Jaguar F-Type gwiazdą filmową

Najpierw był zmysłowy teledysk Lany del Rey, teraz – krótkometrażowy film w reżyserii Ridleya Scotta. Jaguar F-Type wyrasta powoli na gwiazdę ekranu.

13-minutowy film nosi tytuł „Desire”. Za kamerą stanął twórca hitowych produkcji filmowych – Ridley Scott, główną rolę zaś zagrał Damien Lewis jako bohater uwikłany w konflikt gangstera i jego żony.

Jaguar F-Type w towarzystwie Damiena Lewisa
fot. Jaguar

W tle chilijskie bezdroża i głos Lany del Rey. Nie da się ukryć, że to reklama samochodu, ale jednak zakamuflowana na tyle dobrze, że ogląda się z przyjemnością.

Najnowsze

Alwaleed bin Talal: pozwólcie kobietom prowadzić

Saudyjski miliarder, książę Alwaleed bin Talal, wyraził zdecydowane poparcie dla kampanii „pozwólcie kobietom prowadzić”.

Władze Arabii Saudyjskiej wprowadziły politykę nieufności wobec nielegalnych imigrantów i zdaniem księcia Alwaleeda, zniesienie zakazu prowadzenia pojazdów dla kobiet może być jej istotnym elementem.

Książę Alwaleed bin Talal
fot. materiały prasowe

„Zniesienie zakazu pozwoli obsadzić 500 tysięcy miejsc pracy, obecnie zajmowanych przez obcokrajowców. Nie do przecenienia są również korzyści ekonomiczne i społeczne” – napisał książę na swoim profilu na Twitterze.

W ramach kampanii antyimigracyjnej tysiące obcokrajowców zostało już zwolnionych z pracy i deportowanych. Kilkanaście dni temu król Abdullah oficjalnie wyznaczył termin 3 miesięcy dla nielegalnych imigrantów na legalizację ich obecności w kraju. Szacuje się, że ich liczba przekracza 8 milionów.

Najnowsze

Wielkie otwarcie Warszawskiej Giełdy Motocyklowej

W sobotę 27 kwietnia 2013 odbędzie się wielkie otwarcie Warszawskiej Giełdy Motocyklowej przy ulicy Jagiellońskiej 69 w Warszawie. Impreza adresowana jest nie tylko do fanów motocykli, lecz wszystkich osób chcących poznać świat jednośladów oraz spędzić sobotę w atmosferze rodzinnego motocyklowego pikniku.

W programie wydarzenia m.in. pokazy stunt, szkolenia z pierwszej pomocy, konsultacje specjalisty z Kodeksu Ruchu Drogowego, jazda w alkogoglach, liczne konkursy, gry i zabawy.

Pokazy stuntu i palenie gumy – szykuje się wiele atrakcji!
fot. wgm.waw.pl

Na giełdzie pojawią się wystawcy oferujący sprzedaż motocykli, skuterów, quadów, części oraz akcesoriów. Ponadto goście będą mogli skorzystać z bardzo wielu atrakcji, począwszy od oglądania pokazów stunt i jazdy freestylowej w bezpiecznych warunkach, przez próbę jazdy w „alkogoglach” – okularach symulujących niebezpieczeństwo jazdy pod wpływem alkoholu, po wystawę zabytkowych maszyn oraz warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Przewidziano również liczne konkursy, gry i zabawy – również dla najmłodszych. Podczas giełdy otwarty będzie ogródek gastronomiczny, gdzie goście będą mogli zaspokoić apetyt i ugasić pragnienie chłodnymi napojami.

Kolejne imprezy będą odbywały się cyklicznie w soboty od maja do października. Więcej informacji dotyczących wydarzenia na stronie internetowej www.wgm.waw.pl

 

Plan imprezy:

08:00 –  Otwarcie Giełdy

10:00 –  Pierwsze „palenie gumy“

10:30 –  Jazda zręcznościowa quadem

11:00 –  Pokaz stunt  (Ernest Komorowski & Kamil Gryzio)

11.20 –  Konkurs wolnej jazdy na motocyklu

11.40 –  Pokaz ratownictwa medycznego („wypadek motocyklisty” )

12.00 –  Stunt show / palenie gumy  ( Ernest Komorowski & Kamil Gryzio  )

12.30 –  Wyścigi w nartach (do wygrania vouchery na F1K)

12.50 –  Pokaz ratownictwa medycznego

13.30 –  Stunt show (Gryzio team)

14.00 –  Jazda w alkogoglach

14.30 –  Konkurs strongmanów (z kuflem w dłoni), przeciąganie liny

15.00 –  Extra pokaz freestylowej jazdy motocyklem (Gryzio team)

15.30 –  Strzelanie z opon

16.00 – Wyścig z kubeczkami wody

17.00 – Zakończenie imprezy

 

Najnowsze

Aplikacje na długi weekend

Z myślą o kierowcach i miłośnikach podróży powstało wiele aplikacji, które przydadzą się zarówno podczas długich wyjazdów, jak i krótkiego wypadu za miasto.

Opady deszczu czy zbyt niska temperatura potrafią zepsuć nawet najlepszy wyjazd. Dlatego już na etapie planowania, warto skorzystać z aplikacji, które pomogą przewidzieć pogodę, np.  AccuWeather. Takie udogodnienie z pewnością pomoże lepiej zaplanować miejsce wyjazdu, aktywności w poszczególnych godzinach w ciągu dnia, a nawet… odpowiednią na dany dzień fryzurę. Aplikacja podaje bowiem również nietypowe informacje, np. o tym, jak duże jest ryzyko skręcania włosów czy przeziębienia w danym momencie.

Podróżowanie wiąże się również z przemyślaną koncepcyjnie i skomplikowaną logistyką – szczególnie jeżeli wyjeżdżamy całą rodziną. Listę rzeczy do zabrania warto zacząć przygotowywać wcześniej, aby tuż przed wyjazdem nie okazało się, że czegoś brakuje lub o czymś zapomnieliśmy. Najlepszym miejscem na zebranie tych wszystkich informacji będzie smartfon. Aplikacja Packing pro pozwala na przygotowanie bardzo przemyślanej i uporządkowanej listy. Segreguje rzeczy np. pod względem przeznaczenia czy pogody, układa je w kategorie, dzieli na rzeczy dla poszczególnych członków rodziny i udostępnia, co dodatkowo pozwala przydzielić zadania przed wyjazdem.

Wyjeżdżając w trasę chcielibyśmy być u celu jak najszybciej, nie płacąc mandatów za zbyt szybką jazdę. Z pomocą przychodzą nawigacje na smartfony, takie jak NaviExpert, które nie tylko nawigują, ale także chronią przed mandatami, dzięki temu, że ostrzegają przed fotoradarami i kontrolami drogowymi. Podczas pobytu na urlopie warto korzystać także z jednej z najbardziej wszechstronnych aplikacji turystycznych – TripAdvisor, która nie tylko pomaga znaleźć miejsca noclegowe w pobliżu, restauracje czy loty, ale także wyświetla rekomendacje i oceny wybranych miejsc. Po tym, gdy na podstawie recenzji wybierzemy hotel, możemy go także zarezerwować z poziomu aplikacji.

To nie wszystko, co dla miłośników aktywnego spędzania czasu przygotowali producenci aplikacji. Posiadaczy smartfonów spragnionych sportowych wrażeń wyposażyli także w ogromną liczbę aplikacji zgodnych z ich hobby. Wszystkim żeglarzom, kitesurferom i windsurferom, którzy zamierzają rozpocząć sezon podczas nadchodzącej majówki, na pewno przyda się aplikacja, która pozwoli poczuć wiatr we włosach – Windhunter. Do tych, którzy wolą góry niż wodę, skierowano aplikację, która pomaga zaplanować wędrówki po górskich szlakach – Trial.pl. Rowerzystom i biegaczom spodoba się np. Sports Tracker, dzięki której nie tylko poznają dobre trasy joggingowe i rowerowe, ale także będą mogli śledzić wyczyny swoje i innych sportowców. A dla miłośników grillowania przygotowano aplikację Grill-it!, która udostępnia różnorodne przepisy na potrawy z grilla.

Najnowsze

Majówkowy przewóz zwierząt

Fotoradary i kontrole policji to nie wszystko, o czym powinni pamiętać kierowcy wybierający się na majówkę. Równie ważna jest troska o komfort i bezpieczeństwo podróży pasażerów. Łącznie ze zwierzętami.

Wielu zmotoryzowanych nie wyobraża sobie weekendowego wyjazdu bez swojego pupila. O ile przewiezienie małych gryzoni nie nastręcza większych kłopotów, to transportowanie większych zwierząt, np. psa lub kota, nie jest takie proste.

W przepisach o ruchu drogowym nie znajdziemy informacji wprost odnoszących się do tego, jak powinno się przewozić zwierzęta. Nie znaczy to jednak, że nasz ukochany owczarek może swobodnie skakać po samochodzie w trakcie jazdy. Artykuł 60 punkt 1 kodeksu drogowego zabrania kierowcom używania pojazdów w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim. Można zatem uznać, że podstawą do wystawienia mandatu opiewającego na sumę nawet 200 złotych może być zwierzę, które jest przewożone w nieodpowiedni sposób.

Przewożąc zwierzaka, zatroszcz się o jego bezpieczeństwo
fot. materiały prasowe

Wymyślono już na szczęście kilka sposobów, które umożliwią  swobodne, a zarazem bezpieczne przewożenie pupila, choć wiążą się najczęściej z pewnymi wydatkami. W przypadku kota warto zainwestować w specjalny transporter, który można położyć np. na podłodze samochodu. Przewóz psów jest nieco bardziej skomplikowany, ponieważ pod uwagę trzeba wziąć rozmiar pupila. Jedną z metod jest przewożenie psa na tylnym siedzeniu na specjalnej, szerokiej macie przypominającej hamak, który z jednej strony chroni go przed upadkiem, a z drugiej uniemożliwia przechadzki po pojeździe. Niektórzy przewożą psy w bagażniku. Należy pamiętać, że można je tam trzymać tylko wtedy, jeśli mają dostęp do powietrza, np. dzięki kratce oddzielającej bagażnik od kabiny. Innym rozwiązaniem są specjalne szelki, które „przyczepiają” psa do siedzenia podobnie jak pasy używane przez ludzi.

Ile zatem może kosztować nas przewóz zwierzęcia? Najtańsze kocie transportery kosztują ok. 50 złotych. Pasy bezpieczeństwa dla psa to wydatek od 25 do nawet 250 złotych. Wszystko zależy od ich wielkości, wykonania i renomy producenta. Jeśli chcemy przewozić psa w bagażniku, to możemy kupić specjalne kratki ochronne. Ich cena oscyluje wokół 100 zł. Dodatkowo w ofercie dostępne są też bagażnikowe maty, które zapobiegają ślizganiu się psa; ich cena wynosi ok. 120 złotych. Matę-hamak do przewożenia psa można znaleźć już za ok. 70 złotych. Co warto brać pod uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie? Na pewno stan portfela oraz liczbę podróży, w jakie udajemy się ze swoim zwierzęciem. Wypada też zastanowić się, jaki rodzaj transportowania najbardziej przypadnie naszemu pupilowi do gustu. W końcu majówkowy wypad ma być przyjemnością dla wszystkich.

Źródło: Korkowo.pl

 

 

Najnowsze