Jazda po trawce

05 września 2009
Rusza kolejny etap kampanii społecznej „Brałeś? Nie jedź! Po narkotykach rozum wysiada". Od wczoraj, w Multikinie na terenie całego kraju emitowany jest spot telewizyjny pokazujący, jak zgubne mogą być skutki prowadzenia pojazdów pod wpływem narkotyków. 

Jazda pod wpływem środków odurzających może się skończyć tragicznie
fot. fragment filmu "Brałeś? Nie jedź!..."
Działania w kinach potrwają dwa tygodnie i są jednym z elementów kampanii edukacyjnej Krajowego Biura ds. Przeciwdziała Narkomanii. Ich celem jest uświadomienie młodzieży, że jazda pod wpływem środków odurzających jest tak samo niebezpieczna i nielegalna, jak po spożyciu alkoholu.

Kampania jest odpowiedzią na coraz powszechniejszy problem prowadzenia pojazdów pod wpływem narkotyków, który dotyczy zwłaszcza młodych ludzi między 16 a 25 rokiem życia. Młodzież wracając
z dyskotek i klubów, siada często za kierownicę odurzona narkotykami, nie zdając sobie sprawy, jak duże zagrożenie stanowi dla siebie, swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Tymczasem już na przykład jeden skręt marihuany potrafi całkowicie zmienić świadomość kierowcy, zaburzając jego zdolności do bezpiecznego kierowania samochodem.

W ramach kampanii działa także specjalna strona internetowa www.rozumwysiada.pl, gdzie można zapoznać się z konsekwencjami zdrowotnymi i prawnymi zażywania narkotyków oraz podzielić się swoją opinią na ten temat.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!