Honda Fit She’s: przerost różowej formy nad treścią?

Co za dużo, to niezdrowo. Inicjatywa Hondy polegająca na stworzeniu auta przeznaczonego tylko i wyłącznie dla kobiet na Zachodzie spotkała się raczej z politowaniem. Nic dziwnego, że sprzedaż jest ograniczona wyłącznie do rynku japońskiego.

Honda Fit She’s poraża już samym kolorem. Paleta barw nawiązuje do modnych cieni do powiek, przede wszystkim w odcieniach różu. Wszystko w tym samochodzie jest przerażająco różowe. I to nie wszystko: przednia szyba została skonstruowana tak, by „zapobiegać zmarszczkom” (cokolwiek miałoby to znaczyć), a klimatyzacja poprawia kondycję skóry.

fot. Honda

„Sugeruję jeszcze szminkę w miejsce zapalniczki” – zjadliwie zasugerował jeden z blogerów.

Nie pierwszy raz powstaje samochód przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Pierwszy był biało-różowy Dodge LaFemme z 1955 roku. W 2000 roku natomiast Ford wypuścił minivana wyposażonego w pralkę z suszarką, odkurzacz i mikrofalówkę, aby kobiety mogły czuć się perfekcyjnymi paniami domu nawet w podróży. Nie spotkało się to z przesadnym entuzjazmem, a często nawet z jawną wrogością. Nic tak bowiem nie utrwala stereotypów niż odrysowany od linijki podział, co jest dla kogo.

fot. Honda

Japonkom jednak, które mają więcej serca dla różu, pomysł zdaje się podobać.

fot. Honda

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze