjeżdżać mu z drogi, ale żeby dać im na to czas i miejsce, kierujący Focusem musiał się zatrzymać. Czy inni kierowcy wykorzystali ten moment, aby wyperswadować mu, że w ten sposób naraża zdrowie, a nawet życie, swoje oraz osób postronnych? Czy zmusili do zawrócenia wiedząc, że taka jazda może łatwo skończyć się tragicznym wypadkiem? Nie. Po prostu ominęli go i pojechali dalej. Przecież jeśli ten kierowca zderzy się z kimś czołowo, to przecież nie z nimi.

Pamiętajcie, żeby w takich sytuacjach nie pozostawać obojętnymi. Wasza zdecydowana reakcja może zadecydować o czyimś życiu lub śmierci.

Loading module...

Komentarze

Piotr
10 stycznia 2020 23:34
Droga 94 nie jest obwodnicą Olkusza