Jak (nie) wjeżdżać na drogę szybkiego ruchu

Jak (nie) wjeżdżać na drogę szybkiego ruchu
Spotkać można czasem kierowców, którzy popełniają błędy korzystając z pasa rozbiegowego na autostradach lub ekspresówkach. Chociaż zwykle nie tak poważne błędy, jak w tym przypadku.

Pas rozbiegowy na drogach szybkiego ruchu służy do tego, żeby zniwelować różnicę prędkości między naszym samochodem, a pozostałymi i móc bezpiecznie zmienić pas. Niektórzy kierowcy zdają się o tym nie wiedzieć i zamiast mocno wcisnąć gaz, pomału się toczą.

Niewskazane jest też przesadzanie w drugą stronę. Jakiś czas temu pokazywaliśmy wam nagranie, na którym kierowca tak szybko wjechał na pas rozbiegowy, że stracił panowanie nad pojazdem. Ta sytuacja jest podobna.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.