Hyundai Poland Racing zwycięża w Rajdzie Śląska 2020

Hyundai Poland Racing po raz drugi zwyciężył w rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zespół wygrał Rajd Śląska i powiększył przewagę na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej.

Tegoroczna edycja Rajdu Śląska przeszła do historii. Zaciętą rywalizację o zwycięstwo w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski do ostatniego odcinka toczyli Jari Huttunen i Mikko Lukka z Grzegorzem Grzybem, pilotowanym przez Michała Poradzisza. Na najwyższym stopniu podium, podobnie jak na mecie Rajdu Rzeszowskiego, stanęli reprezentanci zespołu Hyundai Poland Racing, z przewagą 7,3 sekundy nad drugą załogą. Odnosząc zwycięstwo w Rajdzie Śląska, Jari Huttunen dołączył, obok Tomasza Kasperczyka i Miko Marczyka do grona triumfatorów, w czteroletniej historii rajdu. W tegorocznym debiucie w RSMP, pierwszy zagraniczny zwycięzca imprezy, wygrał większość odcinków specjalnych.

Drugie z rzędu zwycięstwo Huttunena i Lukki w sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski umocniło ich na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Na półmetku zmagań reprezentanci Hyundai Poland Racing wyprzedzają o 14 punktów duet Grzyb/Poradzisz. O wyjątkowości rywalizacji podczas minionego rajdu świadczy fakt, że obie załogi aż 3-krotnie wymieniały się pozycją lidera w Rajdzie Śląska, jednakże Huttunen po wygraniu piątego etapu nie oddał już prowadzenia wygrywając pozostałe oesy. O wyrównanej walce świadczy różnica czasowa między załogami, która wahała się w przedziale w zaledwie od 0,5 do 6 sekund.

Finowie w Hyundaiu i20 R5 zaprezentowali kunszt swojej jazdy podczas drugiej pętli, wygrywając trzy odcinki, w tym zwieńczający zmagania Power Stage. Załoga Huttunen/Lukka wypracowała przewagę 7,3 sekundy nad załogą Grzyb/Poradzisz w Skodzie Fabii Rally2 Evo i o 32,3 sekundy wyprzedziła duet Kasperczyk/Syty w Volkswagenie Polo R5. Zwycięstwo w Rajdzie Śląska jest drugim odniesionym sukcesem wywalczonym na asfaltowej nawierzchni w Polsce. Z kompletem zwycięstw, na półmetku sezonu zespół Hyundai Poland Racing z załogą Huttunen/Lukka umacniają się na pozycji liderów. Następną, trzecią już rundą RSMP będzie 48. Rajd Świdnicki 2020, który odbędzie się w dniach 2-4 października.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze