Honda nagrywa podróże – opisz swoją!

Honda rozpoczęła ciekawy projekt „Live Every Litre". To film dokumentujący podróże zwykłych ludzi - uczestników pomysłu, na pokładzie sportowej Hondy CR-Z z napędem hybrydowym. Podczas tych wypraw ekipa znanego reżysera będzie im towarzyszyć rejestrując kamerą ich reakcje, emocje i doświadczenia.

Takim samochodem ruszą w podróż bohaterowie konkursowego filmu Hondy.
fot. Honda

Honda CR-Z to długo wyczekiwane coupe japońskiego producenta, które na rynku pojawi się w drugiej połowie bieżącego roku. Wyposażone w hybrydowy silnik auto z sześciostopniową skrzynią biegów zapowiadane jest jako gratka dla eko-kierowców i koneserów hedonistycznych przejażdżek. Jako pierwsi radości z jazdy CR-Z doświadczą zwycięzcy nowego konkursu producenta „Live Every litre”. To internetowy konkurs, którego zwieńczeniem będzie film pokazujący niezwykłe podróże jego zwycięzców – zwykłych, „szarych” kierowców.

By mieć szansę na taką przejażdżkę należy do 15 marca zarejestrować się na stronie producenta i dokładnie opisać podróż, o jakiej marzymy – jej cel i trasę (pomysły mogą być najróżniejsze i najbardziej dziwne). Następnie, przy odrobinie szczęścia, internauci wybiorą właśnie nasz projekt, a Honda zostanie sponsorem naszej podróży życia i ofiaruje nam środek transportu w postaci najnowszego modelu CR-Z.

Tworząc nasze wymarzone scenariusze pamiętajmy, że w wycieczce towarzyszyć nam będzie krok za krokiem ekipa telewizyjna pod wodzą znanego reżysera Claudio von Planta. Każdy nasz uśmiech, łza i zmęczenie odnotowane zostaną na taśmie kamery.

Więcej na stronie www.liveeverylitre.com

Najnowsze

Hummer jako… dorożka ślubna

Jaki jest idealny pojazd do ślubu? Na pewno w większości przypadków zwraca na siebie uwagę, jest oryginalny i niepowtarzalny, a na dodatek pełni rolę pewnego rodzaju manifestu: kochamy się. Tym razem świat obiegła informacja o samochodzie, który te kryteria spełnia, ale jest przejawem nie miłości, a czystego pragmatyzmu.

fot. autoblog

Ślubne dorożki wracają do łask – zwykle białe, ozdobione kwiatami i niezwykle eleganckie mają dostojny wygląd i styl. Nie oszukujmy się – nasz wybór nie jest podyktowany ekologią i troską o brak emisji spalin. A szkoda…

Dostrzegając potencjał dorożek jako ekologicznego środka transportu, a zarazem wątpiąc w powodzenie badań nad alternatywnymi źródłami paliwa, pewien mieszkaniec Nowego Yorku zabrał się do tworzenia nietypowego, „końskiego” pojazdu. Jego dorożkowy Hummer to bogato zdobiona bryczka ciągnięta przez dwa konie.

Myli się jednak ten, kto zdobienia bryczki utożsamia z herbami i inkrustowanym złotem. Dorożka z Hummera ma gustowne aluminiowe felgi, czarny lśniący lakier i wyposażenie tchnące duchem naszych czasów: GPS oraz ekran TV. Ciekawe, czy kolejne „wynalazki” pozwolą na stworzenie nawigacji rozumianej nie tylko przez woźnicę, ale i konie? Pomysłowość ludzka nie zna granic.

Najnowsze

Kobieta mechanik, nie gorsza od mężczyzny

Mówi się, że stanem technicznym samochodu zajmują się mężczyźni. Nie prawda. Z ostatnich badań jakie przeprowadził OBOP wynika, że 19 % kobiet potrafi zadbać o swoje auto we własnym zakresie - bez pomocy męskiej ręki.

W latach 20. kobiety były zdecydowanie bardziej wyemancypowane niż teraz i z przyjemnością oddawały się serwisowi własnych aut.
fot. old pictures

Każdy kierowca, prowadząc samochód musi liczyć się z ewentualną jego awarią podczas podróży. Nie wiadomo dlaczego przyjęło się, że kobiety po zdanym egzaminie na prawo jazdy, prócz prowadzenia samochodu (i tu w większości wypadków jesteśmy także krytykowane), nic więcej nie potrafią przy nim zrobić. 

Kobieta jednak jak chce, to potrafi. Badania przeprowadzone przez OBOP i TNS Infratest – dotyczące napraw samochodu we własnym zakresie potwierdzają – 19 proc. kobiety wszystkie prace przy swoim samochodzie wykonują same. 39 proc. pań standardowe czynności przy obsłudze swojego pojazdu robi sama. Tylko niektóre z nich przyznają, że poważniejsze prace wolą powierzyć mechanikowi – specjaliście. Natomiast 41 proc. kobiet twierdzi, że prawie wszystkie naprawy są wykonywane przez mechanika. 

Co ciekawe, panowie nie mają się czym pochwalić. Choć w większości sądzą, że w tym fachu są dużo lepsi od kobiet. Niestety 18 proc. panów, woli oddać swój samochód w ręce specjalisty. 44 proc. z nich przyznaje się, że są w stanie zrobić tylko podstawowe czynności. A tylko 36 proc. męskiej płci, wykonuje samodzielne prace przy swoim aucie. 

By nie pozostawić tekstu bez żadnego komentarza, warto przytoczyć wypowiedź kobiety z forum dyskusyjnego „Kobieta pracująca”:

– Jestem kobietą mechanikiem. Ukończyłam wyższe studia na kierunku mechanika i budowa maszyn. Mówicie że to męski zawód? Otóż często spotkam kobiety, które są o wiele lepszymi inżynierami niż niejeden mężczyzna. Pewnie wynika to z faktu, że skoro już jakaś kobieta decyduje się na taką przyszłość, to faktycznie musi to czuć i znać się na rzeczy. Pozdrawiam i nie dawajcie się stereotypom – napisała furumowiczka i spotkała się z nielada krytyką…

karta z kalendarza Women Mechanics 2007

– Kobiety to estetki. Nawet jeśli skończą taką szkołę to raczej nie będą brudzić sobie rąk grzebaniem w silniku – podsumowano. 

A może jednak? To kobiety częściej brudzą sobie ręce, nie koniecznie z powodu swojego zawodu, lecz z pasji i zamiłowania do aut?

Najnowsze

Shakira i Seat znowu razem

Nowy klip ma być pewnego rodzaju wstępem do promocji europejskiej trasy Shakiry. To też cyfrowy, animowany spot reklamowy, będący kooperacją kolumbijskiej artystki i Seata. Zobaczymy w nim różne modele hiszpańskiej marki za pomocą najnowszych technik obrazu.  W tle słychać piosenkę Good Stuff z albumu She Wolf.

fot. Seat
fot. Seat

 

 

 

 

 

 

Muzyczną reklamę zobaczymy już w marcu na ekranach telewizorów. Klip przedstawia fantastyczną podróż „Seat i Shakira’s Wonderland” po magicznym świecie, gdzie wszystko co dobre w życiu jest oświetlone światłem  z reflektorów samochodu. Głównymi bohaterami tego świata poza piosenkarką są modele : Ibiza i Leon Good Stuff Edition. Powietrze, niebo, głębia wzajemnie się przenikają, a jednocześnie  tworzą odrębne światy. Łączy je tylko magia, kolor, wyobraźnia oraz fantastyczne  postacie – syreny i ośmiornice.

Tytułowa piosenka to Good Stuff, utwór z najnowszego albumu Shakiry, She Wolf – będzie promować wspólną kampanię Shakiry i hiszpańskiej marki. 

fot. Seat
fot. Seat

 

 

 

 

 

To już nie pierwszy raz kiedy Seat i Shakira współpracują ze sobą. W 2007 roku obie dwie strony kooperowały przy okazji płyty „Oral Fixatio” i trasy koncertowej. Udało się wówczas zebrać 100 000 euro na rzecz Fundacji Bosych Stóp (Pies Descalzos) założonej przez artystkę w wieku 18 lat, która wspiera dzieci urodzone w ubóstwie i pomaga im uzyskać dostęp do edukacji. Więcej o wcześniejszej współpracy Shakiry z Seatem pisałyśmy tu.

Aby zobaczyć teaser, kliknij na www.seat.com / goodstuff

Najnowsze

Zlot Amazons 2010 – galeria

Amazons WMC Chapter Poland już po raz szósty organizuje zlot kobiet jeżdżących na motocyklach. Imprezie patronuje Motocaina.pl. W programie wiele atrakcji, o których będziemy na bieżąco informować. Motocyklistki wjeżdżają gratis, zatem nie może Ciebie zabraknąć!

Impreza odbędzie się w dniach od 21 do 23 maja w ośrodku Agrostawy w Błędowie (powiat grójecki, woj. mazowieckie). W programie poza tradycyjnymi konkurencjami związanymi z motocyklami, znalazły się takie atrakcje jak: rowery wodne, jazda konna, możliwość korzystania z boiska do siatkówki, rycerze na koniach, przejażdzki bryczką, a do wygrania w konkursie jest przelot helikopterem.

Galeria zdjęć z poprzednich zlotów poniżej.

W piątek wieczorem atmosferę zlotową uprzyjemni zespół Bike Lovers, a w sobotę zespoły Recycler i Titty Twister. W programie m.in. znana z „Mam talent” artystka-parodystka Żaklina, magiczny oraz… męski urok czyli Models FX.

Wjazd plus pakiet zlotowy, w którego skład wchodzą: pamiątkowa blacha, koszulka, posiłek, miejsce kempingowe i strzeżony parking, kosztować będzie 60 zł. Pasażer zapłaci 40 zł, a oczywiście motocyklistki wjeżdżają gratis. Piesi wejdą na teren zlotu za 20 zł. 

 

Polecamy również blog zlotowy: http://zlot-amazons.blogspot.com/ 

Zobacz jak bawią się Amazons:

Najnowsze