Hyundai Prophecy - elektryczny koncept przyszłości

Hyundai Prophecy - elektryczny koncept przyszłości

07 marca 2020
1
Hyundai przedstawił nowy koncept elektryczny Prophecy, zaprojektowany według filozofii projektowania o nazwie Sensuous Sportiness.

Wizjonerski koncept wyraźnie oddaje najnowszą filozofię projektową marki Hyundai Sensuous Sportiness, a także stanowi kontynuację założeń przedstawionych w zeszłorocznym samochodzie koncepcyjnym „45”.

Zastosowanie filozofii Sensuous Sportiness szczególnie widoczne jest w bocznym profilu samochodu, którego kształt przywodzi na myśl kamienie oszlifowane przez działanie wiatru i deszczu. Rozciągająca się od przodu do tyłu linia przecina nadwozie nadając lekkości. Dzięki dynamicznemu i eleganckiemu tyłowi typu boat tail odnosi się wrażenie, że samochód jest w ciągłym ruchu nawet, gdy stoi w miejscu.

Pikselowe lampy, które po raz pierwszy pojawiły się w koncepcie „45”, zostały zastosowane w przednich reflektorach, tylnych lampach oraz na spoilerze. Pikselowy rodzaj lamp będzie wprowadzany jako element rozpoznawczy w przyszłych modelach marki Hyundai.

Prophecy wykorzystuje także technologię autonomicznej jazdy. Zamiast kierownicy zastosowano dwa intuicyjne joysticki. Boczne wloty powietrza umieszczone u dołu drzwi umożliwiają stałą cyrkulację powietrza, które dostarczane jest do układu Clean Air Technology, a następnie przefiltrowane trafia do wnętrza pojazdu i finalnie wraca oczyszczone do atmosfery.

Komentarze

Kaczorek
07 marca 2020 22:51
Ciekawie nawiązuje do klasycznych 911 (zwłaszcza tył).