Jakie auto kojarzy się z Walentynkami?

Z okazji najbardziej miłosnego miesiąca roku zapytano Polaków, jakie auto najbardziej kojarzy się im z Walentynkami. Okazuje się, że najbardziej romantycznym autem jest VW New Beetle, powszechnie znany jako „Garbus".

Czy jest coś takiego, jak miłosny samochód? Pytanie, co Wam teraz przeszło przez myśl 😉 Chodziło nam raczej o skojarzenie z romantyzmem i Walentynkami. Zwykle wymienia się zabytkowe, retro pojazdy połyskujące chromem oldtimery, lub auta uznawane powszechnie za kultowe. Takim bez wątpienia jest właśnie legendarny chrabąszcz; czy w wersji sprzed pięćdziesięciu lat, czy sprzed lat pięciu, nadal ma rzesze miłośników i wielkich pasjonatów.

Jego kształt i charakter budzą sympatię. Jednak bez względu na to czy jesteśmy jego posiadaczami, czy nie, VW „Garbus” kojarzy nam się po prostu z Walentynkami! To właśnie ten model wskazywany był najczęściej przez ankietowanych Polaków.

Samochód dla zakochanych
fot. VW

Już sama marka Volkswagen według Polaków budzi walentynkowe skojarzenia (16% ankietowanych). Do romantycznych aut należy również Mercedes (10%) i Audi (8%). Zwolennicy Mercedesa nie wskazywali konkretnego modelu, zwolennicy Audi – najczęściej A4 i A6.

Wyboru Volkswagena (w szczególności Volkswagena „Garbusa”) dokonywali częściej mężczyźni. Wskazania respondentów były zróżnicowane także ze względu na ich wiek. Ludziom młodym, w wieku 18-24 lat, najbardziej z Walentynkami kojarzy się marka Audi (13%). W grupie osób dojrzałych (25 – 54 lat) na pierwszym miejscu uplasowała się marka Volkswagen (25%). Osoby po 55 roku życia, za najbardziej romantyczne auto uznały Mercedesa.

Według respondentów badania przeprowadzonego na zlecenie mobile.eu, romantyczne auto powinno być w kolorze czerwonym, tak wskazało 41% ankietowanych, wśród nich częściej kobiety. Z Walentynkami kojarzy się także samochód czarny (10%) lub srebrny (7%). Okazuje się, że ważne jest także, by „walentynkowe auto” było wygodne i przestronne (tak wskazało 7% ankietowanych), zgrabne (6%) i ładnie wykończone (5%). 

Jeśli chciałabyś posiadac lidera romantycznych aut, to przykładowo, na mobile.eu można znaleźć wiele ofert sprzedaży „walentynkowych aut”: VW New Beetle 2 500 ogłoszeń i 560 ofert dawnej wersji popularnego „Garbusa”.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie internetowego rynku pojazdów – mobile.eu, przez IQS QUANT na próbie 1000 osób. Badanie przeprowadzono w dniach 26-27 stycznia 2010 r.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

ROBUR – to tak mesko brzmi! 😉

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

ROBUR – to tak mesko brzmi! 😉

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze