Idealne zakończenie sezonu Ramony i Miriam

Podczas ubiegłego weekendu w Uppsali odbyła się finałowa runda mistrzostw Szwecji. Ramona Karlsson i jej pilotka Miriam Walfridsson wygrały te zawody, a w całym cyklu zajęły drugą lokatę. To najwyższy wynik kobiet w historii szwedzkich rajdów!

Podczas weekendu Ramona zaciekle się broniła przed atakiem rywali: Jerkera Axelssona i Fredrika Ahlina, bo groziła jej utrata drugiej lokaty w klasyfikacji rocznej. Ale ostatecznie pierwszy z nich przebił oponę pod koniec rywalizacji, a drugi został pokonany przez Ramonę o zaledwie 1,8 sekundy:

– Na poprzedniej rundzie przebita opona pozbawiła nas szans na zwycięstwo, a tym razem los się odwrócił. Nie mogłyśmy mieć lepszego zakończenia sezonu, jesteśmy bardzo szczęśliwe! To zwycięstwo jest nie tylko nasze, ale także całego zespołu i sponsorów, dla kibiców, przyjaciół i rodziny. Miałyśmy szczęście pracować z ludźmi, którzy bardzo w nas wierzyli. Chciałabym podzielić ten srebrny medal między ich wszystkich – mówiła Ramona

Podczas swojego pierwszego sezonu w rajdówce klasy WRC szwedzkie zawodniczki pokazały bardzo wysoki poziom, wielokrotnie meldując się na podium zawodów Rally-SM. Finałowy start ugruntował ich drugą pozycję na koniec sezonu, a osiągnięta po raz pierwszy najwyższa lokata – to więcej, niż się ktokolwiek spodziewał.

Ramona Karlsson i jej pilotka Miriam Walfridsson
fot. materiały zawodniczki

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze