Hyundai Prophecy – elektryczny koncept przyszłości

Hyundai przedstawił nowy koncept elektryczny Prophecy, zaprojektowany według filozofii projektowania o nazwie Sensuous Sportiness.

Wizjonerski koncept wyraźnie oddaje najnowszą filozofię projektową marki Hyundai Sensuous Sportiness, a także stanowi kontynuację założeń przedstawionych w zeszłorocznym samochodzie koncepcyjnym „45”.

Zastosowanie filozofii Sensuous Sportiness szczególnie widoczne jest w bocznym profilu samochodu, którego kształt przywodzi na myśl kamienie oszlifowane przez działanie wiatru i deszczu. Rozciągająca się od przodu do tyłu linia przecina nadwozie nadając lekkości. Dzięki dynamicznemu i eleganckiemu tyłowi typu boat tail odnosi się wrażenie, że samochód jest w ciągłym ruchu nawet, gdy stoi w miejscu.

Pikselowe lampy, które po raz pierwszy pojawiły się w koncepcie „45”, zostały zastosowane w przednich reflektorach, tylnych lampach oraz na spoilerze. Pikselowy rodzaj lamp będzie wprowadzany jako element rozpoznawczy w przyszłych modelach marki Hyundai.

Prophecy wykorzystuje także technologię autonomicznej jazdy. Zamiast kierownicy zastosowano dwa intuicyjne joysticki. Boczne wloty powietrza umieszczone u dołu drzwi umożliwiają stałą cyrkulację powietrza, które dostarczane jest do układu Clean Air Technology, a następnie przefiltrowane trafia do wnętrza pojazdu i finalnie wraca oczyszczone do atmosfery.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Ciekawie nawiązuje do klasycznych 911 (zwłaszcza tył).

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze