Izabella Miko za kierownicą Mitsubishi i-MiEV

22 grudnia 2011
8
Wczoraj w warszawskim salonie Mitsubishi Auto GT polska aktorka i producentka filmowa Izabella Miko odebrała kluczyki do elektrycznie napędzanego Mitsubishi i-MiEV, który przez rok posłuży fundacji EKOMIKO, promującej ekologiczne zachowania i produkty.
Izabella Miko przy Mitsubushi i-MiEV
fot. Mitsubishi

Izabella Miko, która pracuje w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych, ma na swoim koncie role w 30 filmach. Jako czternastolatka wyjechała do Stanów Zjednoczonych, żeby uczyć się tańca w American Ballet Associaton w Nowym Jorku. Kontuzja uniemożliwiła jej jednak dalsze kształcenie się w tym kierunku. Pomimo to postanowiła pozostać w Stanach, gdzie zaczęła pracować jako aktorka i fotomodelka. Amerykańskiej publiczności znana jest  szczególnie z występów w filmach „Wygrane marzenia" i „Straceni" oraz popularnego serialu telewizji NBC „The Cape". Polscy widzowie widzieli ją także u boku Mateusza Damięckiego w filmie „Kochaj i tańcz".

Wielką pasją i sposobem na życie Izabelli Miko jest ekologia, a fundacja EKOMIKO i sygnowana przez nią witryna www.ekomiko.pl w ciekawy sposób przedstawia i promuje proekologiczne inicjatywy, podsuwając nietuzinkowe pomysły osobom zainteresowanym ochroną środowiska naturalnego.

- Samochód o napędzie elektrycznym, który nie emituje CO2 ani innych szkodliwych substancji podczas jazdy idealnie odpowiada potrzebom naszej fundacji i moim przekonaniom - mówi Izabella Miko.
- Bardzo dbamy o to, by wszystkie używane przez nas produkty od papieru i ekotoreb przez ekologiczne gatunki kawy aż do sprzętu biurowego i elektronicznego oraz pojazdów były przyjazne środowisku. Dlatego tak bardzo cieszę się z bezemisyjnego  Mitsubishi i-MiEV i mogę zapewnić, że podczas mych pobytów w Polsce nie wsiądę do innego pojazdu. Zapraszam wszystkich na stronę www.ekomiko.pl do obejrzenia videoblogu  z Mitsubishi i-MiEV w roli głównej, który pojawi się tam tuż po Świętach. Opiszę, jak sprawuje się ten samochód i w jaki sposób radzę sobie z jego obsługą - konkluduje aktorka.

- Wspieramy fundację EKOMIKO, gdyż proekologiczna misja Pani Izabelli jest godna uwagi i naśladowania a jednocześnie przybliża temat konieczności dbania o środowisko szerokiej publiczności w lekki i przystępny sposób - powiedział dyrektor zarządzający polskiej filii Mitsubishi Motors Arkadiusz Tomala.

Mitsubishi i-MiEV zadebiutował w Japonii w lipcu 2009 roku, a na polskim rynku pojawił się na początku bieżącego roku. W Polsce trafił on do 21 klientów, co stanowi ponad 72 procent wolumenu sprzedaży seryjnych samochodów elektrycznych w naszym kraju. Do października 2011 roku firma Mitsubishi Motors wyprodukowała już 17 000 sztuk pojazdów opartych na konstrukcji modelu i-MiEV.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!