Jak kupić używany samochód z Niemiec?

Jak kupić używany samochód z Niemiec?

06 kwietnia 2018
3
Sprowadzanie samochodu z Niemiec to od lat jeden z bardziej popularnych sposobów pozyskiwania wymarzonego auta przez Polaków. Niestety, proces ten nie należy do najprostszych, bo często wiąże się z fałszywymi ofertami, kolosalnymi kosztami oraz stratą czasu. Jak zatem najszybciej i najbezpieczniej kupić sprawdzone zagraniczne auto „z drugiej ręki”?
Loading module...

Kupno używanego samochodu zza niemieckiej granicy to dla wielu polskich kierowców okazja do tego, aby uzyskać dobre i sprawdzone auto w przystępnej cenie. Mając na uwadze fakt, że pojazdy sprowadzane z Niemiec często odznaczają się atrakcyjniejszą zawartością wyposażenia, mniejszym zużyciem i lepszymi parametrami technicznymi, nabywcy decydują się właśnie na taki sposób zakupu. Na nieszczęście, wiedzą o tym również nieuczciwi sprzedawcy, którzy wykorzystując szereg niesprzyjających klientowi okoliczności, handlują wysłużonymi pojazdami z nierzetelnymi opisami w zawyżonych kwotach. Chcąc uniknąć szeregu nieprzyjemnych doświadczeń, kierowcy poszukują alternatywy dla standardowego zakupu zagranicznych aut.

Etap poszukiwań stanowi jedną z najbardziej problematycznych części procesu nabywania zagranicznego pojazdu. W pierwszej kolejności kierowcy zmagają się z ustaleniem swoich oczekiwań wobec upragnionego  samochodu. Może być to dla wielu osób dość dezorientujący krok, ponieważ na rynku dostępne są tysiące modeli aut, odznaczających się różnorodną specyfiką. Przeszkodą w znalezieniu pojazdu staje się również bariera językowa oraz napływ nieuczciwych ofert sprzedaży, w konsekwencji doprowadzających do wielu pomyłek lub oszustw związanych z zakupem.

Warto również wspomnieć o rzetelności publikowanych ofert sprzedaży i pozyskiwania aut ze sprawdzonych źródeł. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy na nietrafionych poszukiwaniach wymarzonego samochodu. Wiąże się to z pominięciem wszelkich kosztów związanych z przygotowaniami do wyjazdu, paliwem oraz niezbędnym tłumaczeniem. Zaoszczędzone w ten sposób fundusze można przeznaczyć na zakup lepszego pojazdu, co jest wyjątkowo opłacalną inwestycją.

Standardowy sposób nabywania używanych samochodów z Niemiec naznaczony jest kilkoma przeszkodami, które szczególnie utrudniają pozyskanie wymarzonego auta. Kierowcy muszą borykać się nie tylko z brakiem kompletnej historii i danych technicznych pojazdów, nieprzeprowadzoną kontrolą, ukrytymi wadami lub trudnościami w transporcie, ale także z zawiłym przebiegiem transakcji. Dziś istanieją specjalistyczne strony internetowe, które w profesjonalny sposób doradzą, jak kupić auto i czesto przeprowadzą całą transakcję za nas.

Źródło: CarForFriend.pl

 

Loading module...

Komentarze

sn
12 kwietnia 2018 06:53
najlepiej od SSmana co sie nawrócił i jezdził tylko do koscioła
kozacki
15 kwietnia 2018 18:21
Nie kupować oczami tylko dobrze wszystko sprawdzić i sie dobrze zastanowić czy po doliczeniu opłat i naprawie sie to dalej będzie opłacało. Nie powiem, samochody z Niemiec mają często lepsze zawieszenie, upolowałem takiego golfika, wahacze oe na delphi zmieniłem i śmigam bezproblemowo
Robi
09 października 2019 16:16
Heh, najlepiej to chyba w ogóle go nie kupować, tylko poszukać sobie jakiegoś fajnego auta pokontraktowego, np. z Master1