Inessa Tushkanova w Polsce przed 50. Rajdem Barbórki

Do Polski przylatuje znana zawodniczka rajdowa i modelka Inessa Tushkanova. 26-letnia Ukrainka wystartuje w najbliższą sobotę w jednym z największych wydarzeń sportów motorowych w Polsce – 50. Rajdzie Barbórki. Z doświadczeniem zebranym w zeszłorocznym występie i mocniejszym samochodem zapowiada efektowną i ambitną jazdę.

To już drugi start Inessy w tym jednym z największych wydarzeń samochodowych w Polsce – w swoim zeszłorocznym debiucie jadąc Renault Clio zajęła świetne 26. miejsce w klasyfikacji generalnej i 6. w swojej klasie. Swoją widowiskową jazdą i pozytywnym nastawieniem zdobyła serca polskich entuzjastów motoryzacji, stając się rozpoznawalną postacią na naszej scenie rajdowej.

fot. materiały prasowe

Wysokie umiejętności i konkurencyjność Ukrainka potwierdziła swoim drugim startem w naszym kraju: we wrześniu bieżącego roku stanęła do jednego z najtrudniejszych i najważniejszych wyzwań w swojej karierze – Rajdu Polski. Pilotowana przez Irinę Jankovskają jadąc Mitsubishi Lancerem grupy N zajęła 6. miejsce w klasie i 35. w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając wielu bardziej uznanych zawodników w mocniejszych autach.

fot. materiały prasowe

Wraz z sobotnim startem w Inessa stawia kolejny ważny krok w swojej karierze – w roli jej pilota wystąpi bardzo doświadczony brytyjski zawodnik Duncan McNiven, który ma za sobą ponad dwie dekady startów w najważniejszych rajdach w całej Europie. Do rywalizacji przystąpią czerwono-białym Mitsubishi Lancerem przypisanym do klasy 3. Załoga zapowiada walkę bez kompromisów i widowiskową jazdę, którą Inessa zawsze stara się dostarczyć widzom jak najwięcej emocji.

fot. materiały prasowe

Barbórka to czas podsumowań osiągnięć sezonu. W przypadku Inessy oprócz bardzo intensywnego programu startów w całej Europie należy jeszcze wspomnieć o jej ciągle rozwijającej się karierze modelki. Przez ostatni rok zawodniczka gościła na okładkach wielu magazynów po obydwu stronach Oceanu, zdobywając zwycięstwo nawet na tym polu – głosami czytelników została wybrana Ukraińską Playmate of the Year.

fot. materiały prasowe

Inessa Tushkanova: „To już mój trzeci start w Polsce i drugi w Barbórce. W ostatnim czasie mogę często tu gościć, co mnie bardzo cieszy – zawsze chętnie wracam do was, bardzo cenię sobie entuzjazm tutejszych fanów i notuję tu dobre wyniki. Start w tak ważnym wydarzeniu jak Barbórka to dla mnie duże wyróżnienie. Wiem, że dużo osób w Polsce liczy na mój dobry występ i dam z siebie wszystko, by ich nie zawieść! Z mocnym samochodem i doświadczonym pilotem czuję się dobrze przygotowana do tego zadania. Dziękuję firmom Eurotech, Bottari, Motozone i sieci hoteli Golden Tulip, bez których ten start byłby niemożliwy”.

fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze