Jaguar I-Pace oraz Dua Lipa na jednej scenie

Brytyjska piosenkarka ma pomóc wypromować pierwszy elektryczny model, również brytyjskiego, producenta.

Charakter współpracy Dua Lipy oraz Jaguara nie został jeszcze w pełni zdradzony. Możemy spodziewać się koncertu, który odbędzie się 3 września w Amsterdamie, ale dopisek „sezon pierwszy” sugeruje, że nie będzie to jedyny taki występ.

Sama wokalistka powiedziała, że obecność elektrycznego I-Pace’a na scenie i współpraca z Jaguarem jako takim, ma „wynieść jej muzykę oraz cały występ na zupełnie nowy poziom”. Dodała także, że jest to „technologicznie zaawansowany projekt, łączący muzykę i nowinki techniczne”.

Najnowsze

Mercedes EQC przechodzi ostatnie testy na pustyni

Pierwszy z modeli elektrycznej submarki Mercedesa - EQ - już niedługo zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Mercedes planuje, równolegle do swojej obecnej gamy modelowej, oferować samochody elektryczne, mające oznaczenie EQ w nazwie. Pierwszym z nich będzie EQC, czyli odpowiednik modelu GLC. Jego oficjalna premiera zapowiedziana została na 4 września.

Zanim to jednak nastąpi, Mercedes podzielił się wideo z testów egzemplarzy przedprodukcyjnych, które odbywały się na pustyni Tabernas w hiszpańskiej Andaluzji. Chodziło głównie o sprawdzenie działania napędu oraz baterii w wysokich temperaturach. Niemcy nie zdradzili jeszcze jaki motor lub motory będą napędzały ich nowy model, ale prototyp korzystał z dwóch, generujących w sumie 408 KM i 700 Nm, a zasilanych z baterii o pojemności 70 kWh.

Najnowsze

BMW M2 Competition bije kolejny, dziwny rekord

BMW z okazji wprowadzenia na rynek M2 Competition prowadzi nietypową kampanię reklamową: auto bije rekordy, o których istnieniu nikt nie miał pojęcia.

Pamiętacie rekord BMW M2 Competition w przebijaniu balonów laserem? Jeśli nie, to nasz materiał na ten temat znajdziecie pod tym linkiem. Teraz sportowe coupe z Bawarii zmierzyło się z kolejną konkurencją, o której słyszało może kilkanaście osób na świecie.

Tym razem chodziło o największą liczbę przeciętych słupków (wykonanych z trzciny) w ciągu minuty. Dotychczasowy rekord, ustanowiony przez człowieka, to 87 sztuk. M2 Competition udało się „skosić”, za pomocą ostrza przymocowanego do zderzaka, aż 117 sztuk. Warto zwrócić uwagę, że w przeciwieństwie do poprzedniego zadania, to faktycznie wymagało dużej precyzji i dużej mocy (w tym przypadku mówimy o 410 KM).

Najnowsze

Distinguished Gentleman’s Ride 2018 30 września we Wrocławiu

The Distinguished Gentleman's Ride to impreza motoryzacyjna, która odbywa się w jednym terminie na całym świecie, w ponad 650 miastach.

30 września 2018 roku we Wrocławiu odbędzie kolejna edycja słynnego na całym świecie The Distinguished Gentleman’s Ride.

The Distinguished Gentleman’s Ride to impreza motoryzacyjna, która odbywa się w jednym terminie na całym świecie, w ponad 650 miastach.

Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney w Australii. Organizatorzy doszli do wniosku, że często negatywny wizerunek motocyklistów wymaga zmiany i może stać się również wyzwaniem dla realizacji szczytnego celu jakim jest walka z nowotworem. Z roku na rok projekt zrzesza coraz większą ilość osób, tym samym zbierając coraz to większe datki na walkę z rakiem prostaty. W zeszłym roku 94 tys. uczestników w prawie 600 miastach w 92 krajach uzbierało ponad 4.85 mln dolarów na promocję zdrowia mężczyzn.

DGR to prawdziwe święto dla miłośników klasycznych motocykli, cafe racerów, bobberów, scamblerów itp. Samo wydarzenie to zorganizowany rajd motocyklowy, w którym udział mogą wziąć jedynie uczestnicy zarejestrowani na międzynarodowej stronie:
https://www.gentlemansride.com/

Uczestnicy przejazdu wspierają akcję charytatywną, która zbiera fundusze na walkę z rakiem prostaty i promocję zdrowia mężczyzn. Osoba rejestrująca się na stronie DGR może dobrowolnie wpłacić honorarium na walkę z rakiem. Dodatkową ideą całego eventu, jest to by był on dżentelmeński. Uczestnicy ubierają się elegancko, w garnitury/koszule, co przy okazji ma na celu łamanie stereotypów dotyczących motocyklistów.

Udział w imprezie jest bezpłatny, a datki na szczytny cel dobrowolne. Żeby dołączyć do grona eleganckich motocyklistów i poznać szczegóły przejazdu należy zarejestrować się na stronie  https://www.gentlemansride.com/ wybierając miasto Wrocław.

Tegoroczna edycja we Wrocławiu zakończy się piknikiem w nowo otwartej siedzibie Unikat Motorworks. Przypominamy o eleganckim ubiorze i zadbaniu o wygląd motocykla. Zarówno na dżentlemenów, dżentlemenki oraz ich jednoślady czekają specjalne nagrody od sponsora wrocławskiego przejazdu – 79 Point Classic Motorcycle Clothing. Oprócz nagród na pikniku pojawi się załoga Food Think Tank  serwująca jedzenie, kawę i zimne napoje. Planowany jest również koncert wrocławskiego gitarzysty i kompozytora.

Jeżeli nie jeździsz jednośladem, a chciałbyś uczestniczyć w wydarzeniu zapraszamy można uczestniczyć w pikniku w Unikat Motorworks od godziny 13:00, 30 września 2018 przy ul.Skarżyńskiego 9 we Wrocławiu.

Facebook: https://www.facebook.com/events/753032308421112/?active_tab=about

Instagram: https://www.instagram.com/dgrwroclaw/

Najnowsze

Lotus świętuje swoje 70-lecie

Brytyjski producent ma za sobą kawał historii, co postanowił uczcić kręcąc widowiskowe wideo ze swoimi dwoma modelami.

W 1948 roku Colin Chapman zbudował swój pierwszy samochód w niewielkim londyńskim warsztacie. Chciał, aby pojazd ten wyróżniał się przede wszystkim osiągami – tak zaczęła się historia legendarnej brytyjskiej marki, chociaż firma Lotus Engineering została założona dopiero w 1952 roku.

Z okazji tej okrągłej rocznicy Lotus nagrał wideo z modelami Exige Cup 410 i Evora GT410, które utworzyły na asfalcie „70” w okręgu. Na początku wideo pojawia się informacja, że nie użyto CGI (efektów generowanych komputerowo), co jest trochę zaskakujące, ponieważ film, choć dobrze zrealizowany, nie ma w sobie nic niezwykłego, co kazałoby zastanawiać się czy nie użyto czasem jakichś cyfrowych sztuczek.

Najnowsze