Iwona Basta odbiera Mercedesa CLA

17 maja w Warszawie przed wejściem do siedziby głównej Mercedes-Benz Polska odbyło się uroczyste przekazanie Nowego Mercedesa CLA zwyciężczyni nagrody głównej Orlen Warsaw Marathon.

Nowy Mercedes CLA powędrował w ręce Iwony Basty, która najlepiej poradziła sobie w konkursie organizowanym podczas Orlen Warsaw Maratonu. Laureatka w drodze do zwycięstwa pokonała blisko 4000 uczestników w trzech różnych etapach konkursu. Otrzymana przez nią nagroda to najnowsze czterodrzwiowe coupé w wersji CLA 180 z silnikiem benzynowym o mocy 122 KM.

Iwona Basta i jej nowy Mercedes CLA
fot. Mercedes

Najnowsze

Sesja zrodzona z miłości

Porsche 911 ma wielu miłośników. Należy do nich również Kate Bellm, która swoje emocje ubrała w formę zmysłowej sesji zdjęciowej.

Urodzona w Londynie i pracująca w Berlinie Kate jest fotografikiem. Słynie ze zmysłowych, przepełnionych erotyzmem i kobiecością zdjęć. Jej sesja z Porsche 911 jest celebracją dwóch form doskonałych – ciała kobiety i samochodu.

Najnowsze

Puchar Kobiet w enduro na hałdzie Wiesław

W dniach 25 - 26.05.2013 w Wałbrzychu odbędą się dwie rundy Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Pucharu Kobiet w enduro, w formule enduro sprint, w której mogą również startować motocykle bez homologacji typu cross.

Zawody zostaną rozegrane na wzór brytyjskiego endurosprintu, na wyjątkowo urozmaiconym terenie poprzemysłowej hałdy kopalnianej „Wiesław” u podnóża góry Chełmiec. Nowością będzie również osobna klasa kobiet. Udział w tej prestiżowej imprezie zapowiedzieli zawodnicy kadry Polski oraz zawodnicy zagraniczni. Hałda „Wiesław” zapewnia niesamowite wrażenia, adrenalinę i przede wszystkim niespotykaną nigdzie indziej zróżnicowaną i atrakcyjną trasę wraz z wymagającymi wjazdami i stromymi zjazdami. Zróżnicowane konfiguracje odcinków specjalnych: cross, enduro i extreme testów zostały uznane za jedne z najciekawszych w Polsce.

Do rozpoczęcia zawodów brakuje już tylko kilku dni
fot. PZM

Enduro sprint to formuła zbliżona do tradycyjnego enduro, jednak wyróżnia ją krótsza pętla o długości około 10-12 km. Zawodnicy pokonują taką pętlę około 8-10 razy, mając w sumie do przejechania 100-120 km, w 100 % po bezdrożach. W skład pętli wchodzą dwa odcinki specjalne z pomiarem czasu i dwa odcinki dojazdowe. W zawodach udział mogą wziąć zawodnicy z licencją B i A oraz zawodnicy bez licencji po zaliczeniu egzaminu teoretycznego na licencję B (przed zawodami).

Najnowsze

Uważaj: policja też ma konto na Twitterze

Emma Way z Norwich najwyraźniej sądziła, że cały świat podziela jej żywiołową niechęć do rowerzystów i dlatego nie bała się oznajmić na Twitterze, że właśnie jednego potrąciła. Cóż, przeliczyła się.

Emma, wyjeżdżając zza rogu, potrąciła 29-letniego cyklistę Toby’ego Hockleya, który brał udział w wyścigu. Toby spadł z siodełka, a siła uderzenia odrzuciła go w pobliskie krzaki. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Każdy normalny człowiek zatrzymałby się i postarał pomóc, ale nie Emma. Emma beztrosko odjechała, a kilka minut po zdarzeniu na jej koncie na Twitterze pojawił się wpis: „najwyraźniej potrąciłam rowerzystę, i co z tego, miałam pierwszeństwo – oni nawet nie płacą podatku drogowego. Cholerni cykliści”.

Abstrahując od poczucia moralności Emmy, przechwalanie się wykroczeniem na portalu społecznościowym specjalnie strategiczne nie jest. Tak się złożyło, że inni użytkownicy nie podzielili jej poglądów i zamiast poprzeć antymanifest, podesłali informację lokalnej jednostce policji, która też ma konto na Twitterze. Spanikowana Emma natychmiast usunęła konto, ale mleko się rozlało. Ofiara potrącenia, Toby Hockley, początkowo nie planował składać zawiadomienia o przestępstwie – nie chciał, by jego dziewczyna zamartwiała się za każdym razem, gdy jeździ rowerem. Jednak internetowa szopka sprawiła, że zmienił zdanie.

Jeden z komentujących internautów zauważył celnie: „powinni ją skazać na poruszanie się wyłącznie rowerem przez najbliższe kilka lat – to byłaby prawdziwa sprawiedliwość”.

Najnowsze

Kolejne edycje Honda Fun & Safety

Polski przedstawiciel producenta motocykli przygotowuje kolejne imprezy skierowane do osób, które chciałyby poczuć się pewniej za kierownicą swojej Hondy, a także poznać, czym jest radość z jazdy.

W kalendarzu pojawiły się dwie kolejne edycje imprezy Honda Fun & Safety. Najbliższa odbędzie się w dniach 22-23 czerwca, na nowym obiekcie w Toruniu – Awix Racing Arena, znajdującym się tuż obok stadionu żużlowego. Kolejna, zaplanowana w terminie 6-7 lipca, będzie miała miejsce na sprawdzonym już torze kartingowym w Radomiu.

fot. Honda


Honda Fun & Safety organizowane są w tym roku dla osób, które zakupiły motocykle w autoryzowanej sieci Hondy w Polsce. Udział w imprezie jest bezpłatny, ale obowiązuje kolejność zgłoszeń. Wystarczy zgłosić się do swojego dealera Hondy, aby otrzymać zaproszenie.

fot. Honda

Więcej informacji na www.honda.pl oraz w salonach.

Najnowsze