III edycja Rajdu Polski Kobiet zakończona!

25 czerwca 2013
W dniach 22-23 czerwca 31 kobiecych załóg wzięło udział w trzeciej edycji samochodowego Rajdu Polski Kobiet. Motocaina miała przyjemność patronować temu wydarzeniu.

Na zawodniczki oraz wszystkie panie czekały badania profilaktyczne w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW i w Centrum Onkologii w Warszawie, a także w mammobusie podstawionym przez Szpital IBIS – na zamówienie marki CASTROL, jak również bezpłatne badanie wzroku  przygotowane przy współudziale Johnson & Johnson Vision Care. Rajdowe emocje i atrakcje programu III edycji  towarzyszyły załogom od chwili startu aż po metę w  niedzielne popołudnie na ulicy Karowej w Warszawie. W imprezie wzięły udział m.in.: Olga Bończyk, Beata Tadla, Karolina Szostak, Karolina Lampel-Czapka, Magda Stam, Katarzyna Jankowska, Ilona Adamska oraz Małgorzata Kosińska i Aleksandra Kujawa z zespołu RMF4rt. Panie wspierali znani sportowcy: Wojtek Chuchała, Kamil Butruk i Maciej Wisławski.

Zespół RMF4rt - Małgorzata Kosińska i Aleksandra Kujawa, Olga Bończyk i Beata Tadla
fot. materiały organizatora

Tegoroczna edycja była wypełniona po brzegi atrakcjami. Impreza ruszyła w sobotni poranek w samym sercu stolicy, na ul. Karowej, by dać początek rajdowym zmaganiom. Po przejechaniu pierwszej próby sprawnościowej na Siekierkach uczestniczki udały się do szpitala MSW, a następnie do Centrum Onkologii, gdzie przeszły badania profilaktyczne oraz szkolenie z zakresu badania piersi na przygotowanych fantomach.

- Podstawowym celem Rajdu jest zwrócenie uwagi na rosnące statystyki zachorowań na raka i uświadomienie potrzeby dbania o zdrowie  - powiedziała dr Krystyna Backiel, prezes zarządu fundacji Teraz Kobiety, pomysłodawczyni i organizator Rajdu Polski Kobiet – nasze uczestniczki po raz kolejny  udowodniły, że  doskonale radzą sobie za  kierownicą nawet dużych samochodów terenowych.

Po zakończeniu wszystkich badań załogi wróciły na rajdową trasę, biegnącą przez Warszawę i okoliczne miejscowości, m.in. Skierniewice, Nowe Miasto, Starą Wieś, Piekło, Niebo czy Chlewiska. Etapy Rajdu zostały wytyczone w sposób zapewniający każdej załodze emocjonujący, acz bezpieczny przejazd, obfitujący w możliwość nauczenia się nowych technik prowadzenia auta. Pierwszy dzień rajdowych zmagań zakończyła uroczysta kolacja w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki DOJO w Starej Wsi, gdzie na uczestniczki czekała m.in. lekcja nauki japońskiego prowadzona przez Megumi Osugi-Stepien oraz Renatę Wódkowską, przedstawicielki ambasady Japonii, a jednocześnie uczestniczki Rajdu.

Zdjęcie grupowe - działo się!
fot. materiały organizatora

Drugi dzień to kolejne odcinki rajdowe i uroczyste zakończenie Rajdu na ul. Karowej w Warszawie.

Fani motoryzacji mogli obejrzeć pokazowe przejazdy dwóch kierowców rajdowych – Wojtka Chuchały i Kamila Butruka z udziałem uczestniczek.

- Rajd Polski Kobiet to świetna, integracyjna impreza, w której mam przyjemność uczestniczyć już od dwóch lat. To jedna z niewielu akcji, w której organizatorzy tak świetnie łączą zabawę z poważnym celem, jakim jest profilaktyka nowotworowa. To przecież dla nas, kobiet, jest jednym z najważniejszych tematów, o którym nie wolno nikomu zapomnieć. Jestem przekonana, że takie inicjatywy mają sens, gdy pokazujemy, że dobrze się bawiąc, potrafimy mówić o chorobie, która stała się plagą ostatnich dekad. A także, że w ten sposób pokazujemy, gdzie i w jaki sposób możemy zadbać o swoje zdrowie. Z uśmiechem razem z Beatą Tadlą wspominamy miniony weekend i z przyjemnością pojedziemy w rajdzie za rok! – powiedziała Olga Bończyk, uczestniczka Rajdu.

Karolina Szostak z pucharem
fot. materiały organizatora

Wyniki:

I miejsce w klasyfikacji generalnej  - załoga Nr 17 – Bożeńska Katarzyna, Stępień Justyna jadące Subaru Foresterem

II miejsce  w klasyfikacji generalnej – załoga Nr 29 – Jankowska Katarzyna, Stam Magda jadące  Subaru Foresterem

III miejsce w klasyfikacji generalnej  - załoga Nr 28 –  Szostak Karolina, Strecker Malwina jadące Audi Q5

 

Więcej informacji: rajd-polski-kobiet.pl oraz facebook.com/RajdPolskiKobiet.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!