Hugo Milan zginął w tragicznym wypadku na torze! Miał zaledwie 14 lat

Do wielkiej tragedii doszło podczas wyścigu odbywającego się w Hiszpanii w ramach mistrzostw Europy CEV. Pomimo natychmiast udzielonej pomocy, nie udało się uratować młodego zawodnika.

Wypadek miał miejsce na hiszpańskim torze Motorland Aragon. Do końca wyścigu zostało tylko 13 okrążeń, kiedy na jednym z zakrętów Hugo Milan spadł ze swojego motocykla. Chociaż upadek wyglądał bardzo groźnie, 14-letni zawodnik niemal natychmiast zerwał się, chcąc uciec przed kolejną grupą motocyklistów.

Niestety w momencie kiedy się podnosił, właśnie nadjechali następni zawodnicy. Wśród nich był Polak Oleg Pawelec, któremu nie udało się ominąć podnoszącego się Hiszpana. Uderzenie było potężne. Hugo Milan przyjął je na plecy oraz szyję.

Ratownicy natychmiast rzucili mu się na pomoc, a następnie został przetransportowany helikopterem do szpitala w Saragossie. Niestety lekarzom nie udało się go uratować.

Hugo Milan był jednym z najlepszych zawodników startujących w serii European Talent Cup. Przed feralnym niedzielnym wyścigiem zajmował w niej trzecie miejsce. Kolejne wyścigi na hiszpańskim torze już się nie odbyły, ze względu na żałobę po śmierci młodego zawodnika.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze