IV runda Pucharu Kobiet Motocaina.pl - relacja

23 czerwca 2010
W ubiegłą niedzielę na wrocławskim torze Niskie Łąki została rozegrana kolejna runda cyklu Niskie Łąki Cup i jednocześnie czwarta runda Pucharu Kobiet Motocaina.pl.

Liderka klasyfikacji pań Magdalena Becella
fot. niskielaki.com.pl
W zawodach wzięły udział trzy Panie: Magdalena Becella, Magda Jurek i Aleksandra Czuryło i właśnie im należą się duże brawa.

Startująca Hondą Civic Magda Becella była bezkonkurencyjna w klasie drugiej i pokonała zawodnika z drugiej pozycji (Tomka Jarosińskiego) o ponad 16 sekund, co na tym torze jest naprawdę dużym sukcesem.

Kolejna z pań, Magdalena Jurek, startująca BMW 323, zajęła drugie miejsce w najliczniej obsadzonej klasie - RWD. Rywalizację przegrała jedynie ze swoim mężem - Jakubem Jurkiem, ale na uwagę zasługuje fakt, że różnica czasowa sumy przejazdów między małżonkami wynosiła niespełna sekundę. Magda w pierwszej próbie miała lepszy czas od Jakuba, ale w drugiej to on okazał się szybszy.

Magda Jurek zajęła drugą lokatę.
fot. niskielaki.com.pl
Trzecia ze startujących Pań - Aleksandra Czuryło zajęła czwarte miejsce w klasie drugiej, zaznaczyć należy jednak, że to jest pierwszy sezon startów Oli w tego rodzaju imprezach i od początku roku zrobiła ogromne postępy. Liczymy więc, że w kolejnych zawodach będzie osiągać coraz wyższe lokaty.

Podsumowując tę eliminację Pucharu Kobiet Motocaina.pl, pierwsze miejsce zajęła Magdalena Becella, drugie Magda Jurek, a trzecie Aleksandra Czuryło. Panie zdobyły odpowiednio 10, 8 i 6 punktów w klasyfikacji rocznej i to właśnie one prowadzą w cyklu. W myśl regulamiu pod uwagę brane są wyniki z pięciu najlepszych eliminacji sezonu, więc każda z Pań (nawet tych, które jeszcze nie wystartowały w naszym cyklu) ma szansę na zwycięstwo w Pucharze.

Aleksandra Czuryło zadowolona z trzeciego miejsca.
fot. niskielaki.com.pl
W imieniu Organizatorów pragnę serdecznie zaprosić wszystkie Panie, które chcą sprawdzić swoje umiejętności kierowcy, do udziału w piątkowych treningach, gdzie bez presji czasowej i rywalizacji, można poćwiczyć jazdę samochodem po naszym torze. Na treningach są także osoby, które chętnie pojadą na prawym fotelu i udzielą cennych wskazówek co do specyfikacji i charakterystyki toru oraz techniki jazdy, co z całą pewnością zaprocentuje na samych zawodach.
Więcej szczegółów na stronie www.niskielaki.com.pl.

Najbliższa eliminacja Pucharu Kobiet Motocaina.pl odbędzie się 18. lipca. Serdecznie zapraszam wszystkie Panie, w tym dniu na zabraknie pozytywnych emocji i dużej dawki adrenaliny.

 

Komentarze

zawodnik
04 lipca 2010 23:28
Puchar motocaina bardzo fajnie ale rywalizacje jest też w klasach. Pani Aleksandra jeździ Corsą z klasy II (do 1.3) w klasie II zgodnie z zasadami jak inni a jak wyszło ostatnio Pan Magda autem z klasy III (powyżej 1.3) w klasie II z słabszymi samochodami - trochę to nieuczciwe wobec innych zawodników. Regulamin jest dla wszystkich jeden.