Hyundai stworzył nowy Papa mobil

Samochód papieża był kojarzony przez lata z marką Mercedes. Okazuje się, że nowa głowa kościoła przesiadła się na mniej prestiżową markę.

Kilka dni temu na placu św. Piotra został zaprezentowany nowy Papa mobil. Tym razem nie był to Mercedes, ale Hyundai Santa Fe o nadwoziu kabrio, specjalnie przerobiony na papieskie potrzeby. 

W porównaniu z poprzednimi samochodami papieża, nowy model ma trochę niżej umiejscowiony fotel głównego pasażera. Auto jest również dużo węższe, co pozwoli wygodniej manewrować po wąskich, włoskich uliczkach. 

Hyundai Santa Fe przerobiony na Papa mobil ma dodatkowo zamontowane dwa fotele z przodu oraz trzy z tytułu. Wydostać się z samochodu można poprzez normalne drzwi boczne, które mają wysuwany stopień.

Nowy Papa mobil został zbudowany na bazie modelu Santa Fe sprzed faceliftingu. Samochód został wyposażony w silnik 2,2 CRDi. Co ciekawe, auto nie zostało wyposażone w dodatkową szybę pancerną, jak to miało miejsce w poprzednich modelach. 

Hyundai ogłosił, że nie planuje wprowadzać wersji z otwartym dachem do sprzedaży. Będzie to jedyny na świecie SUV Hyundaia z takim nadwoziem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze