Jechał pod prąd obwodnicą, a inni kierowcy… nic

Co byś zrobił, widząc potencjalnego zabójcę na drodze, którego udało ci się zatrzymać? Ci kierowcy woleli udawać, że go nie zauważyli.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 94, której część jest obwodnicą Olkusza. Tam kilku kierowców, w tym jeden z kamerą, napotkali kierowcę Forda Focusa, który jechał pod prąd. Jechał przy lewej krawędzi jezdni (a więc przy swojej prawej) i z włączonymi światłami awaryjnymi. Zdecydowanie wiedział, że jedzie pod prąd i stwarza zagrożenie. A mimo to jechał dalej.

Inni kierowcy z lewego pasa zaczęli zjeżdżać mu z drogi, ale żeby dać im na to czas i miejsce, kierujący Focusem musiał się zatrzymać. Czy inni kierowcy wykorzystali ten moment, aby wyperswadować mu, że w ten sposób naraża zdrowie, a nawet życie, swoje oraz osób postronnych? Czy zmusili do zawrócenia wiedząc, że taka jazda może łatwo skończyć się tragicznym wypadkiem? Nie. Po prostu ominęli go i pojechali dalej. Przecież jeśli ten kierowca zderzy się z kimś czołowo, to przecież nie z nimi.

Pamiętajcie, żeby w takich sytuacjach nie pozostawać obojętnymi. Wasza zdecydowana reakcja może zadecydować o czyimś życiu lub śmierci.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Droga 94 nie jest obwodnicą Olkusza

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze