Roksana Ćwik

Åhlin-Kottulinsky przetestowała elektryczną terenówkę

Mająca wystartować w lutym przyszłego roku rajdów terenowych samochodów elektrycznych Extreme E przeprowadza właśnie testy swoich maszyn. Okazję do wypróbowania jednej z nowych terenówek otrzymała Mikaela Åhlin-Kottulinsky.

Szwedzka zawodniczka rywalizuje na co dzień w wyścigach samochodów turystycznych TCR
Scandinavia. W zakończonym już sezonie 2019 wygrała jeden wyścig i jeszcze czterokrotnie stawała na podium, co dało jej szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Åhlin-Kottulinsky, która w przeszłości była związana z kierowcą Formuły 1 Maxem Verstappenem, została zaangażowana jako zawodniczka testowa przez firmę Continental, która będzie dostarczać opony dla Extreme E.

„Jestem bardzo podekscytowana, to dla nas pierwszy duży test” – powiedziała.„Podczas prezentacji wykonaliśmy krótki przejazd, aby zobaczyć czy wszystko będzie pasować. Teraz w końcu możemy sprawdzić opony na bezdrożach i przekonać się, ile można z nich wycisnąć i co jest do poprawy. Opony będą musiały znieść mocne uderzenia i pracować na bardzo wielu nawierzchniach i w zróżnicowanych warunkach. Gdy zaczęliśmy ten projekt nie wiedzieliśmy nic poza lokalizacjami rund. Musieliśmy projektować z użyciem wyobraźni i naszego doświadczenia, aby stworzyć produkt, który poradzi sobie ze wszystkimi przeciwnościami”.

Seria Extreme E to kolejny projekt współzałożyciela Formuły E Alejandro Agaga. W przeciwieństwie do miejskich wyścigów aut jednomiejscowych, wszystkie rajdówki będą korzystać z jednakowego układu napędowego, a zespoły będą miały pewną dowolność w stworzeniu karoserii i nadaniu jej elementów stylistycznych samochodów seryjnych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze