Jak uciec przed policją w Rosji?

Ten kierowca chyba zbyt dużo grywał w GTA i postanowił wykorzystać przewagę techniczną nad goniącym go patrolem policji.

W sieci pojawił się film na którym widzimy pościg policji za uciekinierem. Zarówno przestępca jak i stróże prawa przemieszczają się wytrawnymi produktami radzieckiej motoryzacji. 

Po jednej stronie UAZ 469, a po drugiej UAZ 452. Różnica jest taka, że jeden potrafi poradzić sobie w terenie, a drugi nie. Dlatego kierowca uciekający przed radiowozem postanowił po prostu zjechać z drogi i wjechać pod pierwszą napotkaną górkę. Naturalne ukształtowanie terenu okazało się przeszkodą nie do przejechania.

Zobaczcie całą sytuację. Jest naprawdę kuriozalna.

https://www.youtube.com/watch?v=lFiaLkrrVY0

Najnowsze

Kilogramowa moneta dla fanów F1

Formuła 1 to sport dla bogatych. Nie tylko uczestników, ale także widzów. Właśnie w sprzedaży pojawiła się okolicznościowa moneta ważąca kilogram, wykonana z 24-karatowego złota.

Właściciel praw do Formuły 1, Bernie Ecclestone, stworzył wraz z firmą Rosland Capital specjalną, okolicznościową monetę ważącą kilogram. Wykonano ją z 24-karatowego złota.

Powstanie tylko 15 egzemplarzy, a jeden z nich zostanie zaprezentowany już podczas brytyjskiego Grand Prix. Koszt jednej kilogramowej monety to 40 tys. dolarów. Fani Formuły 1 o mniejszej objętości kieszeni będą mogli nabyć mniejszą monetę, której cena to zaledwie tysiąc dolarów. Alternatywą są jeszcze wersje wykonane ze srebra. Twórcy okolicznościowej pamiątki zapowiedzieli, że przed wyścigami we Włoszech, USA i Brazylii powstaną kolejne specjalne wersje.

Szef firmy Rosland Capital jest zaskoczony zainteresowaniem klientów. Sprzedaż monet w USA rozpoczęła się kilka tygodni temu. Dodał, że ludzie kupujący monetę mogą się poczuć udziałowcami świata Formuły 1. Spośród piętnastu kilogramowych monet, cztery znalazły już nabywców. Reszta powinna się sprzedać w kilka dni.

Taka moneta może być dobrą inwestycją, szczególnie gdy na horyzoncie pojawia się widmo kryzysu wywołanego przez Brexit. W ciągu ostatnich kilku tygodni cena tego kruszcu wzrosła o 4-5 procent.

Najnowsze

Honda uczy jak uniknąć mandatu!

Potencjał nowej Hondy Civic Type R znacznie przekracza dopuszczalne limity prędkości w mieście i poza nim. Ta reklama podpowie Wam, jak uniknąć mandatu wykorzystując podstawowe zdolności aktorskie.

Nowa Honda Civic Type R ma pod maską 310 KM i niedawno ustanowiła rekord okrążenia na torze Nurburgring w swojej kategorii – 7 minut 50 sekund. Auto jest bardzo szybkie, a nawet zbyt szybkie do poruszania się w świecie pełnym limitów prędkości.

Izraelski oddział Hondy nakręcił ciekawą reklamę, w której przedstawia sposób na uniknięcie mandatu pod pozorem szybkiej jazdy do szpitala z ciężarną kobietą na prawym fotelu. Przecież żaden funkcjonariusz policji nie zabierze się za wypisywanie mandatu w momencie, gdy wody zaczynają odchodzić, a kobieta drze się wniebogłosy. 

Zobaczcie izraelski sposób na uniknięcie mandatu za zbyt szybką jazdę.

Najnowsze

Niesamowita praca rajdowej ekipy serwisowej

Podczas Rajdu Polski, który zakończył się w zeszły weekend francuski kierowca Stephane Lefebvre roztrzaskał dość mocno na jednym z zakrętów Citroena DS3. Nie był to jednak problem dla ekipy serwisowej.

Samochody rajdowe są zbudowane tak, żeby mechanicy mogli bardzo szybko wymieniać poszczególne elementy. Na poziomie WRC mają 30 minut na doprowadzenie auta do stanu używalności, bez względu na to jak mocno zdekompletowane pojawi się w strefie serwisowej.

Podczas Rajdu Polski ekipa Abu Dhabi Total World Rally Team miała przygodę z DS3, w którym jechał Stephane Lefebvre. Auto z urwanym kołem pojawiło się w strefie serwisowej. Zanim kierowca wysiadł z pojazdu mechanicy przystąpili do pracy. W kilka minut zdemontowali uszkodzone elementy, a następnie zabrali się za wymianę wielu elementów takich jak zawieszenie, układ hamulcowy, dyferencjał. Cała operacja zajęła im nie więcej jak 30 minut, co zostało zarejestrowane przez operatora. 

Podczas akcji wszyscy mechanicy robili skrupulatnie to, co do nich należało. Nikt nie panikował, nikt nie robił niepotrzebnych ruchów. Wyglądali jak dobrze naoliwiona maszyna. Po zakończeniu pracy widzowie zgotowali im gorące owacje. W końcu panowie w kilkadziesiąt minut wykonali pracę, na którą autoryzowany serwis potrzebowałby co najmniej tygodnia.

Najnowsze

Skoda kontra Ferrari i Porsche. Który model wygra?

Już na samą myśl o takim porównaniu wszystko brzmi bardzo niedorzecznie. Jednak gdy wgłębimy się w szczegóły to przekonamy się, że nowy Superb potrafi być szybszy niż supersamochody.

Brytyjczycy postanowili przeprowadzić nietypowy test porównawczy. Na specjalnie przygotowanym torze postawiono nową Skodę Superb w wersji kombi, która skrywa pod maską silnik 2.0 TSI o mocy 280 KM. Najmocniejsza jednostka w gamie potrafi przekazywać napęd na cztery koła poprzez skrzynię DSG. Przyspieszanie od 0 do 100 km/h zajmuje w tym aucie 5,8 sekundy. Prędkość maksymalna to 249 km/h. Całkiem niezłe osiągi, prawda?

Naprzeciw czeskiego kombi stanęła plejada supersamochodów sprzed kilku epok. Mamy tutaj takie perełki jak Honda NSX, Lotus Esprit, Ferrari 308 GTB czy Porsche 911 Carrera. Okazuje się, że Skoda wygrywa z tymi modelami nie tylko pod względem ilości miejsca dla pasażerów. Podczas sprintu na prostej drodze zostawiła w tyle samochody, które przez ostatnie dekady były i będą motoryzacyjnymi marzeniami wielu osób.

Tymczasem dużo szybsze i bardziej praktyczne auto jest dostępne w salonach. W Polsce Superb Combi z silnikiem 2.0 TSI 280 KM kosztuje od 137 tys. zł. Za któregokolwiek z prezentowanych klasyków na pewno trzeba będzie zapłacić dużo więcej.

Najnowsze