Jak zmniejszyć ryzyko na drodze

Organizacja działająca na rzecz bezpieczeństwa drogowego – GEM, prowadzi kampanię zwiększającą świadomość kierowców, zwłaszcza kobiet, względem zagrożeń na drodze.

Ulotka wypuszczona przez GEM w porozumieniu z Suzy Lamplugh Trust zawiera wskazówki dotyczące bezpieczeństwa na drodze – skierowane w szczególności do kobiet podróżujących samotnie bądź z dziećmi. Suzy Lamplugh była agentką nieruchomości, która zaginęła w 1986 roku w drodze na spotkanie z klientem. Zlokalizowano jej Forda Fiestę, w którym zostawiła torebkę, jej samej jednak nie udało się odnaleźć. Została oficjalnie uznana za zmarłą w 1994. Fundacja jej imienia działa na rzecz ofiar przemocy i udziela wsparcia rodzinom zaginionych osób.

fot. telegraph.co.uk

Ulotka przygotowana przez GEM i fundację podpowiada kobietom, jak się zachowywać, by zapewnić sobie bezpieczeństwo i jak działać w sytuacji zagrożenia wszelkiego typu. Kobiety mogą się dowiedzieć, jak postępować w razie wypadku bądź awarii, co zawsze powinny mieć w samochodzie i jak reagować na agresję innych kierowców.

Twarzą kampanii jest świeżo upieczona mama, Konnie Huq, która przyznaje, że chociaż sytuacje zagrożenia są dosyć rzadkie, to jednak się zdarzają i istnienia takiego poradnika poprawia komfort jazdy. Sekunduje jej Catherine Skinner, prezes Suzy Lamplugh Trust:

„Być może ryzyko stania się ofiarą przemocy bądź agresji na drodze dla większości z nas nie jest duże, ale wciąż istnieje. Wystarczy zaledwie kilka środków ostrożności, by zminimalizować zagrożenie” – mówi.

David Williams, prezes GEM Motoring Assist, dodaje:

“Sercem tej kampanii są kobiety, przede wszystkim matki. Mamy nadzieję, że to ważny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa brytyjskich kierowców na drogach”.

Ulotkę można pobrać pod adresem motoringassist.com/leaflets

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze