Hodował marihuanę w Passacie

Policjanci ze Staszowa i Połańca zatrzymali dwie osoby w związku z hodowlą konopi indyjskiej, która spokojnie rosła sobie… w Volkswagenie Passacie.

Staszowscy kryminalni podejrzewali, że w jednej z miejscowości w gminie Łubnice może znajdować się nielegalna uprawa konopi indyjskich. Ustalenia policjantów doprowadziły do 36-letniego mężczyzny, u którego znaleziono 26 krzaków konopi w początkowej fazie wzrostu.

Rośliny hodował w bardzo ciekawym egzemplarzu „kultowego” Volkswagena Passata B5. Jest to zielony sedan z beżową tapicerką, która niezbyt dobrze zniosła korzystanie z auta w charakterze szklani.

Policjanci przeszukali również dom, gdzie znaleźli kolejne dwie sadzonki konopi indyjskiej o wysokości od 20 do 30 cm, do których posiadania przyznała się 58- letnia matka podejrzewanego.

Jakby sytuacja obojga nie była dostatecznie poważna, naruszyli oni nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Jeśli ekspertyza laboratoryjna potwierdzi, że hodowali oni krzaki konopi indyjskich, to zarówno mężczyźnie jak i kobiecie może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze

Tęskniliście za Top Gear? Nadchodzi nowy sezon i nowi prowadzący!

Kilka dni temu BBC ogłosiło, że nowy sezon Top Gear zbliża się wielkimi krokami! Nowy sezon przyniesie zmiany w obsadzie prowadzących, zobaczcie kto dołączy do błyskotliwej ferajny z Top Gear!

27 sezon najbardziej znanego motoryzacyjnego programu już niebawem wkracza na ekrany telewizorów! Choć wiele osób zapowiadało rychły koniec Top Gear bez Jeremy’ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya to jednak nadal program ma bardzo dużo zwolenników i wysoka oglądalność. 

W nowym sezonie Top Gear obok Crisa Harrisa pojawią się dwaj nowi prowadzący. Matt LeBlanc i Rory Reid już dawno zapowiedzieli swoje odejście z programu, choć drugiego z nich zobaczymy gościnnie w najnowszej serii. Do trójki głównych prowadzących dołączą Freddie Flintoff, krykiecista, a także Paddy McGuinness – komik i prezenter telewizyjny.

BBC właśnie opublikowało najnowszy zwiastun Top Gear. Jak nowi prowadzący sprawdzą się w swojej roli? Przekonamy się już niebawem, start nowego sezonu planowany jest na lato 2019. 

Najnowsze

Mobilne stacje diagnostyczne w walce z niesprawnymi samochodami użytkowymi

Inspekcja Transportu Drogowego w swoim arsenale od niedawna dysponuje mobilną stacja diagnostyczną, która sprawdzi nie tylko stan zawieszenia, czy układ hamulcowy, ale także czas pracy kierowców, jak i oceni jakość spalin.

W wyniku kontroli na opolskim odcinku autostrady A4, jak informuje Inspekcja Transportu Drogowego przy użyciu mobilnych stacji diagnostycznych zatrzymano aż 21 dowodów rejestracyjnych i ustanowiono 6 zakazów dalszej jazdy. Inspektorzy od wczesnych godzin porannych 28 maja 2019 r. kontrolowali kierowców samochodów uzytkowych. 

„Efekty? Inspektorzy sprawdzili 42 pojazdy, w 21 przypadkach konieczne było zatrzymanie dowodów rejestracyjnych, nałożono 28 mandatów karnych, wszczęto 9 postępowań administracyjnych, w 4 przypadkach ujawniono stosowanie emulatorów Adblue, a jeden z kierowców jechał na magnesie.”
– taką informację znajdziemy w oficjalnym komunikacie opolskiego ITD.

Kontrole przeprowadzone przy użyciu mobilnej stacji diagnostycznej pozwalają inspektorom sprawdzić bardzo dokładnie układ hamulcowy, kierowniczy oraz stan zawieszenia samochodu. 

Stacja diagnostyczna mobilna ma także dymomierz i analizator spalin, dzięki którym można wyeliminować z drogi pojazdy zanieczyszczające w duzym stopniu środowisko. Jeśli kierowca celowo zakłóca pracę tachografu i emulatorów Adblue inspektorom pomagają specjalne zestawy kontrolne. Kontrola jest  zatem kompleksowa – od stanu technicznego samochodu po czas pracy. 

W najbliższym czasie Główny Inspektorat Ruchu Drogowego planuje zakupić kolejne 16 mobilnych stacji diagnostycznych i 64 pojazdy typu furgon wraz ze specjalistycznym wyposażeniem.

Najnowsze

Lexus RX debiutuje po faceliftingu

Lexus RX pojawił się na rynku w 1998 roku, wprowadzając nowy segment luksusowych SUV-ów. Obecnie debiutuje odświeżona wersja 4 generacji. Sprzedaż zmodernizowanego Lexusa RX rozpocznie się jesienią 2019 roku. Sprawdzamy, co czeka nas w odświeżonej wersji tego modelu Lexusa!

Zespół inżynierów projektujący nowy model przebadał każdy element pojazdu. Efektem tej rewizji jest m.in. usztywnienie nadwozia i udoskonalenie układu zawieszenia, w tym nowe amortyzatory i system sterowania hamulcami. Dzięki temu samochód zyskał jeszcze lepsze właściwości jezdne i większą precyzję prowadzenia.

Nowe kształty przedniego i tylnego zderzaka pozwalają na płynne połączenie linii przebiegającej przez całą długość auta, która sprawia, że RX wygląda jeszcze bardziej dynamicznie. Łącząc optycznie w prostej linii progi i dolną część osłony chłodnicy, uzyskano wygląd mocnego, stabilnego pojazdu.

Tylne błotniki zostały połączone ze zderzakiem, w którego dolnej części zostały wyeksponowane osłony podwozia. Patrząc z tyłu, nowy SUV wygląda zarazem elegancko i sportowo.

Charakterystyczna osłona chłodnicy Lexusa w kształcie klepsydry, kratka z romboidalnym wzorem w kształcie litery „L” oraz jej nowe obramowanie, zintegrowane z bokami przedniego zderzaka, nadają jej jednolity wygląd. Kompozycję uzupełniają nowe, smukłe reflektory. Zespolone tylne lampy również zawierają motyw litery „L”.

W wydłużonej odmianie RX L, rozłożone siedzenia trzeciego rzędu można ustawić w dwóch pozycjach. Jeśli wymaga tego sytuacja, w nowym ustawieniu można zapewnić jeszcze więcej miejsca dla nóg.

Nowy RX został wyposażony w aktywny system wspomagania pokonywania zakrętów (ACA, Active Cornering Assist), który tłumi podsterowność występującą podczas dodawania gazu w połowie zakrętu. Poprawiono też zestrojenie systemu EPS, co skutkuje bardzo bezpośrednim wyczuciem kierownicy, w każdych warunkach umożliwiając modelowi RX dokładne podążanie optymalnym torem jazdy.

Otrzymał również pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System + drugiej generacji, który wspomaga kierowcę w zapobieganiu wypadkom. Rozwiązanie to oparte jest na współpracy kamery i radaru fal milimetrowych, które sprawdzają się nawet w warunkach słabego oświetlenia.

We wnętrzu RX znalazł się nowy ekran dotykowy, będący uzupełnieniem oryginalnego, zdalnego interfejsu dotykowego Lexusa. Projektanci położyli większy nacisk na współpracę systemu multimedialnego z telefonem, dodając nowy uchwyt na telefon i port USB, a także połączenie za pośrednictwem Apple CarPlay1 lub Android2 Auto. Systemem multimedialnym można sterować głosem za pośrednictwem telefonu z wykorzystaniem wirtualnych asystentów Apple Siri1 lub Google Assistant. 

Najnowsze

Już jutro startuje wydarzenie „Mercedesem po Wiśle Classic Days”!

W tym roku już po raz szesnasty w Płocku odbędzie się XVI spotkanie „Mercedesem po Wiśle Classic Days”. Co roku gromadzi ono entuzjastów marki Mercedes-Benz nie tylko z całej Polski, ale i z zagranicy. Tradycyjna prezentacja klasycznych aut z gwiazdą odbędzie się 1 czerwca o 14:30 na Wzgórzu Tumskim – to doskonała okazja, by z bliska obejrzeć legendarne Mercedesy z lat 1930-1990. W tym roku motywem przewodnim imprezy będzie 40-lecie Klasy G.

Wydarzenie „Mercedesem po Wiśle Classic Days” ma długą tradycję, ale regularnie odświeżana formuła sprawia, że co roku uczestnicy i goście mogą liczyć na coś nowego. Wspólnym mianownikiem wszystkich edycji pozostaje jednak Płock – impreza jest zresztą objęta honorowym patronatem prezydenta miasta Płocka. W tegorocznej edycji ma wziąć udział blisko 100 Mercedesów, w tym nad wyraz cenne okazy, takie jak 170 W15 Cabriolet C z 1934 r., który po raz pierwszy będzie prezentowany w Polsce. – Mercedesem po Wiśle Classic Days to znacznie więcej niż zlot zabytkowych samochodów. To przede wszystkim spotkanie pasjonatów i przyjaciół dzielących te same zainteresowania – powiedział Maciej Kulas, pomysłodawca i komandor zlotu.

Pierwsze klasyczne Mercedesy przyjadą do Płocka już w piątek, 31 maja – wieczorem chętni uczestnicy wezmą udział w rejsie statkiem po Wiśle. Publiczna część spotkania odbędzie się w sobotę, 1 czerwca.

W godzinach 11:00-14:00 załogi będą przybywać do recepcji zlokalizowanej na Wzgórzu Tumskim w restauracji Mostowa. Następnie zabytkowe Mercedesy od godziny 14:30 będą wystawiane na urokliwym Wzgórzu Tumskim. Tam też nastąpi oficjalne otwarcie XVI edycji „Mercedesem po Wiśle Classic Days”, statyczna prezentacja pojazdów, zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego oraz wizyta uczestników na Jarmarku Tumskim. Dodatkową atrakcją będzie pokaz najnowszych modeli Mercedes-Benz.

Wieczorem uczestnicy imprezy wezmą udział w gali na Zamku Książąt Mazowieckich przy ul. Tumskiej, połączonej z koncertem zespołu Boba Jazz Band. Impreza zakończy się w niedzielę, 2 maja, wspólnym wyjazdem plenerowym.

Więcej informacji oraz szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć na stronie mercedesempowisle.pl. Gospodarzem imprezy jest Gmina Miasto Płock, a partnerami zlotu – Mercedes-Benz Polska oraz Auto Forum 2, autoryzowany dealer i serwis Mercedes-Benz.

Najnowsze