ITD zbroi się przed wakacjami – będą nowe fotoradary

Rząd nadal szuka pomysłów na sprawienie by jazda po polskich drogach była bezpieczniejsza. W związku z tym Inspekcja Transportu Drogowego zamierza się poważnie uzbroić jeszcze przed wakacjami.

Komenda Główna Policji podsumowała niedawno 2014 rok. Okazało się, że przyczyną blisko 7,5 tysiąca wypadków była nadmierna prędkość. W związku z tym zginęło 855 osób, a ponad 10 tysięcy zostało rannych. W celu poprawy statystyki ITD postanowiło postawić na środki doraźne, jakim jest postawienie kolejnych słupów ze stacjonarnymi radarami, które spełniają nie tylko rolę prewencyjną, ale także są doskonałym środkiem do łatania dziury w budżecie. 

Jeszcze przed wakacjami na polskich drogach pojawi się 100 nowych urządzeń rejestrujących wykroczenia polegające na przekroczeniu prędkości. Dzięki nowym zakupom „flota” fotoradarów należących do ITD powiększy się do 400 lokalizacji.

To jednak nie wszystko. Od dawna zapowiadany jest montaż urządzeń służących do odcinkowego pomiaru prędkości. Na polskich drogach pojawi się 29 urządzeń składających się z komputera oraz kamer umiejscowionych na początku i końcu mierzonego fragmentu drogi. Urządzenia będą zbierać dane i wyliczać średnią prędkość auta. Jeżeli zostanie ona przekroczona w stosunku do limitu prędkości wyznaczonego na danym odcinku, do właściciela samochodu trafi zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia. Montaż urządzeń rozpocznie się w drugiej połowie tego roku. Można się spodziewać, że na popularnych szlakach turystycznych zaczną one działać w pierwszej kolejności.

Jakie uprawnienia ma ITD? Przeczytasz tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze