Jak awaria na Wisłostradzie zmieniła Powiśle?

Już od ponad 8 miesięcy Wisłostrada jest przyczyną utrapień kierowców. Wyznaczane są kolejne terminy otwarcia tunelu, a w konsekwencji usprawnienia ruchu na Powiślu. Na razie jednak bez większych efektów.

Do awarii tunelu Wisłostrady doszło w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to podczas budowy stacji metra doszło do osunięcia się masy ziemi z wodą. Na Powiślu utworzył się wówczas ogromny korek, który przejdzie pewnie do historii. Czy teraz ta część Warszawy jest już choć trochę bardziej przyjazna kierowcom?

Newralgiczne okolice Powiśla
fot. Creandi.pl

Specjaliści serwisu Korkowo.pl zbadali średnie prędkości, jakimi poruszali się w marcu tego roku kierowcy w rejonie wokół tunelu Wisłostrady. Pomiarów dokonano w godzinach szczytu, czyli między godziną 6 a 9 rano oraz 16 a 18 po południu.

Średnie prędkości w godzinach szczytu
fot. Creandi.pl

Wyniki badania wskazują, że najwolniej jedzie się po ulicach, które stanowią objazd dla zamkniętej Wisłostrady lub znajdują się w jego pobliżu. Dla przykładu: średnia prędkość na Wybrzeżu Kościuszkowskim wynosi 33 km/h, na ulicy Zajęczej i Tamka prędkościomierze wskazują odpowiednio 34 i 30 km/h. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także sytuację na okolicznych odcinkach ulic. Sytuacja najlepiej przedstawia się na Mostach Poniatowskiego i Świętokrzyskim (odpowiednio 50 i 47 km/h). Zdecydowanie gorzej jest na Alejach Jerozolimskich – tam średnia prędkość wynosi 33 km/h.

 

Źródło: Creandi.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze