Hyundai rozpoczął dostawy swoich systemów ogniw paliwowych do Europy

irma Hyundai Motor Company rozpoczęła dostawy swoich systemów ogniw paliwowych do europejskim firm działających w branżach innych niż motoryzacyjna, w tym szwajcarskiej firmy GRZ Technologies zajmującej się rozwiązaniami wodorowymi.

Poczynione działania umacniają przywództwo Hyundaia w dziedzinie rozwoju i masowej produkcji systemów ogniw paliwowych do samochodów oraz innych także niemotoryzacyjnych zastosowań.

Hyundai Motor stał się producentem samochodów, który dostarcza zarówno systemy ogniw paliwowych, jak i samochody elektryczne z ogniwami paliwowymi. Dostawy ogniw paliwowych do zewnętrznych firm dowodzą wysokiego poziomu zaawansowania technologii i zdolności produkcyjnych Hyundaia. Działania te świadczą o wspieraniu przyjaznych dla środowiska przedsiębiorstw energetycznych i pomagają w rozwoju strategii stania się dostawcą inteligentnych rozwiązań z zakresu mobilności, w której technologie ogniw paliwowych odgrywają kluczową rolę.

Przy wprowadzaniu obecnych systemów ogniw paliwowych wykorzystano dziesięciolecia doświadczeń firmy Hyundai w dziedzinie ogniw paliwowych. W 2000 roku Hyundai przedstawił swój pierwszy samochód elektryczny zasilany ogniwami paliwowymi, Santa Fe FCEV. W 2013 roku pojawił się pierwszy na świecie masowo produkowany samochód na wodór czyli Hyundai Tucson FCEV (w Europie oferowany pod nazwą ix35 FCEV). W 2018 roku zaprezentowano NEXO, drugą generację SUV-a z wodorowymi ogniwami paliwowymi. W ostatnim czasie Hyundai rozpoczął produkcję modelu XCIENT Fuel Cell, pierwszego na świecie samochodu ciężarowego z ogniwami paliwowymi, którego pierwszych 10 sztuk wysłano właśnie do Szwajcarii.

Hyundai Motor i GRZ Technologies rozwijają współpracę w zakresie technologii magazynowania wodoru od końca 2019 roku. GRZ dysponuje technologią umożliwiającą przechowywanie od pięciu do dziesięciu razy więcej wodoru niż wcześniej, przy ciśnieniu niższym niż 30 barów, czyli znacznie niższym niż ciśnienie przechowywania w powszechnie używanych zbiornikach wodoru, które wynosi od 200 do 500 barów. Oczekuje się, że technologia ta będzie w przyszłości wykorzystywana na różne sposoby w ramach współpracy obu firm.

Korzystając z systemu ogniw paliwowych Hyundai, firma planuje wyprodukować stacjonarny system zasilania, który będzie używany do wytwarzania energii elektrycznej w godzinach szczytu. System ogniw paliwowych oparty jest na tym, który jest obecnie stosowany w Hyundaiu NEXO.

Ponadto Hyundai rozpoczął wysyłkę systemu ogniw paliwowych do startupu zajmującego się rozwiązaniami energetycznymi, który produkuje generatory elektryczne. Startup wykorzysta system Hyundaia do produkcji mobilnych generatorów wodoru.

Hyundai ogłosił w lipcu 2020 roku plan, stanowiący odpowiedź na politykę Zielonego Nowego Ładu przygotowaną przez rząd Korei Południowej. Plan firmy zakłada eksport systemów wodorowych ogniw paliwowych, przy jednoczesnym stałym dążeniu do dywersyfikacji swojej działalności związanej z wodorem, aby zapewnić sobie wiodącą pozycję na globalnym rynku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze