Idealny Fiat 500 na słoneczny upał

Za oknami wracają letnie upały. To czas kiedy częściej myślimy o zakupie kabrioleta. Kilka dekad temu popularne były tzw. plażowe samochody, z otwartym nadwoziem, ale jednocześnie chroniące przed promieniami słonecznymi. Ten Fiat 500 właśnie przypomina dawną modę.

W późnych latach pięćdziesiątych na południu Europy samochody plażowe były bardzo popularne. Jednym z tych modeli był Fiat Cinquecento Jolly, który idealnie sprawdzał się podczas letnich upałów. Samochód przerobiony przez Ghia był jednak dość drogi i mogli sobie na niego pozwolić wyłącznie zamożni klienci spędzający czas w nadmorskich kurortach.

Kilkadziesiąt lat później firma o nazwie Jolly postanowiła wrócić do przeszłości tworząc na bazie nowego Fiata 500 nowoczesny odpowiednik przodka zbudowanego przez firmę Ghia. Auto nie ma twardego dachu, drzwi, oraz bocznych szyb. Zamiast tego jest dużo drewna oraz fotele wykonane z bambusa. W razie potrzeby (lub opadów deszczu) można rozłożyć materiałową osłonę na dachu. 

Nowy Fiat 500 Jolly jest już dostępny w sprzedaży. Firma dostosowuje auto do wymogów klientów, którzy tak jak wcześniej, muszą się przygotować nad dość drogi zakup. Cena samochodu startuje od 89 tys. dolarów. 

Auto naprawdę wygląda słodko, ale czy naprawdę trzeba zapłacić prawie 300 tys. złotych, żeby móc cieszyć się jazdą Fiatem 500 z powycinanym nadwoziem? Za taką kwotę spokojnie znajdziemy rasowego roadstera ze składanym dachem.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Godny sprzedawcy Familyfrost:) Wyglada ja mała lodziarnia.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze