Jakie auta sprowadzają Polacy?

Import samochodów używanych do Polski cały czas się nakręca. Świadczą o tym pierwsze dwa miesiące tego roku, w których zarejestrowano ponad 135 tys. egzemplarzy.

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego podał, że w dwóch pierwszych miesiącach tego roku 2016 roku odnotowano zwiększony o ponad 20 procent import samochodów używanych do Polski. W styczniu tego roku zarejestrowano 65 tys., a w lutym ponad 70 tys. egzemplarzy przywiezionych do naszego kraju z zagranicy.

Cały czas jednak przywozimy stare samochody. Ponad 65 procent sprowadzonych aut ma wiek przekraczający 10 lat. Tylko 4,2 procent aut stanowią egzemplarze wyprodukowane nie dłużej niż 4 lata temu. 

W całym ubiegłym roku zarejestrowano aż 792 tys. samochodów, które zostały sprowadzone z zagranicy. Ponad połowę, bo 55,6 procent to auta starsze niż 10 lat. Z kolei tylko 6,5 procent było młodsze niż 4 lata. 

Co sprowadzają Polacy? Jak łatwo się domyślić, dominuje marka Volkswagen. Przez styczeń i luty sprowadzono do Polski ponad 18 tys. egzemplarzy aut tej marki. Na drugim miejscu, z wynikiem ponad 15 tys. egzemplarzy uplasował się Opel, a na trzecim Audi z 12 tys. egzemplarzy. W pierwszej piątce znajdziemy jeszcze Forda i Renault, które zdobyły równo po 9 tys. nabywców

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze