Jaka przyszłość czeka Ducati?

Czy Audi kupi Ducati? Niewykluczone. Niemiecka marka samochodów osobowych zastrzegła sobie prawo pierwokupu bolońskiego przedsiębiorstwa do 15 kwietnia tego roku.

W czyje ręce przejdzie Ducati?
fot. Eurosport

Audi (część koncernu Volkswagen) jest w trakcie negocjacji dotyczących wykupu akcji firmy Ducati od Investindustrial – obecnego właściciela udziałów.

Idea ta jest częścią konceptu o nazwie „Project Eagle”, którego autorem jest Ferdinand Piech – prezes rady nadzorczej Volkswagen AG. W pierwotnym założeniu, celem Piecha było kupno niemieckiej prestiżowej marki Horex, jednak jej rozpoznawalność na arenie międzynarodowej jest znikoma, dlatego też – kiedy został ogłoszony przetarg na akcje Ducati – koncern Volkswagen wyraził żywe zainteresowanie.

W kolejce po Ducati stoją także indyjska spółka Mahindra i niemiecki Daimler.

Transfer ten wiąże się z dużym ryzykiem – Ducati tonie w długach. Choć włoski koncern produkuje około 40 tysięcy motocykli rocznie, to wciąż rozchody są znacznie większe od zysków. Jego kupno oznaczałoby zapłatę ponad 700 milionów euro wraz z długami.

Gdyby transakcja doszła do skutku, Ducati znalazłoby się w gronie marek takich jak Porsche, Bugatti, Lamborghini czy Skoda.

 Jaki będzie finał włosko-niemieckiego romansu? Więcej szczegółów w połowie kwietnia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze