Hyundai Grand Santa Fe na liście genewskich debiutów

Europejska premiera Grand Santa Fe, SUV-a klasy E, odbędzie się podczas salonu samochodowego w Genewie. Grand Santa Fe to kolejny SUV w ofercie firmy Hyundai. Samochód po raz pierwszy zaprezentowano podczas New York International Show w 2012 roku.

Ten siedmioosobowy model posiada dłuższy rozstaw osi niż tradycyjny Santa Fe, jest też wyższy (+ 10 mm), szerszy (+ 5 mm) i dłuższy (+ 225 mm).

Cechy, które wyróżniają europejskiego debiutanta, to nowy kształt grilla, reflektorów przeciwmgielnych oraz przedniego zderzaka, jak również większa i zaprojektowana na nowo tylna cześć nadwozia. Grand Santa Fe występuje w dwóch wersjach z 18- lub 19-calowymi aluminiowymi felgami.

fot. Hyundai

Pod maską znajduje się 2,2 litrowy silnik ‘R’ VGT Diesla spełniający normę Euro 5. W połączeniu z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów Grand Santa Fe osiąga moc maksymalną 197 KM.

fot. Hyundai

System FLEX STEER pozwala wybrać jeden z trzech stylów prowadzenia – Comfort, Normal i Sport. W ten sposób kierowca dostosowuje siłę wspomagania kierownicy do aktualnych warunków jazdy. Grand Santa Fe został wyposażony w panoramiczne okno dachowe rozciągające się na całą długość samochodu. Nowością jest brak środkowej belki, co sprawia, że wnętrze samochodu jest lepiej doświetlone.

Konferencja firmy Hyundai odbędzie się we wtorek 5 marca 2013 roku o godzinie 11.30, na stoisku firmy Hyundai nr 1040.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze